Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Charitativní cyklistický závod „Perníková 24“

30. místo ( 1 %)

Extrémní čtyřiadvacetihodinový cyklistický závod jednotlivců i družstev „Perníková 24“, který se koná o víkendu 10. a 11. června 2023 na sedmikilometrovém okruhu pod Kunětickou horou. Po dobu konání závodu je trať upravena jednosměrným provozem. Přihlásit se může každý zájemce bez ohledu na výkonnost. Každý ujetý okruh je oceněn částkou vypočítanou z přislíbených donátorských peněz. Cílem je společně ujet co nejvíce okruhů a získat tak co nejvíce prostředků na podporu handicapovaných osob.

Nadační fond 2P

Cíle projektu

Cílem závodu je nejen poměřit své síly a užít si příjemný víkend v přírodě, ale také podpořit handicapované sportovce. Každým závodem se s ohledem na finanční částku darovanou donátory podaří zakoupit tricykl, lehokolo nebo jinak přispět handicapovanému člověku. Princip je takový, že každý ujetý okruh je oceněn určitou částkou vypočítanou z přislíbených donátorských peněz (např. 15, 20, 50 Kč). Celkový počet okruhů je pak touto částkou vynásoben a cílová částka pohybující se v rozmezí několika desítek tisíc korun je pak věnována na uspokojení konkrétního účelu pro jednu nebo dvě osoby. V předchozích pěti ročnících se jednalo o nákup tricyklů, lehokola, příspěvek na invalidní sportovní vozík nebo startovné v Kvalif. poháru na paralympijské hry v Tokiu.
Závod je určen jak pro handicapované osoby, tak pro osoby bez handicapu. Během závodu a pobytu v zázemí dochází k navazování kontaktů obou skupin, předávání zkušeností a zviditelnění významu sportu pro handicapované sportovce. Na úspěchu akce se podílí všichni závodníci.

Cílová skupina

  • Handicapovaní

Cílovou skupinou projektu jsou handicapované osoby, které sportují nebo by chtěly sportovat a brání jim v tom nedostatečné sportovní vybavení - tricykl, lehokolo, sportovní invalidní vozík nebo jiné vybavení. Získané finanční prostředky budou využity na jejich nákup.

Klíčové aktivity

Cyklistický závod „Perníková 24“, kolečko podpory, navazování kontaktů mezi handicapovanými závodníky a závodníky bez handicapu. Oceňování výsledků závodu, doprovodné aktivity.

Harmonogram

Projekt Charitativní cyklistický závod Perníková 24 bude zahájen zpřístupněním přihlašovacího portálu umístěného na www.nadacnifond2p.cz/24 od 3. 4. 2023. Zájemci se mohu přihlásit do 4. 6. 2023 do 24.00 hodin. Vlastní závod proběhne o víkendu 10.-11. června 2023. Prezentace bude zahájena 10. června v 9:00 hodin. Vlastní závod bude odstartován v sobotu ve 12:00 hodin a ukončen v neděli 11. června ve 12:00. Vyhlášení výsledků závodu proběhne v zázemí závodu hodinu po ukončení, tj. v neděli ve 13:00 hodin. Tímto aktem bude závod ukončen.
Během doby trvání závodu budou v zázemí probíhat doprovodné aktivity (trenažér, fyzioterapie, večer grilování, kytary) včetně možnosti prezentace donátorů. V 18 hodin bude pro příchozí zájemce odstartováno tzv. kolečko podpory. Zájemci tak mají možnost zapojit se do závodu a projet stejnou tratí jako závodníci.
V letošním roce bude poprvé závodu předcházet další sportovní událost – Český pohár v PARACYKLISTICE Perníková 24, který se uskuteční v sobotu 10. 6. 2023 a bude trvat jednu hodinu, od 10:00 do 11:OO hodin.

Rozpočet

Osobní: O Kč
Materiální: 60 000 Kč – zajištění trati, osvětlení, přejezdové prahy, čipy, tiskoviny, trička, vesty pro pořadatelskou službu, medaile, občerstvení na trati
Služby: 100 000 Kč – pronájem zázemí, mobilní wc, měření, strava pro závodníky a dobrovolníky, tisk

Rozpočet neobsahuje podporu pro cílovou skupinu. Ta je získávána donátorskými dary nebo z případné reklamy.

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

50 000,- Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královehradeckém kraji (Krajský úřad Královehradeckého kraje).