Úvod Burza 2022 okres Chrudim 2022 Po stopách Keltů napříč starověkou Evropou

Po stopách Keltů napříč starověkou Evropou

Organizace: Boii, z.s.

Projekt je součástí festivalu Lughnasad v Nasavrkách. Tříletý příběh nás letos zavede na území Bójských kmenů a bude sledovat osudy náčelníka Biateca. Návštěvníci budou mít možnost v projektu pomoci náčelníkovi skrze interaktivní příběhovou hru přibližující sociálními vrstvy dané doby a současně trénující pohybové a komunikační dovednosti. Projekt je zaměřen na opětovnou radost z pohybu, umění koordinace, fyzickou i manuální zdatnost. Návštěvníci zažijí mnoho zábavy při zdolávání nových výzev.

Cíle projektu

Projekt potrvá 2 dny a bude významnou součástí festivalu Lughnasad konaném od 29. do 30. 7. 2022.
Do realizace interaktivní hry se zapojí několik desítek aktivních účastníků z řad Keltů, Germánů a Římanů, kteří budou hráče provádět příběhem. Rádi bychom aby alespoň 50 % účastníků příběhové hry představovali rodinné týmy, kde rodič s dítětem budou společně zdolávat všechny disciplíny, které prověří nejen samotné děti, ale i kooperaci s jejich rodiči.
Očekáváme, že projektu se aktivně zúčastní 300 a více účastníků. Rádi bychom oslovili širokou škálu návštěvníků, aby si pohybové a dovednostní aktivity mohl užít každý zájemce bez rozdílu. Smyslem je opětovné nastartování zájmu o pohyb a vzdělávání se, jak u dětí, tak u dospělých.
Odměnou nejen dětem bude „Biatecova mince“, kterou získají za úspěšné projití celou příběhovou hrou. Pro dospělé bude hlavní odměnou aktivní forma prožití našeho festivalu a interaktivní přiblížení období starověké Evropy.

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Maminky s dětmi
  • Kultura
  • Sport
  • Cestovní ruch

Hlavní cílovou skupinou projektu jsou především rodiny s dětmi. Rodiče a jejich děti, kteří se společně pustí do pohybových aktivit. Aktivity budou, ale uzpůsobeny tak, aby byly zvládnutelné pro všechny kategorie účastníků.

Klíčové aktivity

Po stopách našich předků starověkou Evropou

  • Klíčovou složkou celého projektu je ústřední téma, které mapuje osudy našich předků napříč starověkou Evropou. Jedná se vzdělávací projekt skrze aktivní pohybovou a intelektuální činnost, která probouzí zájem dětí o historii. Návštěvníci si samu budou moci vyzkoušet interaktivní dovednostní disciplíny, svoji manuální zručnost, vytrvalost a houževnatost.

Sociální sblížení

  • Cílem je hravou formou přinést radost a úsměv na tvářích všech zúčastněných. Po náročných měsících, kdy nejen celé rodiny přišli o možnost vyžití, se chceme podílet na návratu k pohybu, osvojování si koordinace, vytrvalosti, píle a zručnosti. Sociální sblížení společným zážitkem, který bude silnou vzpomínkou pro každého ze zúčastněných.

Motivace

  • Pro děti bude motivací „Biatecova mince“, kterou dostanou po absolvování všech výzev. Motivací pro jejich rodiče a dospělé návštěvníky bude vyzkoušení si něčeho nového, změnit svůj status z diváka na aktéra, což je zážitkem, který jim přinese mnoho krásných vzpomínek. Našim cílem je pomoci zapomenout na aktuální náročné starosti v rámci globálního dění ve světě skrze vzdělávání s úsměvem.

Harmonogram

Březen, duben: zahájení přípravy projektu, domluvení lektorů
Duben, květen: přípravné práce, vytvoření detailního harmonogramu projektu
Červenec: příprava akce na místě
29. až 30. července: realizace projektu
Srpen: závěrečné zhodnocení, zpětná vazba (dotazníky od návštěvníků), vyúčtování, poděkování všem partnerům

Rozpočet projektu

- 20.000 lektoři (vyšší lektorné než v minulých letech z důvodu obecného zdražování)
- 20.000 materiál (materiál pro všechna stanoviště a řemesla, výrobu odměn pro děti)

Hlasujte pro projekt

Po stopách Keltů napříč starověkou Evropou

4. místo
11,8 %

Bilance burzy

14 340 235 Kč celková hodnota darů

403 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie