Úvod Burza 2021 okres Chrudim 2021

Burza filantropie okres Chrudim

Projekty přihlášené do Burzy filantropie v okrese Chrudim

 • Najdi v sobě kelta

  8. místo
  4,3 %
  Projekt "Najdi v sobě kelta" je významnou součástí letošního festivalu Lughnasad v Nasavrkách.
  Od 30. do 31. 7. máme pro všechny návštěvníky a celé rodiny zážitek v několika podobách. V rámci programu nás čeká keltské klání, kde se zdatní keltští bojovníci utkají v mnoha dovednostních disciplínách, které si může vyzkoušet sám návštěvník. Připraveny budou úrovně jak pro děti, tak pro dospělé. Dále proběhne řemeslná soutěž, při které si všichni návštěvníci budou moci vyzkoušet dobové řemeslo.
 • I člověk žijící bez přístřeší potřebuje kvalitní denní místnosti

  5. místo
  8,9 %
  Lidé bez přístřeší mohou každý den využít Nízkoprahové denní centrum od 9,00 - 17,00, kde si mohou připravit jídlo, ohřát se a setkat se navzájem. Podívat se na televizi, přečíst noviny....někteří a to starší lidé tráví v této místnosti i 5 i více hodin.
 • Malý chovatel!

  9. místo
  4,0 %
  Malý chovatel je hobby YOU TUBE kanál, pro všechny děti. Prostor, kde děti radí dětem. Projekt o dětech a zvířatech. Nevíte, jak chovat křečka? Jaké věci, krmení a všechna ta udělátka k němu potřebujete? Jaká úskalí vás mohou potkat a na co vše je potřeba dát si pozor, než si takového křečka pořídíte? Tyto a jiné otázky vám odpoví právě malychovatel.cz.. Projekt založený dětmi a pro děti.
 • Když se rodič rozchází...Mediace se zapojením dětí a dětská podpůrná skupina

  12. místo
  1,0 %
  Zapojení dětí do mediace je cesta, jak jim pomoci lépe zvládnout rozchod rodičů a zmírnit negativní dopady obtížného období. Děti zažívající rodičovský konflikt zůstávají často se svým trápením, bezmocí a pocity viny samy. Navazující podpůrná skupina dětem nabízí společný prostor s vrstevníky, kteří prožívají něco podobného. Obě aktivity umožní dětem vyjádřit se k tomu, co prožívají, co potřebují a jak situaci v rodině rozumí. To přispívá k udržení/obnovení dobrých vztahů dítěte s oběma rodiči.
 • Hrou podpoříme vývoj dětí s handicapem

  11. místo
  2,0 %
  Předmětem projektu je pořízení didaktických pomůcek na podporu vývoje dětí raného věku s handicapem z Pardubického kraje. Vývoj dětí se závažným tělesným, mentální a kombinovaným postižením i autismem je mnohdy velmi složitý a na jeho podporu je třeba využít speciální edukační postupy. Cílem projektu je podpořit vývoj dětí s handicapem prostřednictvím pomůcek, které budou zapůjčovány klientským rodinám služby raná péče
  společně s instruktážními videi.
 • Osobní automobil pro domácí hospicovou péči

  2. místo
  16,0 %
  Mnoho pacientů preferuje možnost strávit poslední etapu života ve svém domácím prostředí, obklopeni svými blízkými a rodinou. Pro tyto pacienty je určena domácí hospicová péče Farní charity Chrudim. Jde o péči zaměřenou na tišení bolesti nemocného a zmírnění nepříznivých příznaků onemocnění.
  Pro zajištění rychlého a spolehlivého dojezdu k pacientům do odlehlejších míst i v zimním období je předmětem našeho projektu zajištění dofinancování konkrétně vybaveného automobilu s pohonem všech kol.
 • Z bezmoci svépomoc - pomozte vytvořit klub zotavení pro lidi s duševním onemocněním v Hlinsku

  7. místo
  5,4 %
  V této nelehké době si více uvědomujeme, co znamená žít v soc. vyčlenění. Představme si život lidí s duš.problémy, které je trvale omezují a izolují. Snažíme se je z izolace dostat vytvořením klubu, kde se budou potkávat a sdílet své problémy. Inspiraci čerpáme z jiných krajů a zahraničí, kde podobné aktivity už fungují (Recovery club) jako dobrý prostředek na cestě k zotavení. Do činnosti klubu se zapojí dobrovolníci, kteří jsou pro klienty nadějí a inspirací pro návrat do plnohodnotného života
 • Hurá TV

