Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Kdy už tam budem?

18. místo ( 2 %)

Jezdili jste jako malí s rodiči na výlety? Pro někoho to je milá vzpomínka, pro někoho to byla spíš otrava, jsou ale děti, které žádný výlet nezažily a se svými rodiči nikde nebyly. V azylovém domě naleznou děti s rodiči ubytování a podporu pro nový život, ale výlety jsou nadstandard, pro který neexistuje v rámci dotací kolonka. Chceme rodiče naučit naplánovat a zrealizovat 2 výlety, jeden v zimním období a jeden v letním období. Budou muset plánovat a výlety absolvují s dětmi sami.

Oblastní charita Hradec Králové

Cíle projektu

Zorganizujeme pro maminky (rodiče) s dětmi 2 výlety: jeden v zimním období a druhý v letním. Maminkám dáme vybrat v každé kategorii jeden ze dvou výletů.
1. Zimní období: IQ park Pardubice nebo Aquapark Pardubice, vlakem, MHD, listopad 2023 – duben 2024,
2. Letní období: zábavný park Miraculum nebo Fajn park Chlumec nad Cidlinou květen – září 2024.
Zúčastnit se výletů budou mít možnost všechny rodiny ubytované v azylovém domě - akce bude nabídnuta všem. Z minulého ročníku víme, že se výletu účastnilo 22 maminek a 45 dětí, počítáme se stejnými počty pro období rok 2023/2024. Oba výlety rodiny absolvují do konce roku 2024. Nejedná se o školní výlet, nebo akci na klíč, jako kdyby jeli s cestovní kanceláří, ale budou muset naplánovat každou jednotlivost výletu. S plánováním každé rodině pomůže jí přidělený klíčový pracovník. Na výlet pojede každá rodina zvlášť a samostatně, popřípadě jen v malých skupinkách, jak se domluví, v jimi zvoleném termínu. Cílem je, abychom podpořili rodiče v samostatnosti a schopnosti plánovat, aby vyvíjeli aktivitu a měli radost z toho, že něco zvládli.

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Maminky s dětmi

Maminky, výjimečně máme tatínky nebo babičky, kteří z nejrůznějších důvodů ztratili domov a pobývají v azylovém domě a jejich dítě/děti. Mnoho těchto rodičů není schopno postarat se o děti a vše co je potřeba v plné míře. Neumí naplánovat výlet ani finance. Nikdo je to totiž nenaučil. Nejsou zcela samostatní a bojují s důsledností. Děti jsou zraněné tím co prožily, v rozpacích z toho, že musí žít v azylovém domě. Někdy nemají dostatek vhodných podnětů ke zdravému rozvoji.

Klíčové aktivity

Před každým výletem:
Motivace maminek, rodičů
Plánování výletu s maminkami, kdo, kam, s kým, za kolik, doprava, vstupné, možnost občerstvení, počasí….
Plánování bude probíhat individuálně, vždy konkrétní klíčový pracovník (sociální pracovník), který má rodinu na starosti, přednese mamince možnosti výletů a bude s ní zvažovat, který konkrétní výlet by byl pro rodinu vhodný. Plánování bude vždy nastaveno podle individuálních potřeb jednotlivých rodin. Každá maminka zvládne něco jiného a má jiné schopnosti a možnosti, proto se každý klíčový pracovník bude s maminkou zaměřovat přesně na to, co ona konkrétně potřebuje. Např. jedna maminka potřebuje pomoci více s financemi, druhá zase neumí plánovat čas a třetí bude potřebovat více probrat, který výlet by byl pro ně vhodný s ohledem na věk dětí a jejich schopnosti.

Zajištění dopravy, vstupenek – maminky
Předání hotovosti maminkám na základě plánu (záloha, která bude po výletě vyúčtována)
Výlet 1,2
Vyúčtování dokladů oproti hotovosti
Společné promítání fotek, sdílení (motivace pro další akci)
Předpokládáme, že každá zúčastněná rodina zvládne absolvovat 2 výlety. Pokud se v průběhu projektu odstěhuje, absolvuje třeba jen 1 výlet a 2. výlet za ni absolvuje jiná rodina.

Harmonogram

Plánování akce, motivace od listopadu 2023
Výlet 1 druhá polovina listopadu 2023 až duben 2024
Vyúčtování akce 1, promítání fotek – ihned po skončení akce, do dubna 2024
Plánování akce 2 od dubna 2024
Výlet 2 květen, - září 2024
Vyúčtování akce 2, promítání fotek – ihned po skončení akce, do září 2024

Rozpočet

Každá rodina absolvuje 2 výlety a bude si moci vybrat vždy ze dvou variant výletu 1 a výletu 2:
1. výlet varianta A IQ Park Pardubice 35 288 Kč nebo varianta B Aquapark Pardubice 35 078 Kč
2. výlet varianta C Mirakulum Milovice 45 300 Kč nebo varianta D Fajn Park Chlumec 57 380 Kč
Každá rodina bude mít možnost nakombinovat výlety: varianta AC, AD, BC nebo BD. Nejnižší hodnota výletu pro všechny je 80 378 Kč, nejvyšší pak 89 668 Kč.
Rozpočet zahrnuje jízdné - vlak, autobus, MHD. Dále vstupné a počítáme i s menším občerstvením pro děti v hodnotě 500 Kč na rodinu. Lákadel je na takových výletech mnoho a polámaný chleba s paštikou nechutná jako párek v rohlíku nebo palačinka s jahodama.

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

50 000 Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královehradeckém kraji (Krajský úřad Královehradeckého kraje).