Úvod Novinky Mělník - 1. ročník je úspěšně za námi
27. listopadu 2017

Mělník - 1. ročník je úspěšně za námi

„Myšlenka propojení světa neziskovek, podnikatelů a veřejné správy je nám velmi blízká a u Burzy filantropie Mělník stojí město již od jejího počátku. Jsme rádi, že se díky ní může zrealizovat tolik krásných a potřebných projektů a doufáme, že partnerství navázaná na burze přetrvají a neziskovky budou s podnikateli spolupracovat i po jejím skončení,“ komentuje výsledkyMVDrCtirad Mikeš, starosta Mělníka.

Ve čtvrtek 23. listopadu prezentovaly své projekty 4 organizace: vítěz hlasování veřejnosti Stacík Slunečnice, Český červený kříž, Pojďte dál a Maltézská pomoc. Největší podporu získal projekt rozvoje neratovické chráněné dílny Pojďte dál, kde budou nově vyrábět i čerstvé těstoviny a zdravé svačiny pro děti a dospělé. Český červený kříž navázal partnerství se společností Medesa a budou pacientům v domácí péči nabízet rehabilitační a kompenzační pomůcky. Stacík slunečnice představil své služby, jeho klienti se na místě postarali o velmi dobrou náladu a i díky tomu mají nyní finance na rozšíření týmu pečovatelů. Poslední prezentující Maltézská pomoc bude díky podpoře ze Středočeského kraje a VAMEDu Mediterra nabízet dopravu za vzděláním většímu množství klientů z Mělnicka. Finanční podporu získalo i Odborné učiliště Kanina na cvičnou kuchyňku pro své žáky.

Pomoc neziskovým organizacím, smysluplná spolupráce napříč obchodní, zdravotnickou a sociální sférou a dlouhodobá podpora vzájemných vztahů v regionu – to jsou principy, které vnímáme jako klíčové pro zlepšení života v jednotlivých regionech. Jsme velmi rádi, že jsme se mohli podílet aktivně jako dárce ve smyslu finanční podpory, ale především mám radost, že jak naše nemocnice, tak i my jako holding máme díky burze s podpořenými neziskovkami naplánovanou už i další spolupráci. Tím snad jdeme dobrým příkladem i ostatním subjektům na Mělnicku“, shrnuje své pocity z burzy Linda Šefčíková z VAMED Mediterra.

 

Burza filantropie má své kořeny v Pardubickém kraji, kde ji začala organizovat Koalice nevládek Pardubicka. Ve Středočeském kraji ji realizuje již druhým rokem GLE o.p.s. ve spolupráci s městem Benešov. V roce 2017 se nově burza uskutečnila i pro okres Mělník.


Bilance burzy

548 700 Kč celková hodnota darů

11 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

 

 

Partneři Burzy filantropie