Úvod Minulé ročníky 2018 okres Ústí nad Orlicí

BURZA FILANTROPIE - Ústí nad orlicí 2018

 

444 160 KČ

CELKOVÁ HODNOTA DARŮ

 

10

PODPOŘENÉ PROJEKTY

Podpořené projekty

Projekty podpořené divokou kartou

Další přihlášené projekty

 • Bezpečná hnízda pro kraslice

  17. místo
  0,1 %
  Výstava a soutěž O nejkrásnější vajíčko Lanškrounska, probíhá v prostorách chodby Domova pro seniory v Lanškrouně a musí se z bezpečnostních důvodů každý večer uklízet a každé ráno znovu instalovat. Některá vajíčka jsou mistrovsky zdobená a hlavně velmi křehká.
  Každoročně se sejde na 300 vystavovaných vajíček. Jsou zde předváděny tradiční i netradiční techniky zdobení a pletení pomlázek. Výstavu navštěvují rodiče a děti, senioři, školy a školky
  z Lanškrouna a okolí.
 • Vítězství v suchu

  16. místo
  0,1 %
  Při Sportovních hrách tělesně postižených OKO borci s různým postižením měří své možnosti a síly za každého počasí ve venkovních disciplínách jako jsou štafeta družstev, plechovky, hod koulí do dálky, hod na cíl, střelba ze vzduchovky, lov dřevěných rybek, a další.
  Zastřešení stanovišť jednotlivých disciplín a možnost posadit se by velmi pomohlo sportovcům k lepším výkonům.
 • Bezpečný domov pro seniory

  14. místo
  0,7 %
  Dům pokojného stáří poskytuje zázemí seniorům od roku 1999 v podobě 18-ti malometrážních bytů. Snahou projektu je vytvořit bezpečné domácí prostředí seniorům.
  Bezpečné domácí prostředí pro Oblastní charitu znamená zajistit jim ochranu v případě úrazu či zhoršeného zdravotního stavu v jejich domácím prostředí po celý den. Projekt je zaměřen na nákup bezpečnostního zařízení do 6 bytů, pomocí něhož bude poskytnuta okamžitá pomoc v případě úrazu, pádu či jiné nepřehledné situace během dne i noci.
 • Kdo pomůže s e-munikací? Na každý pád iPad...

  11. místo
  1,1 %
  Projekt je zaměřen na pořízení 3 iPadů pro práci s dětmi a dospělými s poruchami autistického spektra (PAS). iPady bude možné využívat přímo v rodinách, kde mohou výrazně pomoci při nastavení alternativní komunikace, s tvorbou denních/týdenních režimů, při práci na strukturovaných úlohách, s rozvojem motoriky a zároveň mohou být výborným pomocníkem při relaxaci.
 • Med ze Srdíčka - zapojení otců do fundraisingu

  6. místo
  6,5 %
  Natáhnout ruku a říci si o peníze umí každý, ale u nás přišli chlapi s nápadem, že si na část aktivit sami vyděláme. A protože pár z nás umí včelařita další to chtějí zkusit, a protože máme zázemí, napadlo nás, že vytvoříme unikátní produkt: Med ze Srdíčka, med s příběhem.
  V rámci tohoto projektu nakoupíme materiál, včelstvam,postavíme úly, a v létě 2019
  vytočíme med. Připravíme marketinkovou kampaň a spustíme distribuci. Zisk z prodeje (až 30 tisíc Kč) půjde na podporu našeho centra.
 • Skofka - bezpečné místo pro malé i velké

  9. místo
  2,7 %
  Naše organizace již dlouhodobě pořádá pobyty pro děti z pěstounských rodin. Za tímto účelem máme v dlouhodobém pronájmu prostory s názvem Skofka. Pro zajištění všeho, co děti potřebují, se snažíme postupně prostory vybavit odpovídajícím nábytkem. V minulých letech se nám podařilo zakoupit úložné prostory, sedací soupravu a osvětlení, renovovat kuchyňskou linku. V letošním roce bychom potřebovali obměnit stávající patrové postele, matrace, lůžkoviny, povlečení, sprchovou zástěnu.
 • Pracuji, bydlím, žiji

  10. místo
  1,6 %
  Milada uklízí ve škole. Robert se ve volném čase věnuje práci s dětmi. Libor miluje jízdu na
  kole. Obyčejné příběhy obyčejných lidí? Nikoliv. Série 14 fotografií ukáže lidi se zdravotním
  znevýhodněním, kteří se rozhodli vzepřít škatulce „postižených“. Aktivně věnují svou energii druhým, rozvíjejí své koníčky. Pracují, bydlí a žijí stejně, jako kdokoliv z nás.
  Putovní výstava ukáže veřejnosti lidi se znevýhodněním netradičně – ne v kontextu jejich postižení, nýbrž naplnění jejich potenciálu.
 • Funkční kancelář pro efektivní a úspěšnou práci

  8. místo
  3,0 %
  Software, na který již nejsou aktualizace, namísto kancelářské zdravé židle obyčejná, tiskárna, na kterou již není spolehnutí, neútulná dlažba namísto komfortního koberce, nábytkový pelmel aneb co kde komu zbylo...tak toto není výlet do r.1995, ale popis naší kanceláře navzdory roku 2018. Prosíme pomožte nám svým hlasem získat potřebné prostředky a přesunout tak nutnou práci z našich obýváků za použití soukromého vybavení zpět do kanceláře v centru, kam také patří. Děkujeme
 • Cesta ke svému já

  3. místo
  10,8 %
  Pro každého z nás je důležité znát sebe sama. Vědět o svých silných i slabých stránkách, o způsobu, jakým působíme a reagujeme na okolí. U osob s psychickým onemocněním jsou to často úzkosti, strach a obavy z veřejných míst i z předsudků, které dané schopnosti potlačují. Chceme zařídit bezpečný prostor, kde se tito lidé budou moci znovu naučit, rozpoznávat své potřeby, odpovědně se rozhodovat a samostatně překonávat různé životní situace.
 • Dvůr pro malé kutily, chovatele a pěstitele

  1. místo
  25,1 %
  Jak si tatínci představují aktivní hlídání dětí? Děti si hezky hrají a oni s půllitrem v ruce diskutují a řeší problémy lidstva ;) Projekt je zaměřen na vybavení venkovního prostoru pro
  aktivní trávení času tatínků a prarodičů s dětmi (dílna pro kutily, chovatelský koutek,
  minizahrádka, venkovní zastřešení a posezení). V případě větší podpory ze strany donátorů pořídíme tatínkům výčepní zařízení a venkovní gril.
 • Enjoy Your reading

  5. místo
  8,8 %
  Projekt Enjoy Your reading vede k zatraktivnění výuky angličtiny pomocí anglicky psaných knih.
  Rádi bychom vytvořili anglickou knihovnu, která bude sloužit nejen jako pomůcka při vlastní výuce angličtiny, ale také jako výpůjční knihovna pro žáky. Knihy plánujeme zakoupit pro všechny věkové kategorie žáků školy (od žáků prvních ročníků až po žáky ročníků devátých).
 • Za kulturou do továrny

  7. místo
  5,3 %
  Cílem předkládaného projektu je zajištění požárně bezpečnostních prvků (únikového chodníku)z nově vybudovaného sálu továrny, které umožní jeho využití jako kulturně společenského centra pro Žamberk a okolí. Kulturní aktivity významně zvýšují atraktivitu bývalé textilní továrny Vonwiller a spol., která je dnes sídlem Muzea starých strojů. Investice do zázemí Muzea a rozvoje kulturních aktivit
  má potenciál přilákat nové skupiny návštěvníků a propojit zájem o kulturu s oblastí historické techniky.
 • Třída pro mě - podpora inovativního vzdělávání v Ústí nad Orlicí

  4. místo
  9,4 %
  Na ZŠ Bratří Čapků v Ústí nad Orlicí otevřeme v září 2018 inovativní 1. třídu se vzdělávacím
  programem Začít spolu. Ten se vyznačuje rozdělením třídy na centra aktivit, která jsou vybavena speciálními vzdělávacími pomůckami umožňujícími dětem co největší rozvoj na základě jejich schopností a dovedností. Třída je realizována jako věkově smíšená a cíleně s menším počtem žáků. Projekt umožní pořízení nestandardního vybavení center a pomůže dofinancovat pedagogovi plat odpovídající mzdovým tabulkám.
 • Pobyt pro rodiny s dětmi s autismem

  15. místo
  0,3 %
  Psychorelaxačního pobytu se účastní cca 10 rodin s dětmi s autismem a postižením. Pro rodiče je připraven workšop, přednášky, skupinové aktivity, individuální konzultace s psychologem. O děti se starají asistenti- dobrovolnící, kteří upravují program, hry dle jejich možností. Děti se účastní canisterapie a muzikoterapie. Opékáme buřty a chodíme na výlety po okolí.
 • Nový automobil pro Senior dopravu ČČK

  12. místo
  1,0 %
  Senior doprava ČČK je projekt zaměřený na provozování sociální dopravy pro seniory, osoby zdravotně oslabené a děti. Jedná se o zkvalitnění života v oblasti dopravní dostupnosti např. k návštěvě lékaře, jednání na úřadech nebo svoz dětí do speciální školy. Službu provozujeme od roku 2005 v Ústí nad Orlicí s následným rozšířením i do okolních měst regionu. Projekt „Nový automobil pro Senior doprava ČČK“ je zaměřený na pořízení nového vozidla pro zajištění služby.
 • Skutečně zdravé školy na Orlickoústecku

  13. místo
  1,0 %
  V rámci našeho projektu bude vybráno 5 škol v okrese Ústí nad Orlicí, které mají zájem zlepšovat školní stravování formou plnění programu Skutečně zdravá škola. V těchto školách pak bude provedena analýza školní jídelny a celodenní školení pro paní kuchařky, kde se naučí, jak vařit chutně a zdravě z místních sezónních produktů dle kritérií Skutečně zdravé školy. Detaily školení pro kuchařky jsou k nalezení zde: http://www.skutecnezdravaskola.cz/pro-kucharky.
 • Hravě a zdravě v Lanškrouně

  2. místo
  22,6 %
  Cílem projektu je podpořit pohybové aktivity a zdravý životní styl u dětí navštěvujících Rodinné centrum Dětský svět, a to nákupem nových sportovních pomůcek, které budou využívány při pravidelných kurzech i jednorázových aktivitách. Projekt završíme uspořádáním osvětového týdne s názvem „Hravě a zdravě v Lanškrouně“, v rámci kterého budou v rodinném centru a místních sportovních klubech probíhat nejrůznější pohybové aktivity a přednášky o zdravém životním stylu.

Bilance burzy

13 424 235 Kč celková hodnota darů

378 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie