Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Auto pro sestřičky domácí hospicové péče

7. místo ( 4 %)

Cílem projektu je zajistit pro naše zdravotní sestřičky spolehlivá auta, která jsou nedílnou součástí k poskytování domácí hospicové péče. Je potřeba, abychom pro naše pacienty a jejich blízké, kteří se připravují na odchod milovaného člověka, byli k dispozici kdykoli, když se zhorší jeho psychický nebo fyzický stav. Nyní se stává, že při zpáteční cestě například sestřička zjistí, že auto nestartuje nebo svítí další kontrolka. Dostává se tak do velmi stresující situaci a tomu se chceme vyhnout.

Oblastní charita Chrudim

Cíle projektu

S – spolehlivý osobní automobil, který bude sloužit pro nonstop službu domácí hospicové péče a zajistí, aby tato péče byla plně dostupná v celém regionu Chrudimska.
M – díky zajištění osobního automobilu dojde k minimalizaci stresových situací pro sestřičku a následně se zvýší kvalita péče o pacienty na maximum
A – v souladu s cíli Oblastní charity Chrudim
R – využití osobního automobilu přímo navazuje na činnost služby domácí zdravotní péče
T – bezprostředně po nákupu osobního automobilu dojde k využití tohoto vozu v terénu

Cílová skupina

  • Senioři
  • Zdravotnictví
  • Jiné (uveďte níže)

Lidé v konečné fázi života, rodiny nevyléčitelně nemocných, zdravotní sestry Oblastní charity Chrudim

V případě podpory našeho projektu budou moct zdravotní sestry využívat denně osobní automobil v terénu a pomáhat nemocným v konečné fázi choroby a členům jejich rodiny.

Hlavní přínos projektu povedete přes zdravotní sestřičku až k pacientovi, kterým se může stát v budoucnu každý z nás.

Klíčové aktivity

Domácí hospicová péče Oblastní charity Chrudim je zajištována sestrou v úzké spolupráci s lékařem a to 24 h 7 dní v týdnu tzv. nonstop.
Zajištění provozu domácí hospicové péče v celém chrudimském okresu a vyhovět v co nejvyšší míře poptávce ze strany pacientů v poslední etapě jejich života a ze strany rodin, které je v této životní etapě obětavě doprovázejí.
Rozvory s umírajícím i s jeho blízkými, kteří se připravují na ztrátu milované osoby. Lidská podpora a profesionální přístup, spojený s citlivým přístupem, což je každodenní náplní naší práce.
Ochota být nablízku a pomoci při náhlé změně zdravotního stavu pacienta kdykoliv, i během nočních hodin, víkendů a svátků.
Pacientům jsou sestřičky k dispozici prostřednictvím telefonu a osobních návštěv kdykoliv, často i několikrát denně.
V neposlední řadě půjčujeme kompenzační pomůcky pro hospicové pacienty zdarma, abychom dále nezhoršovali tak těžkou situaci, jako je ztráta milované osoby. A to vše stále s nadějí v zachování co nejvyšší kvality života.

Harmonogram

K zakoupení osobního automobilu dojde v co nejkratší době po získání finančních zdrojů od donátorů. Předpokládáme do konce roku 2023.

Rozpočet

Osobní automobil Dacia Sandero
– v celkové hodnotě 379 158,- Kč

Požadovaná finanční podpora projektu od donátorů Burzy filantropie 2023 = 75 000,- Kč

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

Požadovaná finanční podpora projektu od donátorů Burzy filantropie 2023 = 75 000,- Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královehradeckém kraji (Krajský úřad Královehradeckého kraje).