Úvod Burza 2018 Projekty BF Třebíč 2018

PROJEKTY PŘIHLÁŠENÉ DO BURZY FILANTROPIE TŘEBÍČ 2018

hlasujte pro projekt

Pravidla hlasování: z jednoho e-mailu lze hlasovat pouze 1x v každém okrese Burzy filantropie. Limit hlasů z jedné IP adresy (v případech, že se jedná o IP adresu sdílenou na pracovišti s dalšími lidmi) je stanoven na 1 hlas/den.

Hlasovat pro projekty je možné od 11. května 2018 od 12:00 do 18. května 2018 do 12:00 hodin.

 • Schůdky do (Barevného) světa

  5. místo
  10,5 %
  Pomozte lidem s mentálním postižením zprostředkovat kontakt se světem. Tito lidé mají mnohdy značně omezenou mobilitu a na malých vesnicích žijí často v ústraní a bez možnosti čerpání z dnes již poměrně široké nabídky sociálních služeb. Právě těmto lidem může významně pomoci naše svozová služba. Proto, abychom ji mohli nabídnout širšímu spektru klientů, potřebujeme svozové vozy vybavit přídavným zařízením, které usnadní nástup a výstup těm, kteří mají v důsledku postižení omezenou pohyblivost.
 • Bojíš se žít off-line?

  6. místo
  1,1 %
  Pomozte nám naučit mladé lidi chránit sebe i své osobní údaje v on-line světě! Přiveďte je spolu s námi opět ven, mezi vrstevníky – do „off-line světa“! V dnešní době jsou už i žáci prvního stupně ZŠ profíky na poli sociálních sítí a dalších on-line aktivit. Na Internetu na ně ale čeká i řada nebezpečí – kyberšikana, zneužití osobních a citlivých údajů, krádež identity a mnoho dalších. Úkolem našeho projektu je upozornit mládež na tyto nástrahy a nabídnout jim možnosti volnočasových aktivit.
 • Charitní záchranná síť – buďte s námi při tom a pomozte nám pomáhat lidem v nouzi

  2. místo
  18,9 %
  Charitní záchranná síť se zaměřuje na pomoc lidem v nouzi, kteří propadají sítí standardní státní pomoci nebo i přes tuto pomoc žijí pod hranicí důstojného života. Potřebné lidi vyhledáváme vlastními silami, ale také s pomocí starostů, kněží i všímavých občanů. Máme zkušenost, že ti potřebnější se stydí o pomoc říci, neví, na koho se obrátit, nevidí ze své situace východisko nebo si o pomoc ani nemají kde říct.
 • Vyškolený zaměstnanec - klíč k porozumění a poznání potřeb klienta

  4. místo
  14,8 %
  Jsem starý, slepý, neslyším… Stále ale vnímám. Stáří není jednoduché, ale vlídné slovo, dotek a pohlazení může mnohé změnit k lepšímu. Pomozte nám proškolit čtrnáct našich pracovníků v metodě „Bazální stimulace", která dokáže pomoci seniorům ve zlepšení jejich fyzického a psychického stavu. Tato metoda naučí naše pracovníky, jak poskytovat seniorovi jasné a cílené stimuly o sobě samém a jeho okolí. Zároveň je naučí různé typy technik nejvíce využívané při práci se seniory a lidmi s demencí.
 • S Hurá na Výlet! proti samotě

  9. místo
  0,1 %
  Unikátní projekt dotovaných výletů zajistí nabídku volnočasových aktivit pro osamělé seniory na Vysočině. Na výletech dochází k rozvoji přátelských vztahů, které přispívají k vyšší kvalitě života seniorů. Jedním z impulsů pro naši činnost byl i film patronky spolku Silvie Dymákové „Šmejdi“. Jsme přesvědčeni, že našim rodičům a prarodičům nestačí pouze říkat „neseďte pořád doma a jděte mezi lidi“, ale že je třeba je na nějaký výlet skutečně vzít. Pomozte nám v boji proti samotě seniorů!
 • ŽIVÉ LOGO VAŠÍ FIRMY VYŠITÉ OD VRÁTEK

  8. místo
  0,3 %
  Šicí dílna je fungující provoz s malým hospodářským přesahem.Naším záměrem je vytvořit minimálně další 2 pracovní místa pro OZP,ženy,maminky s dětmi.Pro co potřebujeme získat další zakázky, informovat svět, co všechno pěkného umíme ušít.Provozujeme e-shop Vrátka, který je bohužel zastaralý a potřebuje inovaci.Díky kvalitnímu e-shopu bude práce více, což jsme si již za poslední rok vyzkoušeli.Následně doplníme dílnu o nové stroje.
 • Okna do školy, kde se zase učí

  1. místo
  38,1 %
  Jedním z šesti pracovišť Chaloupek je i to, které sídlí v bývalé škole v Zašovicích, kde funguje unikátní ekocentrum. Ve spolupráci s naší farmou tu probíhají programy zaměřené na zpracování mléka, vlny a chov ovcí a krav. Zázemím ekocentra je bývalá škola, kterou rekonstruujeme. Zařídili jsme interiéry, ale špatný je stav a energetická náročnost budovy. (nulové zateplení a stará okna). Z projektu bychom rádi řešili právě okna. Chtěli bychom jí navrátit duch prvorepublikové školy.
 • V PRAZE CHLEBA OD VRÁTEK

  7. místo
  0,5 %
  Z nové pece si chleba z Vrátek koupíte i v Praze, tedy pokud si na troubu pro pečení chleba seženeme peníze. Díky vysoké výživné hodnotě a kvalitnímu ručnímu zpracování se náš chleba pasoval na umělecké dílo, které dlouholetý prodejce chleba bude vozit i do Prahy. Očekáváme nárust ze stávajících 200 chlebů pro Třebíč a Jihlavu na dalších 300 chlebů pro Prahu, celkově tedy týdenní výkon 500 chlebů.což naše současná trouba již nestíhá a potřebujeme novou.
 • INTERAKTIVNÍ ZOOKOUTEK

  3. místo
  15,8 %
  Pomozte nám vtáhnout děti i dospělé návštěvníky aktivně do života v našem zookoutku. Vybavíme ho deseti interaktivními panely, kde kromě informace, kde se návštěvník zrovna nachází, bude také obrázek zvířete, QR kód, frotáž a hádanky. Návštěvníci si z panelů nascanují QR kódy a pomocí bezplatné aplikace stáhnou popis a obrázek zvířete, jeho hlas, zvuk a hru do mobilu. Díky šabloně si překreslí zvíře, nebo jeho stopu na papír. Pod odklopnou tabulkou odkryjí správné odpovědi na zajímavé otázky.

Burzu filantropie pořádá

KONEP

 

Donátoři Burzy filantropie