Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Burza filantropie v Ústí nad Orlicí vynesla 525 tisíc korun

Donátoři z Orlickoústecka podpořili 9 prospěšných projektů.

Celkem 525 tisíc korun vynesl jedinečný projekt Pardubického kraje a Koalice nevládek Pardubicka zvaný Burza filantropie při své letošní zastávce v Hotelu UNO v Ústí nad Orlicí.

Radost z nových i dlouhodobých donátorů

„Velmi si ceníme přízně donátorů na Burze filantropie pro okres Ústí nad Orlicí. Máme upřímnou radost jak z těch nových, tak i z těch, kteří dlouhodobě pomáhají neziskovým organizacím získávat finanční či materiální podporu pro jejich projekty,“ uvedla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová. Ta je zároveň garantkou Burzy filantropie v Pardubickém kraji.

Zajímavé projekty z různých oblastí

„Je skvělé, že šlo o velmi zajímavé projekty z různých oblastí, například na podporu rodin i seniorů, osob s duševním onemocněním, ale také třeba zručnosti předškolních dětí či osvěty v oblasti životního prostředí,“ sdělil radní Pardubického kraje pro sociální oblast a neziskový sektor Pavel Šotola.

Donátoři ve finále letošní Burzy filantropie pro okres Ústí nad Orlicí podpořili celkem devět prospěšných projektů:

  • Ekocentrum Paleta Oucmanice – Pojďme ze vnitř ven poznávat Zem
  • ROSA rodinné centrum z. s. – Uhoď hřebíček na hlavičku
  • Junák – český skaut, středisko Bratra Robina Letohrad, z. s. – Rekonstrukce skautské klubovny ve Verměřovicích
  • Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o. p. s.  – Dostanu se do školy?
  • Rytmus Východní Čechy, o. p. s. – Zvládnu to sám
  • Péče o duševní zdraví – Stále nás baví zdraví!
  • Semiramis z. ú. – Prevence aneb vztahy, které budujeme společně
  • Oblastní charita Ústí nad Orlicí – Abych dokázal o trochu víc
  • Rodinné CENTRUM SRDÍČKO z. s. – Srdíčko bez bariér

Nejvýraznější podporu ve výši 92 500 korun získal projekt Ekocentra Paleta Oucmanice s názvem Pojďme ze vnitř ven poznávat Zem. Jeho cílem je přiblížit přírodu nejen dětem, ale i mládeži a dospělým. A to prostřednictvím nové originální venkovní učebny, kde se bude dát vidět nevídané a pocítit dosud nepocítěné. Už i donátoři na Burze filantropie měli možnost ochutnat plevel nebo slaný koláč upečený s plevelem a sýrem…

Na druhou nejvyšší částku, 85 tisíc korun, dosáhla Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ. Ta pomáhá dětem a mladým lidem s hendikepem. Hlavním cílem projektu Dostanu se do školy? je pořízení zánovního osmimístného minibusu, který bude využíván pro svoz žáků do školy ve Vysokém Mýtě a zpět domů. 

Další podpora prostřednictvím divokých karet

Dalším prospěšným aktivitám donátoři pomohli prostřednictvím tzv. divokých karet. Ty umožňují podporu bohulibým projektům, které se do finálového klání neprobojovaly.

„Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit Burzy filantropie. Byla to skvělá akce. Pořadatelům moc děkuji za tuto zkušenost a těším se na další spolupráci,“ prohlásila místostarostka České Třebové Petra Válková.

Tomáš Dvořák

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).