Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

ArtPark Trojice

Parta dobrovolníků buduje na periferii Pardubic nový umělecký park. Cílem je vytvořit z prostoru, kde se roky pouze hromadily odpadky nový prostor pro naše spoluobčany, kde se budou moci projít v přírodě s přidanou hodnotou uměleckých předmětů. Nebude chybět ani prostor pro kulturní akce jako divadelní hry, nebo koncerty.

Okrašlovací spolek U Svaté Trojice

Cíle projektu

Cílem projektu je proměnit prostor, který byl plný černých skládek a náletových dřevin v pěkný park, kam se budou lidé rádi vracet. Naše základní vize byla pouze úklid. Do této chvíle jsme odvezli přibližně 90tun objemného odpadu a stále nejsme hotovi.

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Senioři
  • Kultura
  • Sport
  • Životní prostředí

Mladí i staří, kteří si rádi posedí na lavičce v přírodě. Ti co mají rádi kulturu a ocení divadelní představení a koncerty zdarma. Ti co ocení naší starost o floru. Sportovní nadšenci, pro které chystáme závod s názvem " Sto koleček v ArtParku".

Klíčové aktivity

Vyčistění pozemků od všech odpadků. Revitalizace dřevin na celém prostoru (redukční a ozdravné řezy) a nové výsadby (moruše bílé, hrušně, jabloně). Instalace základního mobiliáře. Instalace soch od nových či stávajících umělců. Výstavba podia pro kulturní akce. Oprava chátrající budovy bývalého výměníku vzduchu. Z té by v budoucnu měla být lesní galerie a prostory pro zázemí parku. Umístění hmyzího hotelů a přírodního beetle loggeru. Další malé opravy jakožto nové zábradlí na mostě na příchozí cestě a další. Pořádání hudebních koncertů a divadelních her

Harmonogram

Začátek projektu byl na jaře roku 2022. Konec projektu je díky nedostatku financí zatím v nedohlednu.

Rozpočet

Rozpočet projektu je velmi mobilní, jelikož investujeme každé finance ihned do věcí, které jsou potřeba. Nyní sháníme prostředky na opravu budovy a na výstavbu podia. Z důvodu nejistot výše daru nemáme pevný projekt a vše jak se říká "pleteme horkou jehlou".

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

75000

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královehradeckém kraji (Krajský úřad Královehradeckého kraje).