Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Podpora Institutu Paměti národa v Pardubicích

26. místo ( 1 %)

Projekt má napomoci financovat aktivity Institutu Paměti národa Pardubice (dále IPN). Ten je 1. interaktivním muzeem totalit 20. století ve střední Evropě s výstavou Tichá hrdinství. Činnost IPN je každodenní, v dopoledních hodinách je expozice určena pro školy, čtvrteční a páteční odpoledne i celé víkendy nabízíme návštěvu veřejnosti. Každé pondělí už tradičně pořádáme program pro zájemce všech věkových kategorií, kdy se snažíme nabídnout témata zajímavá pro široké publikum z řad Pardubáků.

Post Bellum, z.ú. (pobočka Paměť národa Východní Čechy)

Cíle projektu

- zajistit část prostředků na produkci programů IPN Pardubice, tím dlouhodobě stabilizovat a rozvíjet nabídku programů IPN
- vyjma prázdninových měsíců (červenec a srpen) mít každé pondělí program se zajímavým hostem (přednášky, besedy, promítání dokumentů,...)
- získat prostředky na tisk materiálů souvisejících s propagací aktivit IPN (letáky, plakáty apod.)

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Handicapovaní
  • Senioři
  • Kultura
  • Aktivní stárnutí
  • Cestovní ruch

Pro zájemce téměř všech věkových kategorií (12+), našimi aktivitami podporujeme a posilujeme mezigenerační vztahy, z našich zkušeností vyplývá, že skladba účastníků námi pořádaných akcí je hodně různorodá podle tématu či pozvaného hosta.

Klíčové aktivity

Cyklus pondělních setkání v IPN Pardubice - vzdělávací a společenské akce, při kterých mají jejich účastníci možnost diskutovat o aktuálních i historických tématech se zajímavými hosty.
Zajištění provozu a udržitelnosti výstavy Tichá hrdinství, kterou navštěvují žáci a studenti škol i široká veřejnost.

Harmonogram

Dlouhodobě - sestavování programu, produkce jednotlivých aktivit, komunikace se zapojenými organizacemi i jednotlivci,....
6/2023 pravidelná pondělní setkání pořádaná v IPN Pardubice
7-8/2023 - prázdninový provoz expozice s výstavou Tichá hrdinství pro veřejnost (otevřeno pátek až neděle)
6 + 9-12/2023 běžný provoz expozice s výstavou Tichá hrdinství pro veřejnost (otevřeno čtvrtek + pátek odpoledne, sobota až neděle celý den)
9-12/2023 pravidelná pondělní setkání pořádaná v IPN Pardubice

Rozpočet

Produkce IPN (OSVČ) 70 000 Kč, v měsících červen až prosinec 2023 částečné pokrytí nákladů na produkci programů IPN - 10 000 Kč měsíčně (7* 10 000 = 70 000 Kč)

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

70 000 Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královehradeckém kraji (Krajský úřad Královehradeckého kraje).