Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Podpora handicapovaného atleta Martina Adamčíka.

6. místo ( 5 %)

Martin Adamčík se narodil s deformací jedné horní a jedné dolní končetiny, během dětství mu byla amputována část pravé nohy nad kolenem. Je mu 22 let, je mládežnickým reprezentantem ve vrhu koulí a hodu diskem. Má za sebou 8letou atletickou historii a ve své kategorii postižení patří mezi nejlepší evropské závodníky. V roce 2022 překonal český rekordy v hodu diskem a ve vrhu koulí. Zúčastnil se Světových her v Portugalsku. Je velkou atletickou nadějí do budoucna.

Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s.

Cíle projektu

V roce 2023 se Martin zúčastnil již Světového poháru v Maroku a přivezl stříbrnou medaili z disku. Během letošní sezóny by se rád připravil na účast na Světových hrách, které se budou konat v prosinci v Thajsku, což pro něj bude vrchol letošní sezóny. Samozřejmě má v plánu se zúčastnit domácích mítinků, Mistrovství ČR a také mezinárodních mítinků, např. Mezinárodního mítinku v německém Freitalu a Světového poháru ve Švýcarsku. Jeho příprava bude probíhat zejména na Městském atletickém stadiónu v Pardubicích, částečně ale také ve Sportovním centru Nymburk. Tuto žádost směrujeme k podpoře sportovní přípravy Martina, zajištění dostatku finančních prostředků na jeho domácí i mezinárodní starty a k vytvoření ideálních podmínek pro dosažení cíle. Martin je členem České státní reprezentace skupiny C, od svazu má zajištěnou podporu ve výši cca 30 tis. Kč (ještě není rozhodnutá přesná částka z NSA). Náklady na jeho sezónu jsou v tomto roce zhruba 120 tis. Kč. Vše nad rámec dotaci ze svazu si musí hradit z vlastních zdrojů, případně od partnerů. My, jako zástupci jeho domácího klubu chceme napnout maximální úsilí v tom pomoci mu zajistit tyto potřebné finanční prostředky. Vedle nákladů na pronájmy prostor, cestovné, startovné, letenky, ubytování apod. chceme přispět na potravinové doplňky, regeneraci a rehabilitaci a také potřebné sportovní náčiní a vybavení.

Cílová skupina

  • Handicapovaní
  • Sport

Handicapovaný atlet Martin Adamčík, 22 let, český reprezentant a rekordman ve vrhačských disciplínách.

Klíčové aktivity

Podpora handicapovaného atleta Martina Adamčíka, příspěvek na:
sportovní přípravu na vrcholné akce sezóny - účast na Světových hrách v Thajsku (prosinec 23), ale taky účast na domácích a mezinárodních soutěží, dále náklady na pronájem prostor, ubytování, stravu, sportovní náčiní a vybavení, na cestovné, potravinové doplňky, regeneraci a rehabilitaci. V neposlední řadě příspěvek na trenéry (kondiční, specialista - vrhy, apod.)y

Harmonogram

Leden - březen: příprava na jarní část sezóny, účast na Světovém poháru v Maroku, halové MČR, duben - červen: přípravné a první závodní období - domácí mítinky, MČR, Světový pohár Nottwill (Švýcarsko), červenec - září: domácí mítinky, Český pohár, Paramoravia Cup, Mezinárodní mítink Freital, říjen - prosinec: příprava na Světové hry, Světové hry IWAS.

Rozpočet

Materiálové vybavení: 10.000,-- Kč
Pronájmy sportovních prostor: 10.000,-- Kč
Cestovné, letenky: 20.000,-- Kč
Startovné: 6.000,-- Kč
Ubytování: 14.000,-- Kč
Trenérské služby: 10.000,-- Kč
Potravinové doplňky: 5.000,-- Kč

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

75.000,-- Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královehradeckém kraji (Krajský úřad Královehradeckého kraje).