Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Ruku na srdce

5. místo ( 8 %)

Projekt Ruku na srdce se zabývá volnočasovými a rozvojovými aktivitami pro děti žijící v Luži a v přilehlém okolí. Od roku 2017 pracujeme s romskou komunitou, která je početná a stále se rozrůstá. Uvědomujeme si, že práce s dětmi je v této oblasti nezbytná a věříme, že díky kvalitním vzdělávacím programům a aktivitám, dokážeme romským dětem a dětem ze sociálně slabých rodin poskytnout vhodné zázemí pro jejich žádoucí rozvoj a inkluzi. Dejme dětem šanci prožít hezké dětství !!!

Oblastní charita Pardubice

Cíle projektu

Smyslem projektu je snaha předcházet sociálnímu vyloučení a odstraňovat jeho důsledky.
Cílem projektu je získat finanční prostředky na realizaci jednotlivých programů, nákup materiálů a na mzdu pro lektory a stálou pracovní sílu, která bude celý projekt řídit, plánovat, realizovat, vyhodnocovat a dohlížet na požadovaný průběh.
Projekt ve své podobě funguje od roku 2017, kdy jsme na základě podpory od Úřadu Vlády získali prostředky na realizaci vzdělávacích programů pro děti a rodiče. Díky tomu se nám odkrývala skutečnost, že je nutné zaměřit se primárně na práci s dětmi, neboť právě v nich je budoucnost, jenž dokážeme ještě změnit. V Luži s 3000 obyvatel je 10 % Romů. Ve školních třídách je 25 % romských dětí nebo dětí ze sociálně slabých rodin. Rodiče mají zpravidla 5 a více dětí, se školou nekomunikují, o rozvoj dětí nejeví zájem.
Náš projekt je založený na principu poskytnutí kvalitního prostředí a podnětů, jenž povedou ke správnému vývoji dětí ze sociálně slabých rodin. Pro tuto aktivitu máme k dispozici klubovnu, jenž se nachází v části města, kde žije značná část těchto klientů (dětí). K dispozici máme dobrovolníka, Roma, který s dětmi pracuje více jak 8 let. Podporuje nás Pardubický kraj, město Luže, s MŠ a ZŠ jsme denně v kontaktu.
Naší slabou stránkou je nedostatek financí, neboť jsme letos neobdrželi podporu od ÚV. I přesto, se snažíme náš provoz udržet. Věříme, že to co děláme, má hluboký smysl jak pro děti, společenské soužití, ale i budoucí vývoj společnosti.

Cílová skupina

  • Děti a mládež

Projekt je určen pro děti a mládež primárně ze sociálně slabých a romských rodin. Místem působení je město Luže, kam se sjíždí děti i z blízkého okolí.

Klíčové aktivity

• Vzdělávání dětí, doučování – pondělí–čtvrtek 13–16 hodin
• Rukodělný kroužek – každé pondělí 15–17 hodin
• Volnočasová aktivity – hudební kroužek Loly Růža, besedy a přednášky, procházky za poznáním, hry a soutěže – každý pátek 15-17 hodin
• Sociální a vedoucí práce – spolupráce vedoucího pracovníka s rodinami, ukázka programů, představení výhod spolupráce, propagace, oslovování dětí, zajišťování lektorů, vedení aktivit, administrativa, evidence klientů, vyhodnocování a statistiky – každý den, 2 hodiny denně. Celkem chceme v průběhu projektu zajistit program pro 400 návštěv (opakujících se klientů). Programy jsou dobrovolné a jsou poskytovány zdarma.

Harmonogram

Projekt je v omezeném provozu realizován od 1. 1. 2023 -31. 12. 2023. Pokud se nám podaří získat potřebný finanční obnos, budeme moci zajistit dětem kvalitnější programy a navýšit počet aktivit na požadované množství (3 aktivity týdně).

Rozpočet

• Osobní náklady na stálou pracovní sílu 50.000 Kč
• Lektoři 23.000 Kč
• Materiál na vzdělávání 2.000 Kč

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

75.000 Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královehradeckém kraji (Krajský úřad Královehradeckého kraje).