Úvod Příběhy neziskovek Děti patří domů
8. leden 2015

Děti patří domů


Nezisková organizace "Děti patří domů" uspěla na Burze filantropie v roce 2013 se svým projektem, který si kladl za cíl poskytnout terapii mladé dívce, která v dětství zažila mnohá utrpení, a v současnoti vyrůstá v pěstounské rodině na Litomyšlsku. A podařilo se! O dojmy se s námi podělila a výsledek projektu přiblížila zástupkyně organizace Michaela Blahutová:

"Burza filantropie je vynikající způsob propojení několika různých světů - světa lidí, kteří to v životě neměli jednoduché a potřebují pomoci, lidí, kteří mají energii, zkušenost a odbornost, jak tuto podporu poskytnout a osob i společností, pro které je důležité, kde žijí a kteří mají chuť vložit své prostředky do smysluplného konání.

V našem projektu firmy Saint-Gobain Adfors, ABplast, Nadační fond J&T a také Pardubický kraj investovali své prostředky do života 13leté Elišky vyrůstající v pěstounské péči. Eliška zažila ve svém raném dětství opravdu těžké chvíle a díky pomoci těchto společností na to není sama. Pravidelně jednou týdně po 1 rok bude navštěvovat dětskou psychoterapii, kterou by si pěstounská rodina vzhledem k finanční náročnosti (400 Kč za 1 hodinu sezení) nemohla dovolit.

Věříme, že Eliška tak zvládne své těžkosti a vyroste z ní veselá a spokojená dívka. Děkujeme vám všem firmám i organizátorům Burzy filantropie."

Michaela Blahutová, koordinátorka provázení pěstounů


Bilance burzy

548 700 Kč celková hodnota darů

11 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

 

 

Partneři Burzy filantropie