Úvod Příběhy donátorů VS Chrudim
30. 1. 2015

VS Chrudim

Společnost VS Chrudim se Burzy filantropie účastnila od jejího samotného počátku. Během let tak podpořila mnoho prospěšných projektů neziskových organizací. V roce 2014 však svou účast na Burze filantropie doplnila i dalším zajímavým nápadem, který její zapojení do burzy dále rozvinul.

Energia AG Bohemia a její dceřiné společnosti si na rok 2014 rok připravily zajímavou dobročinnou aktivitu, která vešla do podvědomí jako Charitativní golfový turnaj Vodní kapky. Sportovního soupeření se zúčastnilo 53 nadšených hráčů, smyslem jejich setkání však tentokrát nebylo vítězství, ale podpora dobré věci. Mezi zúčastněnými se během dne podařilo nashromáždit zajímavou sumu, kterou podpořili dva prospěšné projekty. Díky turnaji tak získalo Centrum Arpida, které poskytuje službu postiženým dětem i dospělým částku ve výši 35 700 Kč. Podporu získala i Terezka Vargová, která několikátým rokem bojuje s následky zákeřné nemoci, na její léčbu se podařilo přispět částkou 11 470 Kč. 

Ředitel VS Chrudim Roman Pešek na golfovém turnaji Vodní kapky Ředitel VS Chrudim Roman Pešek na golfovém turnaji Vodní kapky

 

Společnost VS Chrudim se však rozhodla jít v podpoře Terezky ještě dále. Projekt na léčbu statečné dívky se prezentoval i na Burze filantropie, kterou pravidelně pořádá Koalice nevládek Pardubicka s Pardubickým krajem. Burzy se poněkolikáté zúčastnila právě i VS Chrudim, předala zde šek s výtěžkem z golfového turnaje a celou částku zároveň „zaokrouhlila“ na 20 000 Kč. Předání šeku doprovázelo i přání Romana Peška, předsedy představenstva VS Chrudim:

„Jsme rádi, že tato částka pomohla alespoň částečně jako příspěvek na speciální neurorehabilitační pobyt v Piešťanech. Doufáme, že Terezce tento pobyt pomůže.“ 

 

A pomohl, Terezka na svůj léčebný pobyt v Piešťanech mohla skutečně odjet. A díky němu se její zdravotní stav zlepšil. To se však již dostáváme k jinému příběhu, o kterém se na našich stránkách dočtete také.

 

VS Chrudim podpořila na Burze filantropie v roce 2014 i další zajímavé projekty neziskových organizací ze svého regionu. Obecně prospěšné společnosti Momo Chrudim tak věnovala částku 5 000 Kč na zřízení bezbariérové toalety v prostorách jejich terapeutické dílny, zároveň byla přislíbena i podpora formou odběru výrobků od klientů této organizace. Na projekt zakoupení mikrobusu pro zajištění aktivit dětí přispěla VS Chrudim občanskému sdružení Médea Hlinsko sumou 7 000 Kč. Neopomenuto nezůstalo ani Centrum J. J. Pestalozziho, které od společnosti získalo 5 000 Kč na realizaci terapeutických pobytů pro děti. VS Chrudim využila i možnosti příspěvku formou materiálního daru a věnovala Občanskému sdružení Jana XXIII. koberec, kterým vybaví své Centrum volného času.

40 000,--

podpora neziskovým organizacím na burze filantropie 2014

 

 

„Jsem rád, že Burza filantropie získala ve VS Chrudim stálého partnera. Společensky odpovědný přístup vedení této společnosti přináší podporu jak konkrétním lidem, tak i zajímavým projektům neziskových organizací,“ děkuje VS Chrudim za dosavadní aktivitu Pavel Šotola, radní Pardubického kraje a zároveň jeden z pořadatelů a donátorů Burzy filantropie.


Bilance burzy

10 816 640 Kč celková hodnota darů

319 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie