Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Řekli o Burze

Miloslav Hlavsa

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

donátor

Na Burze od roku 2012

Burza filantropie je dle našeho názoru jeden z nejlepších sociálních projektů, který v poslední době vznikl. Jasně a velice transparentně získává a rozděluje prostředky mezi potřebné neziskové organizace v regionu. S většinou organizací pak v rámci našeho regionu přicházíme do styku a jsme schopni i osobně zhodnotit přínos daného projektu. Jsme rádi, že se Burzy filantropie jako sdružení Jsme tu doma můžeme účastnit. Chvíle strávené při dané akci jsou velice emotivní a nutí každého z nás k zamyšlení.

Michaela Havelková

PHATEC s. r. o.

donátor

Na Burze od roku 2022

Burzy filantropie jsme se loni účastnili poprvé a tento formát pomoci nás velmi oslovil. Kladně vnímám to, že se na jednom místě můžeme seznámit s projekty z různých oblastí sociálního a společenského života, o kterých bychom jinak ani nevěděli. Můžeme podpořit více záměrů současně a hlavně osobně poznat lidi s velkým srdcem, ať už jsou na straně neziskových organizací nebo donátorů. Burza filantropie má velký lidský rozměr, kdy bonusem samotné pomoci je úžasná atmosféra takového setkání.

Josef Nociar

Lesní klub Zeměkus

neziskovka

Na Burze v roce 2017

Děti jsou z teepee nadšené, trávily by v něm nejradši všechen čas, přitom jsme ho původně chtěli využívat především na klidové a rukodělné aktivity a odpočinek po obědě.

Ing. Pavel Šotola

Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor

veřejný sektor

Na Burze od roku 2012

Je skvělé, že jedna úspěšná účast na Burze filantropie přinesla Zeměkusu tolik dobrého. Máme radost, že dary z burzy dovedou nastartovat další nové nápady a dodat energii do nových aktivit.

MVDr. Martina Šmídlová

ŠMÍDL, provozní holding s. r. o.

donátor

Na Burze od roku 2019

Projekt jsme si oblíbily, protože se zde prezentují organizace z Pardubického kraje a my přesně víme, kteří lidé za projekty stojí a na co budou využity darované finanční prostředky. Není to jen o tom, že obdržíme písemnou žádost o finanční dar a my prakticky nevíme, s kým jednáme a zda se náš dar smysluplně využije. Obdivujeme dobrovolnictví lidí, kteří věnují čas a energii těmto aktivitám. Během prezentací je poznat, že dobrovolníci pro svůj projekt „dýchají“ a vyzařují pozitivní energii, což je pro nás donátory vždy příjemnou odměnou za účast. Rádi se zúčastníme i dalších ročníků. Pomáhat potřebným má smysl!

Martin Kvirenc

Chládek a Tintěra, Pardubice a. s.

donátor

Na Burze od roku 2022

Když jsme se dozvěděli o možnosti stát se součástí projektu Burza filantropie, ani na okamžik jsme neváhali! Vize a principy Burzy filantropie jsou velice blízké poslání a filozofii naší společnosti. Našim cílem je být nejen producentem kvalitních služeb a odpovědným zaměstnavatelem, ale zároveň i nositelem společenských, sociálních a morálních hodnot. Proto, když jsme se dozvěděli o možnosti stát se součástí projektu Burza filantropie, ani na okamžik jsme neváhali. K rodině donátorů sice patříme teprve od loňského roku, a tudíž se zatím řadíme k úplným nováčkům, nicméně setkání s neziskovými organizacemi a jejich projekty na nás udělalo hned na první dobrou velice pozitivní dojem. Kvalitní projekty se silnými příběhy, zajímaví a inspirativní lidé, příležitosti podpořit je na cestě za jejich sny, možnosti vnímat názory a přístupy ostatních donátorů nebo otevřenost celé platformy veřejnosti, to vše nás vedlo k rozhodnutí pokračovat v podpoře Burzy filantropie i v budoucnu.

Dejme společně šanci těm, kteří neměli v životě tolik štěstí!