Úvod Minulé ročníky 2017 okres Chrudim

Burza filantropie - Chrudim 2017

 

275 000 KČ

CELKOVÁ HODNOTA DARŮ

 

6

PODPOŘENÝCH PROJEKTŮ

 

 

Podpořené projekty

Projekty podpořené divokou kartou

Další přihlášené projekty

Hlasujte pro projekt

 • Dům na půl cesty Hrochův Týnec

  5. místo
  7,0 %
  Dům na půl cesty pomáhá mladým lidem, kteří vyrostli v dětském domově, co nejlépe se připravit na samostatný život. Usiluje o to, aby měli sociální dovednosti v oblasti práce, bydlení, hospodaření s penězi, dokázali se zařadit na trh práce a nebyli závislí na systému soc. pomoci. Za 17 let svého fungování jím prošlo téměř 300 klientů. Užívané prostory a vybavení je nyní nutné opravit či vyměnit, tak aby i v dalších letech mohl nabídnout zázemí lidem, kteří s podporou své rodiny nemohou počítat.
 • Umíme se domluvit

  11. místo
  2,8 %
  Umět se domluvit s ostatními, nebát se říct svůj názor, zorganizovat a zúčastnit se společenské akce, to vše patří k běžnému životu. Proto i lidé se znevýhodněním mají mít možnost získat uvedené dovednosti. Díky kurzu Umíme se domluvit se absolventi dozvědí, jak vhodně oslovit lidi v různých situacích a efektivně s nimi komunikovat. Účastníci se naučí upravit svůj verbální i neverbální projev (vyjadřování, emoce v obličeji, gesta, postoje..), aby jejich sebeprezentace působila dobře.
 • S autem rychleji a efektivněji

  6. místo
  6,1 %
  Cílem projektu je koupě staršího osobního automobilu, který zefektivní činnost terénní služby v okrese Chrudim. Chceme dostat služby týmu za lidmi i do malých obcí v čase, kdy je oni skutečně potřebují. Mnoho klientů nezvládá dojíždět za péčí a někteří z nich na to nemají dostatek peněz. Pro pracovníky jsou cesty za klienty pomocí veřejné dopravy časově náročné a prodlužuje se tak doba možných schůzek. Navýšíme počet lidí, kteří mohou čerpat služby a zároveň se sníží práh pro vstup do služeb.
 • Autem až do rodiny

  1. místo
  23,0 %
  Cílem je zabezpečit službu rodinám v oblasti Hlinecka, Skutečska a Chrudimska. Jde především o zabezpečení dostupnosti těchto služeb na vesnicích, kde v současné době není dostatečná dostupnost pro poskytování těchto služeb. Poskytování služby v domácím přirozeném prostředí rodiny je efektivnější a levnější, než když je dítě v ústavní péči. Auto je tedy nutným pomocníkem pracovníků při cestách do rodin. Jedná se o rodiny z vyloučených lokalit, vícečetné rodiny, rodiny s výchovnými problémy.
 • S mámou, tátou, hlavně spolu!

  8. místo
  4,6 %
  Projekt je zaměřen na podporu a vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí vyrůstajících ve vlastní rodině, která však aktuálně nenaplňuje všechny jejich potřeby. Podpora rodiny v rámci jednodenních akcí přináší kromě zážitků ze společných aktivit i posílení rodičovských dovedností samotných rodičů - jak k dětem přistupovat, jak naplňovat jejich potřeby, zvýšit spokojenost i sebehodnocení dětí. V rámci projektu bude realizováno 10 jednodenních akcí či výletů.
 • Ušito s šancí

  10. místo
  3,8 %
  Projekt reaguje na zkušenosti pracovníků organizace Šance pro Tebe. Formou tréninkových pracovních míst v šicí dílně s obchodem podporuje šanci mladých lidí na změnu, která je jinak bez vzdělání, pracovních zkušeností a pomoci velmi obtížná. Naším cílem je aktivizovat především mladé dospělé, kteří předčasně opouští vzdělávací systém a jsou bez pracovní zkušenosti, k pokračování nebo návratu do vzdělávání, k upevňování a nastavování pracovních návyků a zkušeností.
 • Dovybavení Ekocentra Ledňáček

