Úvod Příběhy neziskovek KŘIŽOVATKA handicap centrum - "Cvičení bez gravitace"
13. 1. 2015

KŘIŽOVATKA handicap centrum - "Cvičení bez gravitace"

2014

Přiznejme si, kdo z nás by si nechtěl vyzkoušet cvičení ve "stavu beztíže" a alespoň na chvíli se vznášet bez úsilí nad zemí?  Tento druh cvičení by zaujal snad každého, obzvláště pak ty, kteří jsou celý den upoutáni na invalidní vozík a jejichž svalstvo je bolavé, některé přetěžované anebo naopak nefunkční. A protože nezisková organizace KŘIŽOVATKA handicap centrum, o.p.s. pomáhá a podporuje lidi, kteří jsou vlivem úrazu nebo nemoci odkázáni na pohyb pomocí invalidního vozíku, bylo naším velkým přáním získat přístroj Redcord, který toto speciální cvičení umožňuje.

Putování, které jsme museli k vysněnému cíli zdolat, však nebylo snadné a již od počátku jsme věděli, že převést sen do reality nebude nikterak jednoduché. Protože nákup zařízení, jeho instalace a nutné vyškolení pracovníka si vyžádá značné finanční výdaje. A vzhledem k tomu, že KŘIŽOVATKA handicap centrum patří do řady menších neziskových organizací a i zabezpečení jejího samotného fungování je značně obtížné, pak jediná cesta k získání potřebné finanční sumy vedla přes zasílání projektu do různých soutěží.

 

"Trpělivost se vyplatila a po dvouletém úsilí se na nás usmálo štěstí na Burze filantropie."

 

Náš projekt postoupil mezi šestici nejlepších a získali jsme tak šanci jej na burze odprezentovat a představit zde přítomným donátorům. Věděli jsme, že stojíme před unikátní výzvou, na kterou se musíme pečlivě připravit.

 

Již prvním dobrým znamením bylo, že se nám podařilo donátory zaujmout, další průběh burzy byl ale poměrně dramatický. Jelikož souhrnný rozpočet projektu činil 160 000 Kč, ale avizovaná požadovaná podpora projektů od donátorů je maximálně ve výši 50 000. Kč. Proto rozhodnutí, v jaké výši podpořit projekt, nebylo pro donátory vůbec snadné a naše čekání na sdělení výsledků bylo přímo mučící. Konečný verdikt nás však úplně ochromil. Celkem jsme od dárců získali neuvěřitelných 125 000 Kč avšak s podmínkou, že zbylých 35 000 Kč si musíme do tří měsíců nějakou cestou zajistit sami.

 

"Naše euforie byla neskutečná."

 

Vidina, že sen se stane realitou a v podstatě jsme už jenom krůček od jeho naplnění, byla velice motivující. V té chvíli jsme věděli, že musíme slib splnit „děj se co děj“, protože tato jedinečná šance by se už nikdy nemusela opakovat.

Za to, že se nám nakonec podařilo dostát slibu, a potřebné finance v termínu získat, musíme poděkovat dalším dárcům, které jsme oslovili, a jejichž ochota a štědrost nám pomohla dojít ke konečné metě.

 

Sen se stal skutečností a slavnostní prezentace „Cvičení bez gravitace“, které proběhlo 26. listopadu 2014, tak odstartovalo poskytování nové a velice potřebné terapie.

Bylo nám velkou ctí, že na prezentaci za námi zavítali i donátoři, kteří náš projekt podpořili a mohli sami zhlédnout, jak přístroj Redcord pomáhá handicapovaným.

 

Pardubická nestátní nezisková organizace KŘIŽOVATKA handicap centrum vznikla na sklonku roku 2007 s úmyslem pomáhat lidem, kteří se vlivem nepříznivé situace ocitli na životní křižovatce. Proto si do vínku dala motto: „Pomáháme vyjet správným směrem“, které se snaží ze všech sil plnit. Mnohdy to je velice těžký úkol, ale když se najdou lidé, kteří ji v jejím úsilí podpoří, pak lze dorazit i k takovým cílům, které se zpočátku zdají býti nedosažitelné.

A kdo konkrétně nás podpořil a „pomohl vyjet správným směrem“?

Na Burze filantropie to byl Pardubický kraj, společnosti eBRÁNA, AVE CZ, Elektrárny Opatovice, EXPERIA GROUP, GAMA Pardubice. Následně jsme získali podporu také od firem AUTOIN, Pavliš a Hartmann, Nadace Charta 77, Restaurant U Dvou Kohoutků Pardubice a jejich hosté. 

Děkujeme všem štědrým donátorům, kteří nás podpořili a také Koalici nevládek Pardubicka a Pardubickému kraji za pořádání Burzy filantropie, díky níž jsme mohli náš sen realizovat.


Burzu filantropie pořádá

KONEP

 

Donátoři Burzy filantropie