Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Příběhy náčelníka Biateca – první keltský komix v ČR

6. místo ( 5 %)

Tohle tu opravdu ještě nebylo!
V rámci projektu bychom chtěli vydat komix z období mladší doby železné a tím poutavou a zajímavou formou přiblížit zejména dětem a mládeži naši historii. Na realizaci spolupracujeme s profesionálními kreslíři, ale také s historiky. Naším cílem je spojit zábavu a vzdělávání ve formě, která bude čtenáře bavit a zajímat. Součástí knížky budou kromě tří komixových příběhů také vzdělávací úkoly a hry.

Vydáte se s námi po stopách keltského náčelníka Biateca?

Lughnasad z.s.

Cíle projektu

Cílem našeho projektu je vydání publikace o cca 25-30 stranách v nákladů cca 200 výtisků. Publikace bude celobarevná a plně ilustrovaná. Pracovní název publikace je Biatec - podle jména hlavního hrdiny.

Bude obsahovat celkem 3 příběhy ze života Keltů, které jsou inspirovány skutečnými historickými fakty a reáliemi. Dále zde budou obsaženy i vzdělávací stránky s historickými reáliemi a v neposlední řadě také množství zábavných úkolů (lušťovky apod.), které umožní čtenářům si připomenout a zapamatovat, co se dozvěděli o životě našich předků.

Pokud se nám podaří vše stihnout, tak bude mít publikace vlastní ISBN a bude tak zařazena v tomto celostátním systému.

Termín vydání a slavnostního křtu a autogramiády knihy je červenec 2023 při příležitosti 17. ročníku mezinárodního keltského festivalu Lughnasad. Po skončení festivalu bude publikace k dostání v keltském skanzenu v Nasavrkách, v informačních centrech a na dalších místech dle dohody.

A proč má náš projekt smysl? Věříme, že děti a mládež je třeba vzdělávat, a to takovou formou, která je zaujme a umožní jim, aby se učení stalo i zábavou. Máme mnoho let zkušeností s vydáváním publikací vč. těch pro děti a mládež, našimi vzdělávacími programy prošly už stovky (možná i tisíce) dětí, a tak věříme, že dokážeme vydat knížku, která bude naprostý trhák. A navíc - něco takového tu ještě nebylo. V Čechách existuje pouze několik málo historických komixů, na rozdíl třeba od západní Evropy. My chceme tento trend změnit.

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Kultura

Připravovaná knížka bude určena především dětem a mládeži, kterých chceme touto moderní a pro ně zajímavou a čtivou formou představit naši historii. Věříme, že čtenáře si ale najde i u dospělých napříč věkem, kteří se zajímají o dějiny a keltskou kulturu.

Klíčové aktivity

Náš projekt má jednu klíčovou aktivitu - vydání publikace :-) Skládá se z následujících částí:

1) Tvorba autorského obsahu - příběh a historické reálie
2) Tvorba grafického zpracování s kreslíři, korekce
3) Tvorba zábavně-vzdělávacího obsahu - úkoly, křížovky a další aktivity pro mládež
4) Formální náležitosti, sazba, korektury apod.
5) Vydání publikace a tisk
6) Slavnostní křest v 7/2023

Harmonogram

1/2023 - 4/2023 - příprava obsahu publikace (návrh obsahu, kompletace historických podkladů, scénář, kresby)
5/2023 - finalizace obsahové části + příprava her a úkolů pro mládež
6/2023 - tisk + případná časová rezerva na dodělání, získání ISBN apod.
7/2023 - slavnostní křest a vydání knížky

Rozpočet

Celkový rozpočet projektu je cca 75-80.000,- Kč. Od donátorů BF žádáme o částku 40.000,- Kč, protože zbývající prostředky se nám již částečně podařilo získat od našich stávajících partnerů, částečně přispívají i naši členové a také náš spolek ze svého (skromného) rozpočtu.

Požadovaná částka bude použita na:
25.000,- Kč - autorský honorář - kreslíři (2 osoby)
15.000,- Kč - grafické práce, sazba a tisk publikace

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

40000

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královehradeckém kraji (Krajský úřad Královehradeckého kraje).