Úvod Minulé ročníky 2015 okres Chrudim

Burza filantropie - Chrudim 2015

231 500 Kč

Celková hodnota darů

 

9

podpořených projektů

 

Podpořené projekty

Projekty podpořené divokou kartou

Další přihlášené projekty

Hlasujte pro projekt

 • ROK NA STATKU - víkendové výchovně rekreační pobyty spojené s ergoterapií

  1. místo
  25,6 %
  Dlouhodobá práce s dětmi ze soc. znevýhodněného prostředí je během na dlouhou a krkolomnou trať.
 • Bydlím podle svých představ - projekt odstoupil

  11. místo
  0,7 %
  Václav, 40-ti letý muž, který za svůj život prošel různými dětskými domovy, v současnosti bydlí v Chrudimi v rámci domova pro osoby se zdravotním postižením. S využitím služby podpora samostatného bydlení a díky projektu bude mít Václav příležitost získat dovednosti potřebné k tomu, aby mohl žít sám v bytě, který co nejvíce odpovídá jeho představám.
 • Práce mě léčí

  5. místo
  7,5 %
  Cílem projektu je pomoci rozvíjet pracovní návyky u těžce duševně nemocných klientů, které by se co nejvíce blížily normálnímu pracovnímu prostředí. Pracovali by v místě známém a bezpečném, aby se předešlo zhoršení jejich nemoci. Klienty bychom zaměstnávali na pomocné údržbářské práce a to v rámci služby sociální rehabilitace. Mohli bychom tak přímo rozvíjet jejich pracovní dovednosti a poskytnout jim individuální pracovní podmínky.
 • Kousek nebe - sociální fond pro mladé lidi opouštějící ústavní výchovu

  4. místo
  9,8 %
  Cílem projektu je pomoci mladým lidem, kteří opouštějí zařízení ústavní výchovy či pěstounskou péči, řešit akutní problémy vyplývající z jejich finanční tísně.
 • Budoucnost pro děti nepřipravíme, děti pro budoucnost ano

  3. místo
  19,3 %
  Cílem projektu, který funguje již 10 let, je vybavit děti vyrůstající v ústavních zařízeních či v náhradních rodinách nezbytnými dovednostmi pro jejich další život.
 • Bezpečné výlety pro seniory a osoby ZTP

  12. místo
  0,1 %
  Projekt vytváří bezpečnou, zajímavou, zábavnou a přitom cenově dostupnou nabídku jednodenních výletů pro seniory a osoby zvlášť těžce postižené (ZTP) spojené s kulturním programem.
 • S mámou, s tátou - hlavně spolu!

  9. místo
  2,8 %
  Projekt je zaměřen na podporu a vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí vyrůstajících ve vlastní rodině, která však aktuálně nenaplňuje všechny jejich potřeby.
 • Já chci také lyžovat aneb lyžování pro děti s handicapem II

  2. místo
  23,7 %
  Cílem projektu je umožnit dětem s handicapem trávit, společně s dalšími členy rodiny, aktivně volný čas.
 • Pořízení nového auta pro Pečovatelskou službu

  6. místo
  3,2 %
  Náš pěti členný tým pečovatelek pomáhá každý den v týdnu cca dvaceti klientům z Chrudimě a okolí v jejich vlastních domácnostech. To někdy znamená v jednom dni i pět a více klientů, kteří jsou rozmístění někdy i několik desítek kilometrů daleko od sebe. K tomuto účelu máme zatím stále pouze dvě firemní auta, takže naše pečovatelky musí často jezdit autobusy či na kole a trávit tak velké množství času cestováním.
 • Tatínkův úžasný dětský den 2015

  13. místo
  0,1 %
  Cílem tohoto projektu je uspořádat akci pro širokou veřejnost a propagovat v rámci ní zejména existenci a činnost záchranné stanice.
 • Škola v přírodě na Pumberkách

  7. místo
  2,8 %
  Na území města Chrudim se nachází "Přírodní památka Ptačí ostrovy", o kterém nemají školy příliš povědomí, není zde zatím patřičná infrastruktura, ani tištěná nabídka ekologického programu.
 • Nové herní prvky pro jesličky

  8. místo
  2,8 %
  Každý den chodí "tety" s dětmi z jesliček ven na zahradu a ukazují jim, jak se proměňuje příroda. Děti mají možnost pohrát si na pískovišti, jezdit na odrážedlech a volně si hrát mezi stromy. Bohužel na zahradě nemáme žádné herní prvky.
 • Tvořivá kavárna Zeměplocha

  10. místo
  1,5 %
  Projekt přispívá ke zřízení a provozování prostor s názvem Kavárna Zeměplocha.

Bilance burzy

10 816 640 Kč celková hodnota darů

319 podpořených projektů

Burzu filantropie pořádá

KONEP

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie