Úvod Burza 2019 okres Svitavy 2019

PŘIHLÁŠENÉ PROJEKTY DO BURZY FILANTROPIE V OKRESE SVITAVY 2019

Hlasování veřejnosti pro postup projektu na Den Burzy filantropie v okrese Svitavy je možné od 16. 5. 2019 od 12:00 hod. do 23. 5. 2019 do 12:00 hodin. 

Pravidla hlasování: z jednoho e-mailu lze hlasovat pouze 1x v každém okrese Burzy filantropie. Limit hlasů z jedné IP adresy (v případech, že se jedná o IP adresu sdílenou na pracovišti s dalšími lidmi) je stanoven na 1 hlas/den.

Hlasujte pro projekt

 • Usměvavé dětské tváře

  7. místo
  2,2 %
  Návštěvníky našeho muzea a úzkokolejné dráhy tvoří především rodiny s dětmi.Výstavba nového dětského hřiště je zaměřena právě na naše nejmenší.Dětské hřiště bude součástí venkovního posezení u občerstvení, aby rodiče u kávy mohli sledovat své ratolesti.
 • Pravidelná muzikoterapie pro uživatele Denního stacionáře Litomyšl

  8. místo
  2,1 %
  Naše sociální služby využívají především mladí lidé z Litomyšle a okolí, kteří se potýkají se středně těžkým až těžkým mentálním či kombinovaným postižením, včetně osob s poruchou autistického spektra. Další cílovou jsou senioři. Někteří uživatelé verbálné nekomunikují. Celostní muzikoterapie působí na mnoha úrovních zároveň. Ať je to zklidnění, snížení nebo odstranění komunikačních bariér, odplavení stresu a agrese, doplnění energie. Rádi bychom ji zařadili jako pravidelnou aktivitu.
 • Krůček k notebookům

  6. místo
  7,2 %
  Cílem projektu je obnova zastaralého počítačového vybavení Mateřského centra Krůček. Jsme místem setkávání rodin s dětmi. Nabízíme služby a aktivity, jejichž hlavním cílem je podpora zdravé, aktivní a fungující rodiny. Naše činnost je závislá na funkčním počítačovém vybavení. Bez funkčních notebooků a vhodného softwaru nemůžeme realizovat naše aktivity. Notebooky nemáme šanci zajistit z jiných zdrojů než donátorstvím či fundraisingem.
 • Pergola, zákoutí pro malé i velké

  3. místo
  13,5 %
  Nefunkční skleník postavený před 30 lety je ve špatném technickém stavu a nenabízí žádné využití. Vybudováním kryté pergoly v zákoutí zahrady vznikne místo vhodné jak pro využívání klienty organizace Děti patří domů, z. s., tak ostatních návštěvníků Nadace Josefa Plívy, tj. výtvarné činnosti, cvičení jógy, meditace, apod.
 • Zážitkový pobyt pro rodiny s dětmi s handicapem

  2. místo
  26,5 %
  Cílem projektu je umožnit rodinám s dětmi s handicapem z Pardubického kraje využít plnohodnotně volný čas s celou rodinou a umožnit jim odreagovat se od každodenních starostí. Nabídnout rodinám netradiční aktivity: jízdu na speciálních buginách, psím spřežením, kolečkových plachetnicích v nádherném prostředí Hostýnských Vrchů. Program čtyřdenního pobytu doplní nabídka plaveckých aktivit.
 • Ateliér plný života - podpořte nás v tvoření

  4. místo
  12,6 %
  V centru denních služeb Světlanka podporujeme dospělé lidi se zdravotním postižením a seniory. Naši klienti zde tráví spoustu času a my vnímáme, jak je důležité, aby ho trávili smysluplně, zábavně a aby rozvíjeli své schopnosti a dovednosti. Proto se hodně věnujeme široké škále tvořivých činností ve výtvarném a šicím ateliéru, v korálkové dílně a dřevodílně. Záměrem projektu je pořídit chybějící vybavení ateliérů a dílen a zejména materiál k tvoření.
 • Pomoc je možná, jen se k Vám dostat

  1. místo
  28,5 %
  undefinedPro pečovatelskou službu potřebujeme zakoupit starší auto, do ceny 180000 Kč. Abychom mohli poskytovat pečovatelskou službu, musíme se k našim klientům na vesnicích dostat. A to zvládneme, s ohledem na vzdálenosti,čas a potřeby klientů pouze díky 5 osobním autům. Dvě auta, která máme jsou pro službu plně vyhovující, 3. auto je přijatelné, 4. auto je ve špatném technickém stavu, 5. auto již ani nemáme, dosloužilo. Jedno auto pro každodenní provoz teď chybí a jedno je na hraně životnosti.
 • Svozem do Vendolí

  5. místo
  7,3 %
  Jsme nezisková organizace Bonanza Vendolí, z.ú. a pomáháme rodinám v obtížných životních situacích. Na našem statku ve Vendolí probíhají v Česku unikátní programy, které pomáhají dětem s rozvojem jejich sociálních dovedností a aktivizují i celé rodiny. Účastníci těchto programů se k nám nedostanou hromadnou dopravou a vlastní auto často nemají. Naše současné vozidlo pomalu přestává sloužit. Proto chceme pořídit novější ojetou dodávku, abychom uživatele našich služeb i nadále bezpečně dopravili.
 • Pracuji, bydlím, žiji

  9. místo
  0,1 %
  Inspirativní a vzdělávací přednáškové workshopy na téma podpora běžného života lidí s mentálním postižením a duševním onemocněním. Dvojice přednášek, které povedou odborníci s mnohaletými zkušenostmi v tomto oboru. Účastníci z řad odborné veřejnosti a rodičů dětí s mentálním postižením si odnesou praktické návody a informace, které mohou na cestě k samostatnosti svých dětí nebo klientů využít. Hlavní témata: bydlení, práce, volný čas, cestování, manipulace s penězi, ošetření rizik apod.

PŘIHLÁŠENÉ PROJEKTY DO BURZY FILANTROPIE V OKRESE SVITAVY

Bilance burzy

10 816 640 Kč celková hodnota darů

318 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie