Úvod Burza 2019 okres Chrudim 2019

Přihlášené projekty

Hlasujte pro projekt

 • Není dluh jako dluh

  5. místo
  4,5 %
  Spadnout do dluhové pasti je mnohem snažíš, než si většina lidí představí. Umře vám partner, rozvedete se, chcete pomoci rodině. Někdy podmínkám nerozumíte, někdy přeceníte své síly. Ale všechno má řešení. Třeba přijít do naší dluhové poradny a začít s tím něco dělat. Připustit, že mám problém, domluvit se s věřiteli, začít splácet. Nebo zkusit oddlužení, když mi dluh přerostl přes hlavu. To všechno naše dluhová poradna umí. A navíc nabízí psychologické, právní a soc. poradenství.
 • Vzdělávací a pohybové aktivity pro seniory v hurá centru

  7. místo
  0,5 %
  Díky tomuto projektu proběhnou kurzy práce na počítači a pohybové cvičení pro seniory v Chrudimi v novém, bezbariérovém prostředí. Zároveň dojde k interiérovému dovybavení těchto prostor. Hurá centrum pro seniory bude sloužit k pravidelnému společenskému setkávání seniorů, realizaci přednášek a kurzů i k obyčejnému setkávání přátel ve vyšším věku. Pomozte nám vybudovat místo pro seniory!
 • Dobrokola - 2 elektrokola

  2. místo
  17,4 %
  Dobrokola navazují na myšlenku dobroaktivit. Umožní nám ekologický a ekonomický dojezd 1) k lidem, kteří čekají na naši pomoc 2) do organizací se kterými spolupracujeme 3) k dobrovolníkům, se kterými potřebujeme mít osobní kontakt Dobrokola budou sloužit k šíření propagace dobrovolnictví, pomoci a dobré vůle mezi lidmi.
 • Jak na šmejdy

  6. místo
  1,6 %
  Paní Kamila volala na linku do televize, vyhrála v soutěži tisícikorunu, ale zároveň ji volání na placenou linku vznikl dluh téměř deset tisíc korun. „Jak na šmejdy“ je kurz určený pro osoby nejen s mentálním postižením, který se věnuje palčivému tématu podvodů a nefér jednání. Případy zneužití nebo nepochopení podmínek služeb či „výhodné“ koupě produktů jsou hojné, a to, že jsou osoby s postižením omezeni ve svéprávnosti, nic nemění na tom, že jsou povinny vzniklé závazky plnit.
 • Předškolní klub Amálka - revitalizace prostoru, dofinancování nájmu a energie

  3. místo
  8,9 %
  Předškolní příprava je velmi důležitá pro to, aby se děti dokázaly zapojit do vzdělávacího systému. U dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí to platí dvojnásob. Tyto děti se obvykle neúčastní předškolní přípravy v MŠ, neboť jim v tom brání finanční problémy rodičů či socio-kulturní bariéry. V důsledku toho se pak nemohou adekvátně rozvíjet a při vstupu do školy často selhávají. V Amálce pracujeme s dětmi a rodiči tak, aby děti vyrůstaly v podnětném prostředí a nástup na ZŠ byl bez problémů.
 • DaRovat společný čas!!!

  1. místo
  59,9 %
  Rodinné centrum bylo založeno v roce 2010 a je určeno pro maminky, tatínky, děti, pro babičky i dědy, … zkrátka pro všechny, kteří hledají programy pro děti, ale také pro sebe a své zdraví. Název centra je složen ze 3 písmen DaR – jedná se o první písmena slov Děti a Rodina, hodnoty, které jsou pro nás vším. Našim cílem je tuto informaci šířit dál, do všech rodin, domácností i srdcí, jedině tak můžeme pomoci vytvářet společnost plnou lásky, porozumění a ochoty pomáhat si navzájem.
 • Lughnasad 2019 - keltské město ožívá!

  4. místo
  7,3 %
  Projekt Keltské město ožívá bude realizován jako jedna část programu letošního 13. ročníku festivalu keltské kultury Lughnasad. Na celý jeden týden se vrátíme dávno do minulosti a oslavíme sklizeň tak, jako naši předkové. Hlavním cílem projektu, o jehož podporu žádáme, je realizace novinky v podobě týdenního programu pro rodiny s dětmi plného řemesel, her a soutěží, živých zvířátek a dalších zajímavých aktivit.

Bilance burzy

10 816 640 Kč celková hodnota darů

318 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie