Úvod Novinky ÚSTÍ NAD ORLICÍ HOSTILO PRVNÍ PODZIMNÍ BURZU FILANTROPIE
10. 9. 2020

ÚSTÍ NAD ORLICÍ HOSTILO PRVNÍ PODZIMNÍ BURZU FILANTROPIE

Devátý ročník dobročinného projektu Burza filantropie začal své podzimní putování po Pardubickém kraji ve středu 9. září v Ústí nad Orlicí. Na první podzimní burze donátoři z řad veřejné správy a firem přispěli neziskovým organizacím na prospěšné projekty částkou 460 500 Kč.

Před osmi donátory prezentovali své projektové záměry zástupci šesti neziskových organizací z Orlickoústecka. „Také letos neziskové organizace připravily velmi zajímavé a prospěšné projekty, které jsou zaměřeny na podporu rodin, dětí, seniorů i hendikepovaných,“ shrnul Pavel Šotola, radní Pardubického kraje a zároveň jeden z donátorů Burzy a dodal: „Jsem velmi rád, že i přes problémy, které přinesla situace kolem koronaviru, se sešla tak štědrá podpora od donátorů z řad místních firem, měst i kraje. Je to velký projev společenské odpovědnosti, která se stává v našem kraji realitou.“
První podpora donátorů směřovala do pobočky ZŠ a PŠ Svítání ve Vysokém Mýtě na interaktivní výuku v logopedické třídě. Druhým podpořeným bylo sdružení Neratov s projektem „Chceme orat, ne to zvorat“. V pořadí třetím prezentujícím bylo rodinné centrum Srdíčko, kde by rádi realizovali mezigenerační propojení dětí a seniorů. Donátoři finančně přispěli spolku Péče o duševní zdraví, středisko Ústí n. O. na klinického psychologa, jenž přijde za pacientem přímo domů a pomůže mu překonat duševní potíže. Předposlední prezentovaný projekt s názvem „Společně vaříme, společně se učíme, společně se najíme“ má za cíl prohloubit společnými zážitky při přípravě zdravého jídla mezigenerační vztahy, předat si zkušenosti a dovednosti, naučit se používat nové postupy a vrátit do jídelníčku zapomenuté ingredience. Jako poslední prezentovali svůj projekt zástupci Oblastní charity Ústí n. O. z Domácího hospicu Alfa-Omega. Díky štědrosti donátorů, kteří tento projektový záměr podpořili nejvyšší částkou, bude zajištěna mobilní hospicová péče těžce nemocným pacientům umírajícím v domácím prostředí.
Pět projektů dostalo od donátorů přímou finanční podporu i bez prezentace – tzv. Divokou kartu. Byly jimi organizace Amalthea, CEDR Pardubice, pobočka Ústí n. O., Cesta pro rodinu, Kontakt Ústí n. O. a Rytmus Východní Čechy.
Letošní putování po Pardubickém kraji zakončí dobročinný projekt v úterý 15. září již po deváté v Litomyšli. Místem konání bude od 13.30 hodin areál firmy Saint Gobain Adfors. Burzu filantropie pořádá Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem od roku 2012. Za celou dobu svého působení v Pardubickém kraji bylo podpořeno 348 prospěšných projektů částkou 12 139 035 korun. Více o dobročinném projektu se dozvíte na www.burzafilantropie/pardubickykraj.


Bilance burzy

12 386 035 Kč celková hodnota darů

355 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie