Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Duše v pohybu = plnohodnotnější život

8. místo ( 2 %)

Našim klientům vstoupilo do života duševní onemocnění. Vzalo jim i možnost sportovat. Mám strach, nezvládnu to, sám nemůžu, nemám na sport peníze = hlavní důvody, proč osoby s vážným duševním onemocněním nesportují. Pohyb ale vnáší do života náboj, lepší náladu, smysl a řád. Chceme u klientů odstartovat změnu a umožnit, aby se pohyb stal součástí jejich životů. Proč? Pomůže jim to na cestě zotavení = mít plnohodnotný život i přes omezení, které jim nemoc působí.

Péče o duševní zdraví, z.s.

Cíle projektu

Hlavní cíl = vnést do života našich klientů pohyb, a i touto dílčí oblastí je podpořit v tom, aby mohli žít plnohodnotně i přes omezení, které jim duševní onemocnění působí.
Chceme klienty zapojit do pravidelných fyzických aktivit, protože často právě na pravidelné sportování nemají finance a často jim ve sportování brání i duševní onemocnění. Klienti se například potýkají s pocity typu: sám nepůjdu do posilovny, protože by se mi tam všichni smáli, nezvládnu to, nebo mám strach. Pomocí projektu jim právě tyto prvotní obavy a nejistoty pomůžeme odstranit.
Během projektu budou mít klienti šanci setkat se s odborníky na danou pohybovou aktivitu: s instruktorkou nordic walking a trenérem v posilovně. Díky informacím od odborníků také můžeme pomoci předejít opakovanému selhávání klientů v oblasti zdravého životního stylu. Budou mít motivaci a zjistí, že nemusí podléhat obávám z neznámého prostředí. V pohybových aktivitách budeme pokračovat i po skončení projektu, a to v rámci klubových aktivit.

Proč potřebujeme Vaši podporu:
• protože sehnat peníze je vždy obtížné, navíc pak pro klienty, kteří mají velmi často hluboko do kapsy,
• protože společně můžeme odstranit prvotní obavy a nejistoty („sám nepůjdu do posilovny, protože by se mi tam všichni smáli“) a změnit životy k lepšímu,
• protože prevence je mnohdy efektivnější než léčba.

Cílová skupina

  • Handicapovaní

Projekt je určen dospělým osobám s vážnou a dlouhodobou duševní nemocí (klientům služby).

Klíčové aktivity

Nákup vybavení pro klienty a realizace naplánovaných aktivit

Realizace bude formou pravidelných skupinových aktivit (cca pro 6 klientů), které povedou sociální pracovníci chrudimského týmu. Jako vhodné se jeví aktivity, které jsou běžně dostupné – tedy nordic walking (zde bychom jako první využili skupinové lekce se zkušeným instruktorem, který by naučil základy pro správnou chůzi), návštěva fitness centra a pravidelné skupinové relaxační a jogové aktivity, které pořádáme na naší pobočce v Chrudimi.

Harmonogram

od září 2023 do června 2024

Rozpočet

Instruktor Nordic Walking – 3 setkání s klienty – celkem 6 000 Kč
Nordic walking hole (6 párů × á 700 Kč) – celkem 4 200 Kč
Instruktor v posilovně – 3 000 Kč
Permanentky pro klienty do posilovny (6 × 20 vstupů á 900 Kč) – 5 400 Kč
Ostatní vybavení pro volnočasové aktivity s klienty:
jógamatky (8 ks x á 700 Kč) celkem 5 600 Kč
guma na cvičení (8 x á 100 Kč) celkem 800 Kč
venkovní společenské hry (kubb 1 000 Kč, kriket 1 000 Kč).
Celkový rozpočet 27 000 Kč.

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

27 000 Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královehradeckém kraji (Krajský úřad Královehradeckého kraje).