Úvod Burza 2017 okres Pardubice 2017 Normální je pečovat o svoje blízké

Normální je pečovat o svoje blízké

Organizace: Oblastní charita Pardubice

Potřebujeme vybavit pečovatelskými křesly na kolečkách odlehčovací zařízení, sloužící k podpoře pečujících rodin. Křesla usnadňují život osobám se sníženou pohyblivostí. Zajišťují maximální pohodlí a zdravé sezení díky polohovatelnosti a mobilitě, ulevují od námahy při vstávání a přemisťování. Je snadno ovladatelné klientem i obsluhou. Kvalitní materiály a precizní zpracování zaručují jeho dlouhou životnost. Senioři se v křesle cítí jako v bavlnce. Normální je pečovat o své blízké, podpořte nás.

Cíle projektu

Pobytová odlehčovací služba je sociální služba, která pomáhá, „odlehčuje", rodinám nebo jiným pečujícím osobám zajistit po přechodnou dobu péči o osoby, které z důvodu věku, zdravotního postižení či chronického onemocnění nemohou zůstat samy doma bez dohledu. Ve stávajícím pobytovém odlehčovacím zařízení, které provozujeme v Třebosicích u Pardubic, zajišťujeme našim klientům celodenní péči. Vyškolení pracovníci pro klienty také připravují rozmanitý aktivizační program. Zařízení je určeno i pro osoby s Alzheimerovou chorobou.
Délka pobytu může být až na dobu 3 měsíců. Pečující rodiny si mohou odlehčit od náročné péče například pobytem na dovolené nebo zajistit rekonstrukci bytu, výmalby či jiné činnosti, které by bránily v péči.
V roce 2015 se nám podařilo otevřít s pomocí Tříkrálové sbírky, dárců a dobrovolníků nové ambulantní odlehčovací zařízení v Mikulovicích u Pardubic. Toto zařízení odlehčuje rodinám s péčí v pracovních dnech od 7 do 16 hodin.
Klientům nabízíme dopravu z a do zařízení speciálně upravenými vozidly.
Z důvodu velkého zájmu o naše odlehčovací služby, kdy nemůžeme vyhovět všem, jsme se rozhodli vybudovat nové pobytové odlehčovací zařízení přímo v Pardubicích. Pořídili jsme dům (V Ráji č. p. 786, Pardubice) vhodný k přestavbě. Zařízení bude ekonomičtější na provoz i plně bezbariérové. Provoz bude spuštěn v červenci 2017. Kapacita zařízení je 9 osob. Odlehčovací zařízení vybavíme 9 pečovatelskými křesly na kolečkách.

Cílová skupina

  • Senioři

Projekt je určen k podpoře pečujících rodin o seniory. Pečovatelská křesla na kolečkách budou používat klienti - senioři.

Klíčové aktivit\

Po obdržení finančních darů pořídíme pečovatelská křesla na kolečkách pro seniory k
zajištění odlehčovacích služeb.

Harmonogram

Projekt bude realizován v červenci 2017.

Rozpočet projektu

  • 9 pečovatelských křesel na kolečkách za 225 tisíc Kč.

Cena jednoho křesla s příslušenstvím 25 tisíc Kč.
Požadovaná podpora od donátora Burzy filantropie 50 tisíc Kč.

Hlasujte pro projekt

Normální je pečovat o svoje blízké

8. místo
3,3 %

Bilance burzy

7 680 500 Kč celková hodnota darů

232 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie