Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Blíž svému Miminku do dlaně!

1. místo ( 29 %)

Představte si, že se vám miminko narodilo příliš brzy. Nová životní situace plná emocí, strachu a neznámého. Pomozte nám vytvořit edukační a odpočinkové místo s materiály pro rodiče předčasně narozených dětí ve zlínské nemocnici. Místo, kde mohou zpracovat své emoce, získat informace a podporu. Nadechnout se!

Nedoklubko z.s.

Cíle projektu

Vybudování zázemí a podpora rodičů předčasně narozených dětí. Místo, kde najdou klid, informace i čas pro sebe. Toto místo bude součástí patra s porodními sály a novorozeneckou JIRP v Baťově krajské nemocnici ve Zlíně. Rodičům bude k dispozici kávový koutek a zázemí pro edukaci jak pečovat o předčasně narozené miminko. Na oddělení pak budou mít k dispozici pomůcky, o kterých se dozví právě v informačních materiálech(Nedovaky).
Ročně ve Zlíně pečují o přibližně 260 předčasně narozených miminek. Tyto děti potřebují specifickou, vysoce odbornou, intenzivní péči. Mnohdy zůstávají v péči lékařů dlouhé týdny až měsíce. Po celou dobu jsou maminky hospitalizovány s nimi, nebo na oddělení denně dochází. Jsou vtaženy do péče i o ta nejmenší miminka, jsou plnohodnotnou součástí týmu. Proto potřebují informace a znalosti, které jim chceme zprostředkovat.
O záměru vybudování tohoto zázemí jsme od srpna 2022 jednali s vedením nemocnice i gynekologicko - porodnického oddělení. Projekt schválil také náměstek pro investice. Povedlo se nám vytvořit koncept vyhovující potřebám rodičů i personálu.
Podobné prostory a zázemí pro rodiče jsme již vybudovali v nemocnici v Mladé Boleslavi. Zkušenosti s edukací rodičů i zdravotníků máme bohaté. Spolupracujeme s kapacitami z řad neonatologů, v čele s primářem MUDr. Jozefem Mackem ze Zlína.
Jakmile zajistíme finanční podporu, začneme okamžitě toto místo budovat. Možná prodleva může nastat pouze ze strany omezené kapacity tiskárny nebo dodavatele nábytku.

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Maminky s dětmi
  • Zdravotnictví

Rodiče předčasně narozených dětí.
Porodit nezralé dítě (24. – 37. týden těhotenství), je často neočekávanou situací. Nelze se na ni připravit. Rodiče se učí pečovat o křehké miminko uvnitř inkubátoru, které váží pár set gramů. Kolem je plno hadiček, přístrojů. My jim chceme poskytnout informace i vybavení, které zkvalitní péči o jejich miminko v rámci tzv. vývojové péče. A prostor, kde se mohou nerušeně edukovat.

Klíčové aktivity

V první řadě potřebujeme objednat vybavení (truhlářské výrobky). Nemocnice zajistí instalatérské práce důležité k pozdějšímu zprovoznění kuchyňské linky.
Souběžně zadáme tisk autentických foto obrazů ke zútulnění prostor a veškeré edukativní materiály: brožura „Vývojová péče“, leták k NedoVakům. Pořídíme a ušijeme NedoVaky- klokánkovací pomůcku pro rodiče předčasně narozených dětí. Posléze všechny výše zmíněné prvky zkompletujeme přímo v nemocnici a slavnostně předáme k užívání všem rodičům předčasně narozených dětí, o které pečují v BN Zlín.

Harmonogram

1) Pořízení vybavení: kuchyňská linka, policový díl, kávovar. Ušití NedoVaků. Realizace červen / červenec 2023.
2) Tisk edukativní brožury „Vývojová péče“ s informacemi o přístupu a zapojení se do péče o nedonošené miminko. Brožura a další materiály jsou napsány odborníky z oboru neonatologie: lékařů i zdravotních sester. Každá tiskovina má vždy svého odborného garanta. Realizace červen / červenec 2023.
3) Umístění pořízeného vybavení do prostor u porodních sálů a novorozenecké jednotky intenzivní a resuscitační péče. Slavnostní otevření tohoto prostoru v rozmezí srpen / září 2023.

Rozpočet

1) truhlářské výrobky: kuchyňská linka a police – 28.000, - Kč
2) kávovar – 7.000, - Kč
3) zrnková káva, hygienicky balený cukr, kapucíny, ekologické kelímky – 2.000, - Kč
4) obrazy, dekorace – 3.000, - Kč
5) tiskoviny v nákladu 300 ks/ druh – 5.000, - Kč
6) materiál na ušití 10 ks NedoVaků – 5.000,- Kč

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

-50.000.-

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).