  2. místo
  18,2 %
  Projekt je zaměřen na nákup základního vybavení pro kroužky specifické tím, že budou nabízeny rodinám, a že se jednotlivých setkání mohou účastnit rodiče, prarodiče nebo i jiní příbuzní a dovybavení vlastní klubovny ekocentra. Počítáme se vznikem těchto kroužků: • předškoláci • přírodovědný • šachový Akce v sociální oblasti budou zaměřeny na také na dospělé – např. formou workshopů k řešení zadluženosti a postupu oddlužení, (v těsném sousedství ekocentra je azylový dům a 2 ubytovny).
 • Hurá na výlet z Chrudimi

  13. místo
  0,7 %
  Unikátní projekt dotovaných výletů zajistí nabídku volnočasových aktivit pro seniory a osoby ZTP. Cílem projektu je zakoupení osobního automobilu pro zajišťování výletů spolku Hurá na Výlet. Poptávka po výletech převyšuje naši přepravní kapacitu. Zakoupení automobilu umožní přepravovat dobrovolníky a další materiál mimo autobus, čímž dojde ke zvýšení přepravní kapacity autobusu o 7 míst při jednom výletu, což za rok 2017 znamená úctyhodných 63 míst navíc. Pomozte nám v realizaci výletů!
 • Pec nám spadla, kdopak nám jí postaví?

  3. místo
  12,4 %
  Nová keramická pec přinese mnoho radosti našim dětem! V současnosti máme problémy s vypalováním keramických výrobků u jiných majitelů pecí. Děti musí čekat dlouhou dobu na své výrobky, vše komplikuje i obtížná logistika a někdy i domluva o kapacitě a času. S novou vlastní pecí se vše změní. Získáme nezávislost, uspoříme čas, náklady na daleké dojíždění, materiál a děti se svými výrobky budou moci dříve pochlubit kamarádům nebo rodičům.
 • Obnovení činnosti Mateřského centra Hlinečánek

  4. místo
  9,9 %
  Projekt je prioritně zaměřený na rodiny s malými dětmi a budoucí maminky. Rádi bychom vytvořili místo, kde je maminkám a dětem nabídnutý pravidelný program během celého týdne. Další součástí jsou jednorázové akce (výlety, karnevaly, besídky,..). Těhotným a kojícím maminkám nabízíme cvičení pro těhotné, předporodní kurzy a laktační poradnu. Cílem je umožnit maminkám začlenit se do kolektivu a zároveň podporovat děti v jejich rozvoji za minimální poplatek.
 • Vzdělávací den na ekofarmě na Chrudimsku

  7. místo
  5,0 %
  Projekt podpoří vzdělanost dětí a žáků v oblasti původu jídla formou návštěvy ekofarmy. Mladí lidé jsou dnes stále více odtrženi od míst, odkud pochází jídlo. Tím, že stráví nějaký čas na farmě, získají lepší představu o procesu, z jakých produktů jídlo vzniká, zpracovává se a putuje z farmy až na jejich talíř. Vidět pak vše na vlastní oči, je pro ně skvělý a poučný zážitek. Podpoří je tak v tom, aby se stali rozumnými a zodpovědnými spotřebiteli potravin.
 • FitKoloběh do škol

  12. místo
  2,0 %
  Cílem projektu je motivace dětí prvního stupně ZŠ k pravidelnému pohybu. Ukázat jak nenásilnou formou lze pohyb využít v běžném životě. Při lekcích FitKoloběhu si žáci vyzkouší prvky atletiky, koordinaci pohybu. Vše probíhá formou her. Do každé lekce jsou také zapojeny bezpečnostní pravidla silničního provozu (správné brždění, pravidla koloběhu, jak se správně chovat na hřišti, na silnici, prevence úrazu).
 • Cyklocentrum pro handicapované - zpět do aktivního života!

  9. místo
  4,6 %
  Každý týden přibudou v Česku čtyři vozíčkáři. V Pardubickém kraji je přes 17 tis. osob s pohybovým handicapem. Týká se to nás všech - autonehody a jiné úrazy, onkologická onemocnění, cévní mozkové příhody, předčasně narozené děti, … Roste počet osob, které potřebují pro život a pohyb specifické podmínky. My jim chceme pomoci při zapojení do aktivního života prostřednictvím sportu a pohybu, konkrétně prostřednictvím cyklistiky. I s handicapem je možné jezdit na kole, tricyklu nebo handbiku.

Bilance burzy

13 424 235 Kč celková hodnota darů

378 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie