Úvod Příběhy neziskovek Nové prostory = zlepšení péče o pacienty s roztroušenou sklerózou - Roska České Budějovice
19. 12. 2018

Nové prostory = zlepšení péče o pacienty s roztroušenou sklerózou - Roska České Budějovice

2018
projizdka.jpg projizdka.jpg

Roska České Budějovice je spolek, který již od roku 1993 pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou. Burzy se účastní již druhým rokem, a jistě se dá říci, že úspěšně. Letos se zástupci spolčenosti ucházeli o podporu s projektem zaměřeným na získání nových prostor.

„ Pro naší činnost bychom nové prostory velmi uvítali. Nyní máme k dispozici kancelář se dvěma místnostmi, kde probíhá podstatná část aktivit, vč. cvičení našich členů. Pro cvičení bychom potřebovali prostory vhodnější, do naší stávající kanceláře se nám nevejdou všechny cvičící stroje a náčiní,“ vysvětluje paní předsedkyně. Roska také pořádá osvětové akce, přednášky a semináře, a při nich se členové musejí tísnit ve stávajících prostorách. „Občas si pronajmeme nějaký přednáškový sál, ovšem to je pro nás velmi nákladné, výhodnější by bylo, abychom měli něco vlastního,“ dodává paní předsedkyně.

Na letošní Burze filantropie postoupil projekt k prezentaci před donátory. Nepodařila se vybrat taková částka, která by umožnila změnu prostor, ale organizace si mohla zakoupit nový cvičící stroj – Orbiterk – který je, dle slov paní předsedkyně, stále v permanenci. „Další získané prostředky máme zatím uložené na účtu a budeme velmi pečlivě rozvažovat, na co je dáme,“  dodává paní předsedkyně. Firma BCF pana Kubíčka poskytuje pravidelné konzultace ohledně plánování dalších činností spolku. Jsme moc rádi, že Burza filantropie mohla přispět svojí troškou do mlýna.

 


Burzu filantropie pořádá

KONEP

Donátoři Burzy filantropie