Úvod Burza 2018 Projekty BF Jihlava 2018

Projekty přihlášené do Burzy filantropie Jihlava 2018

Hlasujte pro projekty

Pravidla hlasování: z jednoho e-mailu lze hlasovat pouze 1x v každém okrese Burzy filantropie. Limit hlasů z jedné IP adresy (v případech, že se jedná o IP adresu sdílenou na pracovišti s dalšími lidmi) je stanoven na 1 hlas/den.

Hlasovat pro projekty je možné od 22. 3. 2018 od 12:00 do 29. 3. 2018 do 12:00 hodin.

 • KONFERENCE JIHLAVA MLUVÍ O VZDĚLÁVÁNÍ

  10. místo
  1,7 %
  Konference Jihlava mluví o vzdělávání každoročně přináší do našeho regionu podněty pro rozvoj a inovace výukových způsobů na školách. Spojuje učitele a ředitele státních i soukromých škol, rodiče i odborníky z oblasti vzdělávání. Inspiruje školy k tomu, aby přizpůsobovaly vzdělávání realitě 21.století - postupující robotizaci či vlivu nových technologií, aby ze škol vycházeli jedinci samostatně a kreativně myslící, schopni kooperace v týmech.
 • JEDEN VÝJIMEČNÝ DEN NA VYSOČINĚ

  9. místo
  1,8 %
  Projekt má vytrhnout rodinu dítěte s postižením z rutinní každodenní péče. Rodina prožije jeden výjimečný den, ve kterém o ni bude plně postaráno a bude moci zapomenout na starosti, které ji stabilně provází. Bude se moci věnovat aktivitám, které povedou k její relaxaci, sdílení se s poradci rané péče a s ostatními rodinami. Vyzkouší si podpůrné terapie a zjistí tak, zda by mohly být pomocníky v další stimulaci jejich dítěte.
 • AUTO PRO HOSPIC

  8. místo
  4,0 %
  Domácí hospic Vysočina poskytuje služby nevyléčitelně nemocným lidem v posledních chvílích jejich života, v jejich domácím prostředí. Za pacienty jezdíme několikrát týdně, někdy i denně, ve dne v noci, za jakéhokoliv počasí. Auta slouží nejenom k dopravě personálu, ale také k přepravě materiálu, léků a zdravotnických pomůcek. Spolehlivé a bezpečné vozy jsou pro zajištění služby nezbytností. Naše auta stárnou a některá dosluhují. V letošním roce chceme vyměnit nejstarší, čtrnáctiletý vůz za nový.
 • ČAS UMÍRÁNÍ NAPLNÍME ŽIVOTEM

  4. místo
  11,3 %
  Mobilní hospic Sdílení zajistí rodinám, které zasáhla nevyléčitelná onkologická diagnóza, aby nepřišly o vzácný čas, který mohou ještě strávit spolu. Díky našim lékařům a sestřičkám pozná nemocný člověk i jeho blízcí, že umírání nemusí znamenat utrpení a lze ho prožít doma, bez bolesti, důstojně a v klidu. Tato zkušenost pomůže rodinám lépe se vyrovnat se ztrátou.
 • CHCEME BÝT SLYŠET

  2. místo
  21,4 %
  Jednou z oblíbených aktivit uživatelů Odlehčovací služby Adapta je dramaterapie. V rámci této činnosti uživatelé společně s pracovníky Adapty nacvičili různá divadelní i taneční vystoupení nejen pro rodiče uživatelů, ale i pro širokou veřejnost. Zakoupením ozvučovací techniky chceme našim uživatelům zprostředkovat ten úžasný pocit, že jsou STAR se vším všudy. Není krásnějšího pocitu pro naše uživatele při vystoupení, než když zpívají do mikrofonu a jejich hlasy se nesou éterem.
 • FRANCOUZSKO-ČESKÁ HUDEBNÍ AKADEMIE V TELČI

  3. místo
  17,3 %
  Hudební akademie v Telči nabízí studentům konzervatoří a vysokých hudebních škol z Čech, Francie, Slovenska a dalších zemí mezinárodní mistrovské kurzy, které vedou vynikající čeští a francouzští hudebníci. Do Telče během měsíce července již 22 let každoročně přijíždí více než padesát studentů z mnoha evropských i mimoevropských zemí, kteří v průběhu kurzů vystupují společně se svými pedagogy na koncertech.
 • TLAČÍTKO ZACHRAŇUJE ŽIVOT !

  7. místo
  5,5 %
  ŽIVOT 99 – Jihlava již 23 let umožňuje svými dvěma terénními službami Tísňové péče a Osobní asistence seniorům, dětem a dospělým se zdravotním postižením žít v jejich přirozeném prostředí v jejich bytech a se svými rodinami. Tyto dvě služby jim zajišťují klid, bezpečí a umožňují jim žít aktivním a smysluplným životem s možností dalšího zapojení se do života společnosti.
 • NENÍ NÁM TO JEDNO

  1. místo
  22,8 %
  Jak se vám dneska daří? Jak bylo ve škole? Toto jsou otázky, na které často nemáme čas nebo chuť odpovídat. Ale představte si, že se vás na ně nikdo neptá. Že vám nikdo nenabídne podporu a porozumění. A tohle přesně naši dobrovolníci nabízí - škrtají sirkou radosti a povzbuzení, rozsvěcí světlo tam, kde je stín, přináší život tam, kde se často jen přežívá. Myslíme si, že má smysl dělat lidi šťastnějšími a spokojenějšími. Hodně z nich totiž potřebuje naši společnost a pomoc. A nám to není jedno.
 • ALTÁNEK NA VĚTVI

  6. místo
  5,8 %
  Víte, co se dá dělat Na Větvi? Hrát si, pozorovat svět, učit se, povídat si, vidět koloběh přírody, poznávat sebe sama. V Telči je lesní klub pro předškolní děti. Schází se nyní třikrát týdně na celý den. Většinu času tráví venku. Ohřát se chodí do maringotky, která již kapacitně nestačí. Potřebují více prostoru pro aktivity, které by mohly dělat na čerstvém vzduchu i při dešti. Chceme jim postavit altánek, kde budou moct tvořit, jíst i odpočívat. A když je navštívíte, třeba Vám uvaří i čaj.
 • DĚTI A STROMY

  5. místo
  8,5 %
  Les je jedno velké neprobádané hřiště a příroda nevyčerpatelná studnice nápadů. Tím se řídíme v Dětském lesním klubu Hájenka, kde děti, venku za každého počasí, prožívají svá dobrodružství, přátelství a nové objevy. Rádi bychom získali finanční prostředky na zaplacení nájmu, aby tato možnost předškolního vzdělání, byla přístupná pro každého, kdo se pro ní rozhodne.

Burzu filantropie pořádá

KONEP

 

Donátoři Burzy filantropie