  15. místo
  0,0 %
  Připravujeme a pracujeme na vysílání nově vzniklého televizního kanálu Hurá TV. Již v minulém roce jsme pro seniory připravili několik online workshopů a setkali se s pozitivním ohlasem a prosbou o pokračování.
 • Krůčky pro Eričku - hyperbarická komora na Slovensku

  4. místo
  11,6 %
  Naším hlavním záměrem a největším přáním je pomoci vrátit Eriku do běžného života. Erika se narodila jako zdravé miminko, ale bohužel se po očkování přestala hýbat. Erika je vnímavé a velmi chytré děvčátko, které se chce zapojit do her a sportovních aktivit jako její zdravé spolužáci ve školce. Naším přáním je sehnat Erice dostatek peněz na lázně na Slovensku, které jsou sice drahé, ale Erice velmi pomáhají. Erika se nyní začala hýbat a i rozmlouvat. Je velkou bojovnicí - ona to dokáže.
 • Lukostřelba - trefa do černého

  14. místo
  0,2 %
  Lukostřelba je sport pro každého. Lukostřelba je sport, se kterým se dá začít v každém věku.
  Prostřednictvím naší TJ chceme tento sport nabídnout jak našim handicapovaným sportovcům, tak i dětem z místní ZŠ a tím posílit vzájemnou integraci postižených s nepostiženými. Právě k tomu je lukostřelba ideální, protože je to jeden z mála sportů, ve kterém mohou obě tyto skupiny rovnocenně soupeřit. Lukostřelba patří mezi nejstarší Olympijské sporty a je i velmi významným Paralympijským sportem.
 • Ahoj, příště zase na hřišti!

  6. místo
  6,2 %
  Nemáme hřiště pro nejmenší děti. Proč? Jsme zavedené centrum pro rodiče, máme tradici, zkušenosti i úspěchy, ale musíme tak trochu začít znova. Vyšli jsme vstříc potřebě města na zřízení další třídy mateřské školy a v březnu 2021 se přestěhovali z původních prostor, kde jsme pracovali s rodinami přes 10 let, na nové místo. Máme již vnitřní prostory, ale zahrada je prázdná – chceme jí dát další využití a vybudovat nové bezpečné dětské hřiště.
 • Nábytek pro nový začátek

  10. místo
  2,4 %
  Vytvořte pohodlné prostředí a zpříjemněte nový životní start lidem s duševním onemocněním v jejich prvním samostatném bydlení obnovou základního vybavení (postel, skříně…) 3 tréninkových bytů v Chrudimi. Byty sloužící k nácviku samostatného bydlení lidem s duševní nemocí fungují již několik let a vystřídalo se v nich skoro 20 klientů - původní zařízení je již opotřebované a nevyhovující. Nově pořízené vybavení v bytech zůstane a bude uživatelům sloužit po dobu několika následujících let.
 • Tabule pro Rytmus

  13. místo
  0,7 %
  Nejsme škola, přesto vzděláváme. Interaktivní tabule by naše kurzy pro lidi se zdravotním znevýhodněním posunula o další metu výš. Vzdělávání je jedním z pilířů naší organizace, v naší nabídce je více než 16 typů kurzů pro skupiny i jednotlivce. Kurzy jsou zaměřené na praktické dovednosti, kterým předchází teoretická příprava. A právě příprava s interaktivní tabulí by všem účastníkům kurzů umožnila vstřebat nové informace a naučit se pracovat s moderní technikou.
 • Díky fotbalu spojit děti a děti z dětských domovů

  3. místo
  14,0 %
  Díky fotbalu chceme děti z dětských domovů a sociálně slabých rodin motivovat ke sportu, k radosti ze hry, k týmovému duchu a k smysluplnému trávení volného času (prevence poruch chování, pohybových nedostatečností). Proč? Protože nás to baví, protože radost a nadšení dětí za to stojí, protože chceme fotbal zpřístupnit všem dětem, kteří o něj projeví zájem. Pomozte společně s námi začlenit tyto děti do kolektivu, umožněte jim poznat nové kamarády a zažít nové, neopakovatelné sportovní okamžiky.
 • Použij AED, zachraň lidský život

  1. místo
  23,0 %
  Náhlá zástava srdce může postihnout kohokoliv a kdekoliv. Často se tak stane bez jakéhokoliv varování. Člověku může zachránit život kvalitně prováděná resuscitace a včasné podání výboje. Ten lze podat i před příjezdem záchranné služby pomocí automatizovaného externího defibrilátoru, jenž mohou používat i laici, které přístroj hlasovými pokyny navádí. Přístroj sám rozezná srdeční rytmus a v případě potřeby podá výboj. Účelem projektu je
  pořídit AED a ty umístit na veřejně dostupných místech.

Bilance burzy

14 340 235 Kč celková hodnota darů

403 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie