Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Komunitní centrum v Chrudimi

11. místo ( 1 %)

Spolek Hurá na Výlet chce v letošním roce otevřít komunitní centrum v Chrudimi pro širokou veřejnost. Plánuje pravidelné kulturní odpoledne doprovázené živou hudbou. Cílem je zapojení místní komunity do plánování a programu komunitního centra, prohlubování mezigenerační spolupráce a navazování nových přátelství, podílení se na projektu formou dobrovolnictví, spoluvytváření smysluplného aktivního trávení volného času v místě bydliště.

Spolek Hurá na Výlet!

Cíle projektu

Hlavním smyslem projektu je aktivní zapojení seniorů do života společnosti prostřednictvím vytváření snadno dostupných volnočasových aktivit, které budou probíhat v prostorách komunitního centra v Chrudimi. Nabídka kulturního programu pro širokou veřejnost, mezigenerační spolupráce, společné plánování a organizování kulturního programu v rámci komunitního plánování.

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Handicapovaní
  • Senioři
  • Maminky s dětmi
  • Kultura
  • Aktivní stárnutí

Cílovou skupinou jsou senioři, tedy lidé vysokého věku. Jsou často osamoceni, mají velké množství volného času, ale malou nabídku jeho bezpečného trávení, která by zároveň zohledňovala jejich zdravotní či jiné problémy. Přesto mají potřebu společenského vyžití a nechtějí být sami. Mimo seniory bude do projektu zapojena i místní komunita, dobrovolníci a samotní pracovníci spolku.

Klíčové aktivity

Program komunitního centra v Chrudimi bude probíhat od března do prosince ve všední dny. Od pondělí do čtvrtka budou probíhat volnočasové, vzdělávací a pohybové aktivity. V rámci konzultačních hodin si senioři budou moci přijít popovídat, zjistit informace o spolku a kontakty z oblasti informační osvěty. Každý lichý pátek bude probíhat kulturní program do kterého budou zapojeni dobrovolníci a místní komunita.

Harmonogram

Od března do prosince bude probíhat plánovaný program komunitního centra.
Pohybové aktivity – jóga v denním životě
Vzdělávací aktivity – výuka počítačů, mediální vzdělávání a kurzy
Volnočasové aktivity – workshopy, semináře, přednášky, vernisáže, kurzy fotografování aj.
Kulturní program – hudební vystoupení seniorských kapel, vystoupení hudebníků z místní komunity, hudební vystoupení pozvaných kapel (na přání seniorů a místní komunity)

Rozpočet

Osobní náklady:
- Komunitní pracovník – 60 000 Kč
- Koordinátor projektu – 60 000 Kč
- Projektový manažer – 60 000 Kč
- Účetní – 60 000 Kč
Lektoři:
- Lektor jógy – 18 000 Kč
Služby:
- Energie v komunitním centru – 60 000 Kč
- Hudební vystoupení – 30 000 Kč

Celkem: 348 000 Kč

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

50 000

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královehradeckém kraji (Krajský úřad Královehradeckého kraje).