Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Nové spotřebiče do kuchyní pro klienty chráněného bydlení

Berenika poskytuje klientům s mentálním handicapem sociální služby a možnost pracovat v kavárně. Projektem chceme získat finance na nákup varných desek, trub a ledniček do bytů. Stávající jsou již nefunkční a energeticky nevyhovující. Klienti potřebují tyto spotřebiče ke každodennímu užívání, kdy si v rámci nácviků připravují snídaně, svačiny, večeře i obědy. Tato dovednost je jednou z mnoha, kterou klienti potřebují k zvládnutí samostatnosti v dalším životě.

Berenika - Vysoké Mýto, o.p.s.

Cíle projektu

Cílem projektu je pořízení 6 varných desek, vestavných trub a lednic do bytů klientů.
Díky tomu budeme moci poskytovat služby v námi nastaveném standardu, dojde k úsporám na energiích, životním prostředí a úsporám financí potřebných pro chod chráněného bydlení.
Klienti jsou ubytování v 6 bytech po dvou spolubydlících. K dispozici mají vlastní sociální zařízení, kuchyňku, obýváček, ložnici a balkón.
Pracovníci různou měrou podpory pomáhají klientům zvládnout vše, co potřebují k co nejsamostatnějšímu životu v chráněném prostředí nebo později i ve svém samostatném bydlení.
Jednou z běžných denních činností, kterou se naši klienti učí zvládnout, je připravit si jídlo. Ve všední dny si ve své vlastní kuchyňce připravují snídaně, svačiny a večeře. O víkendu si vaří také obědy. Vzhledem k tomu, že všechno zařízení bytů bylo pořizováno v roce 2010, je již v některých případech nefunkční, zastaralé a energeticky nevyhovující. Proto potřebujeme vybavit kuchyňky novými vařiči, troubami a ledničkami, bez kterých bychom nemohli nadále poskytovat naše služby. Předběžný finanční odhad je 134.946,- Kč. Pokud získáme vaší podporu, bude pro nás mnohem snadnější tento projekt realizovat najednou.

Cílová skupina

  • Handicapovaní

Klíčové aktivity

Klíčové aktivity jsou vybrat vhodné spotřebiče, vyhledat dodavatele s nejnižší cenou při zachování všech požadavků na kvalitu, získat chybějící finance, nakoupit a nainstalovat spotřebiče, zajistit likvidaci stávajících spotřebičů.
Pracovníci budou muset nacvičit s klienty manipulaci se spotřebiči, pokud bude odlišná od starých, na které byli klienti zvyklí.

Harmonogram

1. Výběr spotřebičů dle požadovaných parametrů - květen 2024
2. Zajištění odborníka pro instalaci spotřebičů – červenec 2024
3. nákup spotřebičů – září 2024
4. instalace – září, říjen 2024

Rozpočet

Ceny ke květnu 2024

Trouby 6x 5499,- 32.994,-
induk. deska 6x 7490,- 44.940,-
lednička 7x 6716,- 47.012,-
Odborná instalace - 10 000,- Kč ___________________________________
134.946,-

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

75 000,- Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).