Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Bezpečně ven díky schodolezu

Schody v domácím prostředí již nejsou překážkou, s pomocí schodolezu je to hračka.
Projekt nákupu schodolezu je zaměřen na získání speciálního zařízení, které umožňuje lidem s omezenou pohyblivostí pohodlněji a bezpečněji překonávat schody v domácím prostředí. Pořízením schodolezu zvýšíme kvalitu života osob, S pomocí asistentek, či pečovatelek budou mít možnost se projet po zahradě, po okolí. Budou mít opět možnost sousedského setkání. Dopřejeme jim komfort a jistotu při přesunech.

OBLASTNÍ CHARITA NOVÉ HRADY U SKUTČE

Cíle projektu

Cílem projektu je zakoupení pásového schodolezu,
typ Liftkar PTR 130/160, či venkovní schodišťové sedačky Handicare 1000, tento venkovní model 1000 je vyroben z materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům a lze jej tedy instalovat na většinu venkovních schodišť.
Projekt je realizován ve prospěch lidí se zdravotním postižením nebo seniorů, kterým by schodolez usnadnil každodenní pohyb z domácího do venkovního prostředí. Mají tak možnost se s pomocí asistentky, pečovatelky nebo rodiny více začleňovat do společnosti, může docházet k sousedským interakcím apod. Celkově dobře působí i změna prostředí – čerstvý vzduch, vjemy z okolí apod. Díky schodolezu se senior, či osoba se zdrav. postižením cítí bezpečně při přesunech.

Provedli jsme průzkum trhu a víme, že schodolez, či venkovní sedačku lze zakoupit u několika prodejců. V případě možnosti využívání těchto modelů, budeme moct aktivizovat seniory a osoby se zdravotním omezením, brát je ven na procházky, na zahradu.
Tato speciální pomůcka bude nabízena v půjčovně kompenzačních pomůcek dle platného ceníku
Získat finanční prostředky a zavedení schodolezu do provozu, zaškolení a následné využívání při terénní péči pro naše uživatele.
Díky využívání těchto modelů dojde k bezpečnějšímu a pohodlnějšímu přesouvání uživatelů z domácího do venkovního prostředí.
Schodolez, nebo schodišťovou sedačku zakoupíme v říjnu 2024 a uvedeme ihned do provozu.

Cílová skupina

  • Handicapovaní
  • Senioři
  • Jiné (uveďte níže)

Klíčové aktivity

Pořízení těchto kompenzačních pomůcek - budou předcházet následující kroky:
1) průzkum trhu – poptání ceny vybraného typu schodolezu, schodišť. sedačky u výrobců/prodejců, rezervace vhodného schodolezu, schodišťové sedačky u prodejce/výrobce
2) prezentace projektu na Burze filantropie
3) zakoupení schodolezu /venkovní schodišťové sedačky
4) vyhodnocení využití pomůcky - kolikrát byl během roku využit, kolik klientů jsme s ním obsloužili.

Harmonogram

Nákup v říjnu 2024 a do konce roku 2024 zapůjčit prvnímu uživateli.

Rozpočet

Materiální náklady na projekt jsou 120.000 - 150.000 Kč.
Pomůcky mají tuto podobu
https://www.avzservis.cz/produkty-liftkar-ptr-130-160-detail-53
https://www.garaventalift.cz/produkty/schodistove-sedacky/handicare-1000

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

Donátory prosíme o příspěvek 75.000,-Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).