Úvod Burza 2021 okres Chrudim 2021 Díky fotbalu spojit děti a děti z dětských domovů

Díky fotbalu spojit děti a děti z dětských domovů

Organizace: Díky fotbalu z.s.

Díky fotbalu chceme děti z dětských domovů a sociálně slabých rodin motivovat ke sportu, k radosti ze hry, k týmovému duchu a k smysluplnému trávení volného času (prevence poruch chování, pohybových nedostatečností). Proč? Protože nás to baví, protože radost a nadšení dětí za to stojí, protože chceme fotbal zpřístupnit všem dětem, kteří o něj projeví zájem. Pomozte společně s námi začlenit tyto děti do kolektivu, umožněte jim poznat nové kamarády a zažít nové, neopakovatelné sportovní okamžiky.

Cíle projektu

Projekt umožní realizovat na Chrudimsku 1 velký fotbalový turnaj v měsících říjen–listopad s účastí dětí z dětských domovů, a celkovou kapacitou pro 24 týmů, dle aktuální situace a případných nařízení ohledně sportujících na jednom venkovním stadionu. Daří se nám na turnaje přivést i fotbalové osobnosti, pravidelným účastníkem turnajů je AC Sparta Praha nebo zahraniční týmy. Zároveň se budeme snažit sehnat i kvalitní týmy ze zahraničí, díky tomu budou hráči a hráčky rozvíjet i znalost cizích jazyků. Na těchto akcích se snažíme dělat i besedy a semináře s trenéry nebo týmy ze zahraničí, aby došlo ke zvýšení sportovní motivace u všech zúčastněných.
Dále projekt umožní realizovat šestidenní letní fotbalový kemp pro 62 dětí (z toho cca 11 dětí z dětských domovů a 3 děti ze sociálně slabých poměrů) v červenci 2021, nakoupit na něj potřebné vybavení a uhradit nájmy za hřiště a tělocvičnu. Projekt umožní dětem z dětských domovů a dalším dětem trénovat a hrát pod vedením zkušených trenérů, najít své fotbalové herní přednosti či nedostatky, zažít radost ze hry, z výhry, učit se ovládat své emoce při prohře, učit se spolupracovat v týmu a mnoho dalších schopností a dovedností, které pozitivně ovlivňují chování dětí.

Cílová skupina

 • Děti a mládež
 • Sport
 • Děti z dětských domovů
  Děti ze sociálně slabých rodin

Klíčové aktivity

Zajistit ubytování, stravování a veškeré potřebné vybavení na fotbalovém kempu pro 11 dětí 3 děti ze sociálně slabých rodin. Zrealizovat jednodenní turnaj pro 5 a více dětských domovů, kde bude mít příležitost ukázat své pohybové a fotbalové nadání přes 50 dětí ze všech dětských domovů, z toho 11 dětí z dětských domovů a 3 děti ze sociálně slabých rodin z okresu Chrudim.

Hamonogram

 1. Od neděle 18.7. do pátku 23.7.2021 fotbalový kemp
 2. Říjen - Listopad 2021 realizace turnaje

Rozpočet projektu

Materiální náklady:

 • Sportovní pomůcky pro trénink (kužele, míče, tyče, fotbalové mety, brankářské rukavice apod.)....... 6 700 Kč

Zařízení í a vybavení:

 • Malé fotbalové branky ………………4 400 Kč

Ostatní služby:

 • Ubytování a strava pro účastníky kempu (děti z dětského domov…………………………… 24 800 Kč
 • Pronájem koupaliště …………………. 2 000 Kč
 • Pronájem tělocvičny (6 dní)……….. 2 200 Kč
 • Pronájem hřiště (6 dní) ……..……… 8 200 Kč

-------------------
Náklady celkem: 48 300 Kč
Požadovaná finanční podpora projektu od donátorů Burzy filantropie: 48 300 Kč

Hlasujte pro projekt

Díky fotbalu spojit děti a děti z dětských domovů

3. místo
14,0 %

Bilance burzy

13 424 235 Kč celková hodnota darů

378 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie