Úvod Minulé ročníky 2020 okres Chrudim 2020

Poděkování donátorům a neziskovkám z Burzy filantropie v okrese Chrudim

Projekty Burza filantropie okres Chrudim

Podpořené projekty

Projekty podpořené divokou kartou

Další přihlášené projekty

 • Zajištění potřebného vybavení pro nabízené služby v Mateřském centru Hlinečánek, z. s.

  11. místo
  1,0 %
  Projekt se zaměřuje na vybavení našeho centra potřebným nábytkem a také stěžejními pomůckami.
  Potřebný nábytek zahrnuje police na velké míče pro cvičení těhotných, maminek i dětí, dále police na hračky a police na knihy v souladu s Montessori pedagogikou a zásuvku na výtvarné pomůcky.
  Nákup pomůcek pro práci s dětmi zahrnuje balanční kameny (pomůcka na cvičení pro děti, pro zpestření a zkvalitnění programu) a keyboard - hudební doprovodný nástroj pro úterní hernu s písničkou.
 • Vzdělávací a volnočasové aktivity pro seniory v centru Hurá proStory

  4. místo
  5,0 %
  Díky tomuto projektu bude podpořeno divadelní seniorské uskupení a další volnočasové aktivity, které spolek Hurá na Výlet pořádá v centru Hurá proStory v Chrudimi, které seniorům slouží k pravidelnému kulturně-společenskému setkávání, realizaci přednášek, kurzů či k obyčejnému přátelskému potkávání. Pomozte nám pořádat aktivity pro seniory, které je baví!
 • Krůčky pro Eričku

  1. místo
  42,9 %
  Naším hlavním záměrem je pomoci vrátit Eriku do běžného života. Erika se narodila jako zdravé miminko, ale bohužel se po očkování přestala hýbat. Erika je vnímavé a velmi chytré děvčátko, které se chce zapojit do her a sportovních aktivit jako její zdravé spolužáci ve školce.
  Naším přáním je sehnat Erice dostatek peněz na lázně na Slovensku, které jsou sice drahé, ale Erice velmi pomáhají. Erika se nyní začala hýbat a i rozmlouvat.Je velkou bojovnicí a proto velmi spolupracuje s terapeuty.
 • Rozhýbejme děti, aneb šetříme hlasivky cvičitelů

  13. místo
  0,4 %
  Jak rozhýbat malé děti a zajistit jim dobré návyky do budoucna? Zábavným cvičením v místní Sokolovně pod vedením nadšenkyně ke sportu a pohybu. Úterní podvečery patří právě dětem a jejich rodičům při cvičení s různými cvičícími prvky a překážkami. Aby všichni věděli, co dělat, je potřeba zvučného hlasu, který dokáže přehlušit bandu malých dětí, což je nelehké v tak velkém počtu cvičících dětí a jejich štěbetavých pusinek. Cílem projektu je zajistit nákup ozvučení pro lektory cvičení.
 • Zdravý start do života

  10. místo
  1,0 %
  O tom, zda budeme mít zdravé stravovací návyky, kladný vztah ke sportu, ale i o tom jestli budeme mít dobrou imunitu rozhodují v našem životě nejvíce první léta života. Období do šesti let věku dítěte je klíčové z celé řady zdravotních hledisek. I způsob jakým se budeme v budoucnu vypořádávat se stresem a emocemi se vytváří v tomto období. Jenže jak udělat při výchově dětí vše jak nejlépe umíme? Základem je kvalitní zdroj informací pro rodiče a ten chceme pomocí tohoto projektu poskytnout.
 • Podpora pro rodinu a dítě - Centrum pro předškoláky Amálka, IPK a RK

  8. místo
  1,5 %
  Obsahem projektu je poskytování odborné pomoci a podpory (ambulantní i terénní) dětem a jejich rodičům. Vytvářet bezpečné a podnětného prostředí, které napomáhá zlepšení situace dítěte a umožňuje jeho setrvání v původní rodině. Kromě přímé práce v rodině se zaměřujeme na zavádění nových metod (rodinné a interaktivní případové konference). Služby jsou úzce navázány na spolupráci s místně příslušným OSPOD.
 • Simulátor stáří - gerontooblek

  6. místo
  3,5 %
  Základní myšlenkou projektu je pomocí simulátoru stáří, tzv. gerontoobleku zprostředkovat veřejnosti zkušenost s tělesnými obtížemi, se kterými běžně žijí senioři a další osoby s handicapem. Díky gerontoobleku člověk na vlastní kůži zažije simulaci snížené hybnosti včetně poruchy zraku a sluchu. Tuto zkušenost zprostředkujeme na různých akcích profesionálům i široké veřejnosti. Díky této zkušenosti dojde k větší schopnosti vcítit se do každodenní obtížné situace seniorů a osob s handicapem.
 • Sebeobhájci proti šmejdům

  12. místo
  0,8 %
  Sebeohhájci jsou aktivní lidé s mentálním postižením, kteří se pravidelně scházejí a učí se vyjadřovat svoje názory, hájit vlastní práva a znát svoje povinnosti. Sebeobhajování má svoji historii a mezinárodní organizaci. Skupina chrudimských sebeobhájců se schází od roku 2011. V letošním roce chtějí chrudimští sebeobhájci zorganizovat setkání s dalšími skupinami z České republiky, na kterém budou sdílet svoje zkušenosti. Jako hlavním téma si zvolili JAK SE BRÁNIT ŠMEJDŮM.
 • Kostkovaná planeta

  5. místo
  3,8 %
  Postavme si dokonalou planetu z Lega. Proč? Protože novou planetu si nikde nekoupíme!
  Kostkovaná planeta je vzdělávací projekt pro děti a mládež od 8-15 let, kdy propojením hry s Legem, vysvětlujeme dětem zákonitosti péče o životní prostředí, přírodu a učíme je porozumět procesům, které ovlivňují životy nás všech na této planetě. Nejen kostičky jsou zdrojem informací. Děti vzděláváme, navštěvují ekologicky zajímává místa, věnují se ekosystému v přilehlé přírodě a vytvářejí vlastní projekty.
 • Začínáme od podlahy - zkvalitnění zázemí prostor pro poskytování služeb pro osoby s duševním onem.

  3. místo
  5,6 %
  Loni proběhl přesun zázemí střediska Chrudim do větších prostor. Samotné prostory, které slouží pro pracovníky i klienty, jsou svou výbavou zastaralé a hygienicky nevyhovující. Záměrem je provedení stavebních úprav (např. protipožárních dveře, podlahová krytina) s cílem vybudovat bezpečnější prostředí pro práci. Další finanční zdroje na realizaci služby se nedají využít na stavební úpravy, které jsou však pro poskytování kvalitní služby nezbytné.
  Hledáme tak možnosti na financování těchto úprav.
 • Letní chaloupka - dětský tábor a víkendová setkání

  9. místo
  1,2 %
  Projekt je určen zejména pro děti ve věku 7-15 let, které žijí ve městě Hlinsko a v jeho přilehlém okolí.
  Tento projekt nabízí dětem možnost, jak mohou využít svůj volný čas, najít si nové kamarády, užít si spousty zábavy a naučit se novým dovednostem, které budou moci využívat po celý život.
  Projekt je realizován v průběhu celého kalendářního roku, a to ve formě 2-3 víkendových setkání dětí a poté vyvrcholí táborem během letních prázdnin. Projekt je pořádán členy jednoty.
 • Keltské artefakty

  7. místo
  1,6 %
  Projekt Keltské artefakty je jednou ze součástí letošního festivalu Lughnasad v Nasavrkách.
  Od 28. do 31. 7. se intenzivně ponoříme do tajů řemesel a pokusíme se společně, i každý zvlášť vytvořit původními řemeslnými postupy něco čím bychom se přiblížili dávným uměleckým dílům. Budeme se věnovat řezbářské práci, metalurgii i práci s mnohými dalšími materiály.
  Projekt je zaměřen především na mladé lidi, kteří si pod vedením profesionálních lektorů budou moci vyzkoušet řemeslo.
  Pro umístění na web a základního
 • Chci na nohy

  2. místo
  31,8 %
  Chodil jsem – nechodím, běhal jsem – neběhám, skákal jsem – neskáču. Jmenuji se Niky a je mi 14 let. Onemocněl z plného zdraví ve svých 10 letech a nyní jsem odkázán na invalidní vozík. Moje onemocnění se jmenuje míšní infarkt - ischemie míšního konu. Nicolas dříve jezdil na letní dětské tábory Českého červeného kříže, který se mu nyní snaží pomoci k návratu do běžného života. Máme vyhlášenou veřejnou finanční sbírku a sháníme peníze léčbu v zahraničí a to Egyptě a na Slovensku.

Bilance burzy

16 393 235 Kč celková hodnota darů

445 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie