Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Relaxační prostor pro handicapované na pracovišti

Naším cílem je lidem s postižením dávat práci. Ke každému chceme co nejvíce přistupovat individuálně. Proto bychom na novém pracovišti v Červené Vodě chtěli vybudovat relaxační a víceúčelovou místnost, kde by naši zaměstnanci měli soukromí při hovoru s psycholožkou, kde by mohli procvičit záda nebo se mohli sejít všichni dohromady na poradě.

Sdružení Neratov z. s.

Cíle projektu

Cílem projektu je vybavení místnosti, která se nachází na nově otevřeném pracovišti v Červené Vodě. Máme zde prázdnou místnost, kterou chceme využít jako zázemí pro zaměstnance a bude využívaná pro různé činnosti, např. porady nebo školení. Momentálně musí zaměstnanci dojíždět na školení do Neratova, takto by mohli lidé zůstat tady a připojit se k nim i zaměstnanci z Králík.
Chceme pro naše zaměstnance vybudovat prostředí, kde si budou moc odpočinout, vzhledem k jejich handicapům např. protáhnout záda. Rádi bychom vybavili prostor gaučem, židlemi a stolem, kde budou moc probíhat společné porady a hlavně chceme poskytnout soukromí, když naši zaměstnanci budou hovořit s paní psycholožkou, na kterou jsme získali finanční prostředky z jiného projektu a bude k nám dojíždět pravidelně. Psychologická pomoc pro zaměstnance se nám osvědčila a přispívá k dobrému stavu zaměstnanců. Často s ní řeší i vztahy na pracovišti a lze předejít i některým konfliktům vzhledem ke složení zaměstnanců. Tato místnost by byla využívána i vedoucí, mohla by zde dělat administrativu a měla by klid na pracovní telefonáty. Mohou zde probíhat i pohovory s našimi zaměstnanci.

Cílová skupina

  • Handicapovaní

Klíčové aktivity

Klíčovou aktivitou je nákup vybavení společného prostoru a zázemí pro zaměstnance.
Chceme koupit gauč, židle, větší pracovní stůl, kde by mohli probíhat společné porady a setkání zaměstnanců.
Rádi bychom koupili nějaké menší cvičební pomůcky např. karimatky, na kterých by si zaměstnanci mohli protáhnout záda ze sezení u práce.

Harmonogram

červenec - říjen: technická úprava prostoru
listopad - leden: nákup vybavení

Rozpočet

Finální požadovaná částka od donátorů burzy filantropie 70 708 Kč.
Rozpočet vložen samostatně.

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

70 708 Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).