Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Nové lavičky pro veřejnost na odpočinkové zahradě v centru města

Zahrada domu Bratrského sboru z 16. stol. leží v srdci města. Je více než 12 let přístupná veřejnosti a stojí na ní dětské hřiště. Pracujeme na tom, aby byla příjemným místem odpočinku pro rodiny s dětmi i jednotlivce. Přejeme si, aby byla vnímána jako doplnění městského parku Kociánka a parku u ŘK kostela. V současnosti již nestačí kapacita našich zahradních laviček a lidé si často nemají kam sednout. Potřebujeme nové zahradní lavičky. Chceme tam také zbudovat nové pískoviště pro děti.

Rodinné centrum Srdíčko z.s.

Cíle projektu

Máme krásnou zahradu v centru města o rozloze 1400 m2 a nechceme si ji užívat sami, ale již mnoho let ji otevíráme veřejnosti. Udržujeme ji ve stavu, aby byla příjemným místem pro lidi z okolí - především maminky s dětmi, které bydlí v panelových a činžovních domech bez zahrady, ale i pro lidi kteří si potřebují odpočinout při procházkách městem, nákupech nebo jen při čekání na autobus. Naše zahrada přímo sousedí s autobusovým nádražím. Máme na zahradě dětské hřiště s hracími prvky rozmístěnými po celé zahradě. Máme také pískoviště, ale to dosluhuje.

Cílem projektu je zvýšení kapacity míst k sezení na lavičkách pro veřejnost o 300%. Dále zřízení pískoviště přístupného pro děti z okolí.

O zahradu se staráme s vydatnou pomocí dobrovolníků, pravidelně ji sekáme a zvelebujeme. O lavičky jsme připraveni se dlouhodobě starat a pískoviště pravidelně čistit, zakrývat z důvodu ochrany znečištění zvířaty a zase odkrývat pro veřejnost.

Projekt bude realizován dobrovolníky, udržován místní komunitou a využíván širokou veřejností.

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Senioři
  • Maminky s dětmi
  • Jiné (uveďte níže)

Klíčové aktivity

Nákup a montáž laviček, ošetřování nátěrem, instalace na vhodná místa v zahradě.

Montáž a instalace pískoviště, údržba pískoviště v dobrém provozním stavu tak, aby si děti mohly hrát.

Harmonogram

Léto a podzim 2024.

Rozpočet

10x dřevěná zahradní lavice s kovovou konstrukcí o rozměrech 180x65x78 cm ...... 49000 Kč

1x pískoviště z trvanlivého dřeva o rozměru 160x160x29 cm ...... 7000 Kč

nátěrové hmoty, netkaná textilie, krycí plachta, písek ...... 6000 Kč

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

62 000 Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).