Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Pomáháme nemocným dýchat – i díky vaší pomoci

10. místo ( 5 %)

„Pacient bez bolesti“ – to je náš cíl. Lékaři a sestřičky našeho mobilního hospice PAHOP pečují o nevyléčitelně nemocné pacienty v jejich domácím prostředí. U těchto pacientů však nastávají různé zdravotní komplikace, například problémy s dýcháním. Kyslíkové oxygenátory, které bychom rádi s vaší pomocí zakoupili, pacienty zklidní a to je velký přínos nejen pro pacienty samotné, ale i pro jejich blízké – mnohem lépe se pečuje o pacienta zklidněného, než o pacienta bojujícího o každé nadechnutí.

PAHOP, Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče, z.ú., pobočka Kroměříž

Cíle projektu

Cílem našeho projektu je zakoupení 2 ks dýchacích přístrojů značky DeVilbiss Compact 525KS, se kterými máme výborné zkušenosti. Tyto špičkové americké kyslíkové koncentrátory nakupujeme od společnosti Proormedent s.r.o., s níž dlouhodobě spolupracujeme. Cena jednoho přístroje včetně příslušenství je 24.490,- Kč. Tyto přístroje dokáží pacientovi s dechovou nedostatečností pomoci, dodat mu potřebný kyslík, zklidnit jej a zkvalitnit mu tak poslední okamžiky jeho života. Tím, že se náš mobilní hospic neustále rozrůstá o další pobočky a zvyšuje se počet našich pacientů, narůstá i potřeba těchto kyslíkových koncentrátorů. Jeden přístroj může za rok pomoci několika pacientům. Vždy záleží, jak dlouho konkrétní pacient přístroj využívá – může to být v řádu dnů, ale i týdnů. Vše je individuální a odvíjí se od zdravotního stavu konkrétního pacienta. Tyto přístroje však opravdu dokáží prodloužit a hlavně zkvalitnit život pacientů. Máme s nimi výborné zkušenosti, nejsou poruchové a svou funkci plní několik let. Těchto přístrojů není nikdy dost, často je máme v provozu u pacientů všechny najednou. Přístroje jsou plně mobilní a manipulace s nimi je tak velmi pohodlná. Prodejce garantuje záruku 36 měsíců a dodává přístroj i s příslušenstvím, jako je destilovaná voda, startovací set a dýchací maska.

Cílová skupina

  • Handicapovaní
  • Senioři
  • Zdravotnictví
  • Jiné (uveďte níže)

Náš mobilní hospic PAHOP se stará o pacienty každého věku, od dětí přes střední věk až po seniory. Stejně tak máme pacienty různě handicapované – ať už mentálně, či fyzicky. Postaráme se o každého, kdo naši pomoc potřebuje – nikoho neodmítáme. A každému z těchto pacientů, který bude mít dýchací potíže, velmi pomůže a uleví kyslíkový koncentrátor zakoupený z tohoto projektu.

Klíčové aktivity

Klíčovou aktivitou projektu je zakoupení 2 ks kyslíkových koncentrátorů značky DeVilbiss Compact 525KS od firmy Proormedent s.r.o.. Tyto život zachraňující přístroje objednáme ihned poté, co získáme finanční prostředky na jejich nákup.

Harmonogram

Kyslíkové přístroje zakoupíme ihned po získání daru, max. do měsíce – zpoždění by mohlo nastat pouze v případě, že by dodavatel aktuálně neměl přístroje skladem.

Rozpočet

Rozpočet na nákup 2 ks kyslíkových koncentrátorů značky DeVilbiss Compact 525KS od firmy Proormedent s.r.o. je 48.980,- Kč (2 x 24.490 Kč). Odkaz na webové stránky prodejce, kde je uvedena i cena přístroje a také video, jak se přístroj používá: https://www.proormedent.cz/kyslikove-koncetratory/kyslikovy-koncentrator-devilbiss-compact-525/

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

48.980 Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).