Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Nová skautská klubovna v Žamberku

Naše stávající klubovny jsou z hlediska kapacity i technického stavu a vybavení nedostačující a musíme tak omezovat počet dětí, které přijímáme, i když je o skauting v Žamberku velký zájem. Z tohoto důvodu chceme postavit novou skautskou klubovnu, která bude sloužit primárně jako prostor k pravidelnému setkávání našich členů a pořádání oddílových a střediskových akcí. Zároveň bude využívána jako základna pro oddíly z jiných měst, skautské vzdělávací kurzy nebo pro jiné neziskové organizace.

Junák – český skaut, středisko Žamberk, z. s.

Cíle projektu

Cílem projektu je postavit novou skautskou klubovnu, která bude sloužit jako zázemí pro kvalitní výchovu našich členů. Obsahovat bude velkou místnost pro společné akce, ale i menší místnosti určené pro schůzky jednotlivých družin. Nebude chybět kuchyňka či dostatečné sociální zařízení. Klubovna bude dále bezbariérová a vybavená tak, aby ji mohla mimo jiné pro své aktivity využívat i Základní škola speciální Neratov, se kterou na stavbě klubovny spolupracujeme. Cílem je vybudovat bezpečné a dostatečně vybavené prostředí, ve kterém se budou naši členové moci scházet a pořádat akce. Dalším cílem je postavit klubovnu, která bude sloužit k víkendovým akcím jiných skautských středisek, což umožní lidem z celé České republiky seznámit se se Žamberkem a jeho okolím. Klubovna bude dále sloužit skautským vzdělávacím akcím, čímž bude podporovat vzdělávání dobrovolníků v celé skautské organizaci.

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Handicapovaní
  • Jiné (uveďte níže)

Klíčové aktivity

- zpracování kvalitní projektové dokumentace
- žádost o stavební povolení
- shánění finančních prostředků a materiálu
- samotná stavba klubovny

Harmonogram

V současné době se finalizuje projektová dokumentace a v létě 2024 budeme žádat o stavební povolení. Do toho sháníme dostatečný zdroj finančních prostředků, abychom mohli co nejdříve začít se stavbou nové klubovny.

Rozpočet

příloha Rozpočet_Nová_skautská_klubovna_v_Žamberku.pdf

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

75 000 Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).