Úvod Minulé ročníky 2013 okres Chrudim

Burza filantropie - Chrudim 2013

 

272 000 KČ

celková hodnota darů

 

6

Podpořených projektů

 

Občanské sdružení Jana XXIII.

Počítače se nebojíme

Pro velký úspěch realizace kurzu „Počítače se nebojíme" v rámci Burzy filantropie 2012, chceme navázat otevřením dalšího ročníku tohoto kurzu.

Boii o. s.

Lughnasad - festival keltské kultury 2013

Lughnasad byl dle historických pramenů jedním ze čtyř hlavních svátků, které Keltové v průběhu roku slavili, oslavou teplé části roku, léta, úrody a sklizně. My jsme se rozhodli tento tradiční svátek vzkřísit a pod stejným jménem uspořádat festival keltské kultury, který by byl jak bujarou oslavou léta, tak i akcí, na které se návštěvník může něco dozvědět z naší historie.

Rytmus Chrudim, o. p. s.

Libor to dokáže

Libor bydlí v Domově sociálních služeb ve Slatiňanech. Přesto, že je člověkem s potížemi v učení, je velmi aktivní a má rád technické věci – telefon, počítač, tablet, play station.... Libor toho moc nenamluví, přesto umí říct, co potřebuje.

Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka

Výběh pro čápy

Hlavním cílem projektu je u 6 000 dětí základních škol z Pardubického kraje a 6 000 návštěvníků z řad široké veřejnosti zvýšit atraktivitu ojedinělého areálu Záchranné stanice Pasíčka prostřednictvím vybudování nového výběhu pro trvale handicapované čápy s umělou hnízdní plochou.

Šance pro tebe o. s. Chrudim

Máme šanci získat auto

Šance pro Tebe poskytuje sociální a podpůrné služby lidem ohroženým nepříznivou sociální situací. Služby jsou profesionální a splňují oborové standardy kvality. Od roku 1998 organizace pracuje s dětmi, mládeží, mladými dospělými a jejich rodinami, a to metodou aktivní kontaktní terénní práce. Působíme v rámci Pardubického kraje se zaměřením na Chrudimsko.

Podpořené projekty - divoká karta

Mama klub Chrudim

Nový kabát pro Mama klub Chrudim

Mama klub Chrudim - rodinné centrum a centrum učení. Nabízí již 14 let pravidelné programy pro rodiče s dětmi, ekovýchovné a další aktivity pro rodiny.

Další přihlášené projekty

Amalthea, o. s.

Autem do terénu - efektivní a dostupná služba pro rodiny s dětmi

Smyslem projektu je přiblížit službu rodinám na Chrudimsku, ve kterých hrozí odebrání dítěte z péče rodičů a také náhradním rodinám, které přijaly děti do pěstounské péče.

FOKUS Vysočina

Dobrovolnické centrum - moje zázemí

„Dobrovolník je člověk, který ve svém volném čase bez nároků na finanční odměnu, nezištně, dává své znalosti, schopnosti a energii ve prospěch lidí, kteří to potřebují".

Rytmus Chrudim, o. p. s.

Elektrokola

Denně se přesunujeme po Chrudimi a do Slatiňan. Navštěvujeme zaměstnavatele, úřady, lékaře, spolupracující organizace, poskytujeme lidem asistenci při nácviku cestování...

Péče o duševní zdraví - region Pardubice

Individuální práce s klienty: zlepšení zázemí

Tým sociálních pracovníků chrudimské pobočky Péče o duševní zdraví vykoná za rok více než 3000 individuálních schůzek s klienty.

Centrum J. J. Pestalozziho, o. p. s.

Pomozte dětem cítit se jako doma

Hlavním cílem projektu je vybudování dětské herny pro děti žijící se svými rodiči (převážně matkami) v Azylovém domě v Chrudimi.

Bilance burzy

15 426 235 Kč celková hodnota darů

421 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie