Úvod Novinky Mělník - Hlasování o projektech už je tady
5. října 2017

Mělník - Hlasování o projektech už je tady

Přidejte se. Vyberte si projekt, který vás nejvíce zaujal a dejte mu svůj hlas.

Proč se zapojit?

Ve čtvrtek 23. 11. 2017 se v Mělníce uskuteční Burza filantropie. Donátorům budou svůj projekt prezentovat 4 organizace. O tom jaký projekt se představí můžete rozhodnout i vy svým hlasem.

Kdo vybírá projekty k prezentaci?

 • 3 projekty vyberou sami donátoři
 • 1 projekt vybíráte vy svým hlasem

Můžete tak přímo ovlivnit, co se bude ve vašem okolí dít, co užitečného vznikne a čeho se případně budete moci sami účastnit.

Jak probíhá hlasování?

 1. 1. Vyberte si projekt
 2. 2. Dejte hlasovat
 3. 3. Vyplňte svou mailovou adresu (ne nebudeme vám na ni pak posílat reklamy ani žádné jiné nabídky)
 4. 4. Po obdržení mailové zprávy od nás, potvrďte na zadané mailové adrese svůj hlas 
 5. 5. A je to!
 6. 6. Přijďte se podívat na Burzu filantropie a 23. listopadu 2017.

NEZAPOMEŇTE HLASOVAT DO 12. 10. 2017 do 12:00!

E-mail poskytnutý pro účely hlasování

E-mailová adresa je vyžadována pouze pro účely ověření platnosti hlasu pro vybraný projekt. E-mailové adresy nejsou zpracovávány či uchovávány pro obchodní ani jiné účely.

Do čtvrtka 12.10. do 12:00 hlasujte o projektu, který postoupí před donátory!

 • Každá škola může být Skutečně zdravá škola

  8. místo
  0,2 %
  Projekt podporuje zdraví dětí v okrese Mělník prostřednictvím zvýšení kvality stravování a kultury stravování ve školách. Obsahem projektu je rozšíření programu SZŠ na další školy v okrese. Dále budou realizovány tři samostatné vzdělávací a zážitkové semináře pro kuchařky ŠJ, pedagogy a rodiče. Semináře se uskuteční ve vybrané ŠJ a na programu bude vedle stručného teoretického úvodu praktická výuka vaření z čerstvých regionálních surovin. Účastnici seminářů obdrží receptury pokrmů.
 • Muzikoterapie – péče o duševní zdraví

  5. místo
  9,7 %
  Muzikoterapie skupinová nebo individuální. Zaměřujeme se na děti do 18ti let s poruchami řeči, pozornosti, učení, chování a děti mentálně postižené. Rytmus, melodie a harmonie, dynamika jsou prvky působící na psychiku člověka. Léčí hudba, která je strukturálně jednoduchá, pozitivní. Využívá se tanec, dramatizace, výtvarno, poetika. Děti pracují s hudebním nástrojem nebo hlasem, přičemž ústřední pozici tu má hra se zvuky, dynamikou a rytmem. Je využíváno herního prostoru a improvizace.
 • Se Slunečnicí se pestřeji žije

  1. místo
  24,1 %
  Dosavadní zdroje financování prostřednictvím dotací od státu i finančních darů od fyzických osob nepostačují stále se navyšujícímu počtu uživatelů stacionáře a s ním potřebou dalších osobních nákladů na pečovatelky a pečovatele.
  Přitom jsme dosud neměli žádné náklady na správu organizace, tu jsme zařizovali dobrovolnicky v hodnotě kolem 136000 Kč. Potřebujeme na každých 4-5 uživatelů jednoho pracovníka či pracovnici v sociálních službách, což dělá asi 300000 Kč nákladů vč. pojistného.
 • Hurá na parket

  7. místo
  1,0 %
  Rodinné centrum Chloumek je využívané při pravidelné činnosti, která je zaměřena na děti, jejich rodiče, i seniory. V časech, kdy není centrum vytíženo, je nabízeno k pronájmu, nejčastěji na pořádání dětských oslav, k čemuž jsou prostory vybavené sociálním zařízením a odpovídajícím zázemím ideální. Průběžně se snažíme o obnovu vybavení. Aktuálně bychom potřebovali renovovat parkety (o ploše 160 m2) v hlavním sále.
 • Aktivně proti nudě aneb kdo si hraje, nezlobí

  2. místo
  21,2 %
  Realizací projektu vznikne v městské části Chloumek (1058 obyvatel dle Sčítání lidu 2011) ideální prostor k volnočasovým a odpočinkovým aktivitám určený především pro rodiny s dětmi ve věku 3-10 let. Herní prvky budou veřejnosti přístupné a doplněné přídavným mobiliářem – piknikovým setem, který bude sloužit jako místo k odpočinku, komunikaci a monitorování hry dětí. Odpovídající kvalitní zázemí pro volnočasové potřeby místních dětí ve věku 3+ let v této městské části chybí.
 • Tudle nudle

  12. místo
  0,0 %
  Rozšířením výrobního programu chceme zvýšit naše tržby a stát se tak méně závislý na vnějších dotacích. Zmapovali jsme terén, udělali průzkum, navštívili jsme místní a okolní restaurace, školy, domovy důchodců a získali tak představu o odběratelích, kteří by mohli odebírat naše výrobky. Zjistili jsme velký zájem o dodání domácích čerstvých těstovin a zdravých svačin pro děti a dospělé. Pro vznik budoucího výrobního pracoviště budeme muset obětovat část prostor kavárny a uzpůsobit nové výrobě.
 • Jak nespálit čaj

  6. místo
  5,4 %
  Rekonstrukce cvičné kuchyně školy. Zvětšení prostoru a vybavení spotřebiči. Prostor určen pro trénink sebeobslužnosti v kuchyni. Vařit zde budou nejen kuchaři, ale i zahradníci a pečovatelé. Kuchaři budou učit vařit spolužáky jiných oborů. Rozvíjíme schopnost postarat se o sebe, umět si uvařit. Žáci získají tipy a triky, jak vařit bezpečně a úsporně, uvaří podle jednoduchých receptů. Důraz na rozvoj sociální gramotnosti (budování pozitivních vztahů a týmové spolupráce) a praxe.
 • Cesty za vzděláním

  3. místo
  20,4 %
  Myšlenka celého projektu je vlastně velmi jednoduchá… Vozíme děti se zdravotním postižením do školských zařízení, k čemuž využíváme tři vozidla s 23 místy. Chceme navýšit kapacitu služby nákupem nového vozu pro devět osob a následně provést jeho úpravu tak, aby byl zajištěn maximální komfort a bezpečí pro děti, které mají fyzický handicap a nástup či výstup do automobilu je pro ně problematický.
 • I duševní zdraví se spraví

  4. místo
  18,1 %
  Chceme udělat osvětovou kampaň v oblasti duševního zdraví a nemoci. Duševní onemocnění je často vnímáno jako zahanbující. Je s to člověka vyřadit ze společnosti.
  Přitom:
  Duševní onemocnění může potkat každého.
  Z duševního onemocnění se dá zotavit.
  Fokus Praha podporuje lidi v tom, aby mohli žít kvalitní a důstojný život duševnímu onemocnění navzdory.
  Chceme, aby o tématu duševního zdraví lidé věděli, aby věděli, kam se obrátit, když se jim nebo jejich blízkým v této oblasti nedaří.
 • U komína je nám teplo

  11. místo
  0,0 %
  Od jara do zimy trávíme čas s dětmi celé dny venku. V zimě je nám „ovej“. Děti venku po celou dobu nevydrží. Máme vyzkoušeno, že hodina v teple ráno a po obědě, je přesně to, co naše děti potřebují.
  V prostorách statku se nachází půda, kterou chceme upravit jen pro potřeby školky. Tátové už ji vyklidili, položíme podlahu a udělat zateplení, ale to nás nezahřeje. Zahřeje nás až teplo z kamen, které taky máme, ale k němu potřebujeme komín.
 • Svou káru chceme táhnout ještě dál...

  13. místo
  0,0 %
  Rádi táhneme svoji káru dál, ale mnohem raději bychom ji vyměnili za autobus. Náklady spojené s dopravou znemožňují přivézt naši oceňovanou divadelní práci divákům i do těch nejzazších koutů naší vlasti. Sehnat podporu pro naše cestování ať už ve formě finanční podpory nebo možnosti bezplatné zápůjčky autobusu na jednotlivá vystoupení by zvýšilo možnosti sehrát naše divadla a muzikály i v kulturních zařízeních na malých městech a vesnicích.
 • Rehabilitační a kompenzační pomůcky pro pacienty v

  10. místo
  0,0 %
  Český červený kříž zakoupí nové kompenzační pomůcky typu invalidních vozíků, polohovacích postelí, chodítek, WC křesel a podobně. Tyto pomůcky půjčuje svým pacientům a dále občanům, kteří na přechodnou dobu potřebují vhledem ke svému zdravotnímu stavu tyto pomůcky ke svému léčení a zakoupení je pro ně finančně náročné.
 • Vybavení zahrady centra na pobočce v Kralupech n/V

  9. místo
  0,0 %
  Zajistíme vybavení zahrady centra. Konkrétně zajistíme nákup a instalaci venkovního altánu, nákup dřevěných lavic a stolů + pokládka zámkové dlažby. Uvedené venkovní vybavení potřebujeme zejména v průběhu konání letních příměstských táborů, kdy se drtivá většina aktivit realizuje venku. Potřebujeme, aby byly k dispozici také zastřešené "prostory). Na uvedené zahradě probíhají také jednorázové akce pro rodiče s dětmi (Netradiční mikulášská besídka, Vítání jara, apod.)

Bilance burzy

548 700 Kč celková hodnota darů

11 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

 

 

Partneři Burzy filantropie