Úvod Novinky BURZA FILANTROPIE JIŽ POOSMÉ V ÚSTÍ NAD ORLICÍ
21. 9. 2018

BURZA FILANTROPIE JIŽ POOSMÉ V ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Neziskové organizace na dobročinné Burze filantropie v Ústí nad Orlicí zažily velký úspěch. Donátoři z řad firem, města Ústí nad Orlicí, Lanškrouna, Žamberku a Pardubického kraje podpořili realizaci prospěšných projektů deseti neziskovek dary v hodnotě 444 160 korun.

Burzu filantropie pořádá od roku 2011 sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. „Neziskovky na ní prezentují své nápady před zástupci firem a veřejné správy, a ti mohou jejich záměry podpořit finančními, materiálními nebo jinými potřebnými dary,“ vysvětluje Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

„Letošní Burza filantropie v Ústí nad Orlicí byla opět bohatá na nápadité projekty. Velkým potěšením byly dva projekty rodinných center, kdy se projekty zaměřují na zapojení tatínků do aktivit s dětmi, něco je učí,  vzájemně si předávají zkušenosti, tradice a řemesla. Kvalita všech prezentovaných projektů byla velmi vysoká a díky nim budou podpořeni senioři, osoby se zdravotním postižením i rodiny s dětmi,“ zmiňuje Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který je i jedním z donátorů dobročinné burzy.

"Burzy filantropie se účastníme pravidelně, rádi podporujeme  smysluplné projekty. S některými NNO spolupracujeme dlouhodobě, celoročně. Například  nakupujeme a využíváme dárky firemně ne komerčně. Je hezké sdílet nadšení našich  partnerů, když od nás dostanou ručně psané přání nebo tašku,  díky tomu jsme partnerům na obdiv. Zároveň si uvědomujeme jak je to dnes složité pro takovou neziskovou organizaci prodrat se na trh. Tímto chceme být také inspirací i pro ostatní firmy z orlickoústecka. Být součástí Burzy filantropie dává smysl,“ tak své dojmy z Burzy popsal ředitel společnosti Konzum pan Ing. Miroslav Hlavsa

Podzimní Burza filantropie v Ústí nad Orlicí byla tématicky pestrá na projekty. A na co se mohou na orlickoústecku těšit díky podpoře donátorů? Celkem  se donátorům představilo šest projektů a takzvané divoké karty  padly na úrodnou půdu neziskovým organizacím:  Škola pro mě, Děti patří domů, Muzeu starých strojů, Rodinnému integračnímu centru. První podpora směřovala přímo do Rodinného centra Srdíčko na projekt "Fundraising pro RC Srdíčko - med od srdíčka“. Jedná se o aktivitu tatínků, kteří chtějí vybudovat úly pro své včely a vyrobený med tak prodávat. Finance z prodeje půjdou na chod Rodinného centra Srdíčko.  Kamínek-centrum pro rodinu se také zaměřilo na tatínky. To pro ně chce zajistit pravidelné kroužky, dílny pro kutily, kam by  mohli chodit tatínci s dětmi a smysluplně tak trávit čas. Český červený kříž bojoval o nový vůz Citroen Berlingo pro seniory. "Senior doprava“ jak už sám název projektu říká se zaměřuje na zkvalitnění života v dopravní dostupnosti. Oblastní charita Ústí nad Orlicí se také zaměřila na seniory s projektem "Bezpečný domov pro seniory“. Jde o vytvoření bezpečného prostředí pro seniory po dobu 24hodin a to zakoupením telefonu NEO  a následnou jeho instalací do 4 bytů v domě pokojného stáří. Cedr představil projekt "Cesta ke svému já“. Těšit se tak mohou klienti na vybavení nové relaxační místnosti. Jako poslední a velmi krásný projekt představil Rytmus Východní Čechy. Jejich projekt nesl název ,,Pracuji, bydlím, žiji“. Jde o putovní výstavu 14 fotografií, ukazující lidi se zdravotním znevýhodněním, kteří se rozhodli vzepřít škatulce "postižených."

Tím ale výčet nových dobročinných projektů v Pardubickém kraji nekončí. Na konec září se s Burzou filantropie přesuneme do Litomyšle a to 24. 9. 2018. I zde můžeme očekávat, že neziskovky připraví nápadité projekty, na jejichž uskutečnění budou mít donátoři chuť přispět. Díky projektu podpořenému Evropskou unií se Burza filantropie šíří také do dalších krajů. Burzovní putování se tak zakončí v Třebíči.


Bilance burzy

9 146 640 Kč celková hodnota darů

274 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie