Úvod Burza 2021 okres Chrudim 2021 Ahoj, příště zase na hřišti!

Ahoj, příště zase na hřišti!

Organizace: Rodičovské centrum Radovánek z. s.

Nemáme hřiště pro nejmenší děti. Proč? Jsme zavedené centrum pro rodiče, máme tradici, zkušenosti i úspěchy, ale musíme tak trochu začít znova. Vyšli jsme vstříc potřebě města na zřízení další třídy mateřské školy a v březnu 2021 se přestěhovali z původních prostor, kde jsme pracovali s rodinami přes 10 let, na nové místo. Máme již vnitřní prostory, ale zahrada je prázdná – chceme jí dát další využití a vybudovat nové bezpečné dětské hřiště.

Cíle projektu

Projekt je svou podstatou velmi jednoduchý, s konkrétním cílem a plánem. Chceme vybudovat nové a bezpečné hřiště pro děti na zahradě objektu (majitelem je město Heřmanův Městec), kde jsme nově v nájmu po přestěhování z původních prostor, které byly součástí budovy školky v ulici Jonášova. Město řešilo dlouhodobý problém s nedostatkem míst pro děti ve školkách. Došlo k vzájemné dohodě, rodičovské centrum souhlasilo s přesídlením a město poskytlo prostory nové, přímo na hlavním náměstí v budově spolkového domu. Vnitřní prostory jsou vybavené zařízením, které jsme již měli. Za domem je přístupná velká oplocená zahrada, která nám je k dispozici. Bohužel město již nemělo k dispozici finance, které by mohlo uvolnit na výstavbu nového dětského hřiště. Chápeme to, rozpočet je letos velmi omezen z důvodu objektivních výpadků v příjmech. Nezvládneme to však sami, i když nás rodiny v našem snažení podporují, a proto hledáme další možné varianty, jak hřiště pro děti finančně zajistit.
Ročně nás pravidelně navštěvuje okolo 70 rodin s více jak 150ti dětmi ve věku od 0 do 8 let.
Výstupem projektu je tedy funkční a využívané hřiště, které bychom otevřeli do konce října 2021. Děti a rodiče tak budou mít nový bezpečný prostor, kde budou moci trávit společný čas a hrát si.

Cílová skupina

  • rodiny s dětmi

Nové dětské hřiště je určeno především pro běžné užití rodičů s nejmenšími dětmi, kteří navštěvují rodičovské centrum, ale i pro širokou veřejnost v době konání mimořádných akcí pro rodiny s dětmi v prostoru zahrady městského spolkového domu, ať už pod hlavičkou rodičovského centra, ve spolupráci s jinou neziskovou nebo příspěvkovou organizací či města.

Klíčová aktivity

1) vytvoření plánu hřiště – po konzultaci s vybranými rodiči, navštěvující centrum, naplánujeme jednotlivé druhy herních prvků, jako jsou prolézačky, skluzavky, pískoviště apod.
2) požádáme o schválení plánu hřiště zástupce města (předjednáno, město s hřištěm souhlasí)
3) výběr dodavatele (s certifikací bezpečnosti hřiště)
4) realizace – výstavba
5) slavnostní otevření a předání k užívání dětem

Harmonogram

2021
1) vytvoření plánu hřiště a jeho schválení zástupcem města – červenec, srpen
2) výběr dodavatele (s certifikací bezpečnosti hřiště) - srpen
3) realizace/výstavba – září, říjen
4) slavnostní otevření a předání k užívání dětem a rodičům – říjen

Rozpočet projektu

Kompletní dětské hřiště, sestavené z jednotlivých komponentů dle finančních možností projektu: věž, pískoviště, klouzačka, houpačky, lezecká stěna, kaskáda atd. včetně dopravy a montáže.

Celkem: 30 000,- Kč

Hlasujte pro projekt

Ahoj, příště zase na hřišti!

6. místo
6,2 %

Bilance burzy

13 424 235 Kč celková hodnota darů

378 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie