Úvod Novinky BURZA FILANTROPIE LETOS PODRUHÉ V PARDUBICÍCH
19. 9. 2018

BURZA FILANTROPIE LETOS PODRUHÉ V PARDUBICÍCH

Neziskové organizace prezentovaly na dobročinné Burze filantropie v Pardubicích. Pro velký zájem donátorů šlo již o druhé kolo v letošním roce. Donátoři z řad firem, Senátu Parlamentu ČR a Pardubického kraje podpořili realizaci prospěšných projektů čtyř neziskovek dary v hodnotě 160 000 korun.

Burzu filantropie pořádá od roku 2011 sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. „Neziskovky na ní prezentují své nápady před zástupci firem a veřejné správy, a ti mohou jejich záměry podpořit finančními, materiálními nebo jinými potřebnými dary,“ vysvětluje Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

"Koalice nevládek Pardubicka má právo být hrdá na tento nástroj. Burza filantropie je jedinečný projekt, kdy dochází k podpoře potřebných organizací jednotlivými donátory," sdělila 1. místopředsedkyně Senátu ČR Miluše Horská, která byla i v roli donátorky.

"Za sedm let se vybralo 8 764 200 Kč. Burza filantropie získala na oblibě, dostává se více do povědomí  a má velký potenciál rozvíjet se dál. O tom svědčí i dnešní návštěva zástupkyň Libereckého kraje a možnost, že do Burzy filantropie mohou neziskové organizace hlásit projekty sociální, kulturní, vzdělávací a jiné," zmiňuje Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Jaké projekty se tedy díky donátorům uskuteční? První podpora směřovala přímo do pardubické  Oblastní charity Pardubice  na projekt "Normální je pečovat o své blízké". Oblastní charita bojovala svojí prezentací o polohovací postele pro nové odlehčovací centrum Červánky. Na civilizační chorobu s názvem obezita se zaměřil spolek Nektar. Ten prezentoval projekt Obezita s handicapem. Jehož cílem je zajistit klientům s jakýmkoliv postižením dostatečné množství odpoledních aktivit, pobytové víkendy, tábory, návyky zdravého stravování, společenské a sportovní akce. Díky podpoře donátorů si Apolenka bude moci zakoupit nového koně určeného k hiporehabilitaci. A tím tak pomoci svým klientům lépe žít a jít zdravotně kupředu.

Tanečky a novou energii do života  přinese usměvavé Míše Procházkové nový taneční vozík. Základní škola a Praktická škola Svítání  bojovala o taneční vozík pro Míšu a to se podařilo. Míša tak bude nadále hvězdou  Tanečního souboru Amare.

Tím, ale výčet nových dobročinných projektů v Pardubickém kraji nekončí. Podzimní čas je Burzami nabitý a tak se můžeme těšit na Burzy filantropie pro okresy Ústí nad Orlicí (19. 9. 2018) a Svitavy (24. 9. 2018). I zde můžeme očekávat, že neziskovky připraví nápadité projekty, na jejichž uskutečnění budou mít donátoři chuť přispět. Díky projektu podpořenému Evropskou unií se Burza filantropie šíří také do dalších krajů. V říjnu tak bude možnost shlédnout Burzu v Třebíči.


Bilance burzy

9 146 640 Kč celková hodnota darů

274 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie