Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Ať je v jurtě teplo, sucho!

2. místo ( 25 %)

Před dvěma lety získaly Palučiny jako dar použitou mongolskou jurtu. Svépomocí jsme postavili tepelně odizolované podium, na které jsme vztyčili základní konstrukci, což bylo velké dobrodružství. Na kostru přišla izolace a navrch celtová plachta. V současné době přestala plachta bohužel sloužit a jurtu není možné využívat celoročně. Cílem našeho projektu je získat část prostředků na novou plachtu a připojit komín ke kamnům a kamna ke komínu, tak aby nám bylo teplo v suchu a sucho v teple.

Palučiny, z.s.

Cíle projektu

Cílem projektu je získat část finančních prostředků potřebných k výměně plachty jurty a napojení kamen jurty ke komínu v prostoru tábořiště spolku Palučiny. Nová plachta a komín s kamny umožní celoroční využití zajímavého, kruhového prostoru jurty k činnosti spolku Palučiny o víkendech a prázdninách (letních, podzimních, jarních, velikonočních), k hrám, setkávání instruktorů a vedoucích, kteří připravují spolkovou činnost, k příležitostnému přespání. Zároveň by prostor mohl sloužit ve všední dny jako jednoduché zázemí pro děti v palučinském lesním klubu.

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Maminky s dětmi
  • Jiné (uveďte níže)

Výstup projektu je určen všem dětem, mládeži a dospělým, kteří se účastní činnosti spolku Palučiny nebo veřejných akcí spolkem pořádaných.

Klíčové aktivity

Projekt začneme realizovat poptáním u výrobců a dodavatelů plachet a komínových sestav pro jurty. Po objednání a dodání jsme schopni sami jurtu do nové plachty "obléknout" u instalace komína necháme vše na odbornících. V případě komína bude následovat revize spalinových cest. Potom už nic nebrání tomu jurtu využívat celoročně.

Harmonogram

1. poptání plachty a komínové sestavy s odbornou montáží
2. objednání plachty a komínové sestavy s odbornou montáží
3. instalace plachty a odborná montáž komína
4. revize spalinových cest
5. užívání jurty v průběhu roku

Rozpočet

-cena plachty 48 000 Kč vč DPH
-komínová sestava 53 183 Kč vč DPH
-instalace komína - práce 5000 Kč
celkem 106 183,- Kč

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

75 000

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královehradeckém kraji (Krajský úřad Královehradeckého kraje).