Úvod Burza filantropie okres Benešov 2017 Blahodárná koupel osvěží tělo i ducha

Blahodárná koupel osvěží tělo i ducha

V Hospici Dobrého pastýře v Čerčanech umožňujeme nevyléčitelně nemocným prožít závěr života bez bolesti, v důstojných podmínkách a v okruhu jeho blízkých. Kromě každodenní hygieny na pokoji jednou týdně pacientům dopřáváme koupel, kterou si velmi užívají. Pobyt ve vodě, spojený s hygienou, masáží a aromaterapií, působí blahodárně nejen na jejich tělo, ale i duši. Abychom mohli klientům dopřát tento malý svátek, potřebujeme nahradit stávající opotřebený koupelový vozík novým.

TŘI, o.p.s.

Od r. 2008 provozujeme jediný lůžkový hospic ve Středních Čechách. Našimi klienty jsou lidé v závěrečné fázi nevyléčitelného, především onkologického onemocnění. Umíme se postarat o klienty a jejich rodiny od okamžiku, kdy ztrácejí šanci na uzdravení až do doby po úmrtí pacienta. K dispozici máme 28 pokojů s 30 lůžky, na kterých se ročně vystřídá cca 260 nemocných. Za uplynulých 9 let jsme doprovodili více než 2 000 nemocných. Víra ani finanční situace klienta není pro přijetí rozhodující.

CÍL PROJEKTU

Cílem projektu je do konce roku 2017 zakoupit a nainstalovat jeden koupelový vozík pro nemobilní hospicové pacienty a nahradit jím vozík stávající, opotřebený.

JAKÝ JE PŘÍNOS PROJEKTU PRO VAŠI ORGANIZACI

Stávající koupelový vozík používáme již 9. rokem, a to každodenně pro 4 – 5 pacientů. Za 9 let každodenního provozu (více než 15 tis. koupelí)je tento vozík velmi opotřebený a poruchový.

Díky novému koupelovému vozíku budeme schopni dopřát každému pacientovi jedenkrát týdně blahodárnou koupel.

CÍLOVÁ SKUPINA PROJEKTU

  • mladí do 25 let
  • starší osoby (v produktivním věku)
  • senioři
  • osoby se zdravotním postižením
  • osoby ve zdravotnictví
  • jiné (uveďte níže)

JAKÉ JSOU PŘÍNOSY PROJEKTU PRO CÍLOVOU SKUPINU?

Cílovou skupinou jsou naši hospicoví pacienti, tj. osoby s nevyléčitelným onemocněním (nejčastěji onkologickým) v terminálním stadiu. Do hospice přicházejí buď již nemobilní, nebo se jejich schopnost postarat se o sebe rychle vytrácí.

Každodenní hygiena se provádí na pokoji. V průměru jedenkrát týdně je pacient koupán ve vaně (průměrná denní obsazenost hospice je 28 lůžek z celkového počtu 30 lůžek a každý den se vykoupe 4 - 5 pacientů). Ošetřovatelka umyje vlasy, ostříhá nehty a jemně promasíruje. Koupel s využitím aromatických olejů pacienta zklidní a navodí mu pocit pohody.

Manipulace s nemobilními nebo částečně mobilními pacienty je však obtížná a pacientům mnohdy každý pohyb působí bolest. Použitím koupelového vozíku se zvedákem se manipulace s pacientem omezuje na minimum. Na lehátko koupelového vozíku je pacient přesunut z lůžka, leží na něm i ve vaně a následně je opět z lehátka přemístěn na lůžko.

Koupelový vozík také usnadňuje namáhavou fyzickou práci ošetřovatelkám.

KLÍČOVÉ AKTIVITY PROJEKTU

V rámci projektu koupíme jeden koupelový vozík, kterým nahradíme stávající, opotřebený.

Doposud používáme koupelový vozík Bolero od společnosti ArjoHuntleigh a chceme jej nahradit stejným od stejného výrobce, protože je kompatibilní s vanou, kterou taktéž používáme již 9. rokem. Naše rozhodnutí je výhodné i z hlediska nutných revizních a servisních služeb, protože od tohoto dodavatele máme více pomůcek a jejich hromadným servisem ušetříme náklady na cesty servisních pracovníků.

HARMONOGRAM REALIZACE PROJEKTU

Objednání produktu: červenec 2017

Dodávka a instalace produktu: srpen – září 2017

Začátek a konec projektu, kdy plánujete aktivity realizovat, případně v jaké posloupnosti atd.

ROZPOČET PROJEKTU

  • materiálové náklady 212 000,- (vč. DPH) (vozík včetně dopravy a instalace)
  • osobní náklady 0,-
  • nemateriálové náklady 0,-

Náklady celkem 212 000,-

 

Hlasujte pro projekt

BLAHODÁRNÁ KOUPEL OSVĚŽÍ TĚLO I DUCHA

2. místo
19,9 %

Bilance burzy

548 700 Kč celková hodnota darů

11 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

 

 

Partneři Burzy filantropie