Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Pomáháme nemocným dýchat – i díky vaší pomoci

11. místo ( 3 %)

„Pacient bez bolesti“ – to je náš cíl. Lékaři a sestřičky našeho mobilního hospice PAHOP pečují o nevyléčitelně nemocné pacienty v jejich domácím prostředí. U těchto pacientů však nastávají různé zdravotní komplikace, například problémy s dýcháním. Kyslíkové oxygenátory, které bychom rádi s vaší pomocí zakoupili, pacienty zklidní a to je velký přínos nejen pro pacienty samotné, ale i pro jejich blízké – mnohem lépe se pečuje o pacienta zklidněného, než o pacienta bojujícího o každé nadechnutí.

PAHOP, Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče, z.ú.

Cíle projektu

Cílem našeho projektu je zakoupení 2 ks dýchacích přístrojů značky DeVilbiss Compact 525KS, se kterými máme výborné zkušenosti. Tyto špičkové americké kyslíkové koncentrátory nakupujeme od společnosti Proormedent s.r.o., s níž dlouhodobě spolupracujeme. Cena jednoho přístroje včetně příslušenství je 24.490,- Kč. Tyto přístroje dokáží pacientovi s dechovou nedostatečností pomoci, dodat mu potřebný kyslík, zklidnit jej a zkvalitnit mu tak poslední okamžiky jeho života. Tím, že se náš mobilní hospic neustále rozrůstá o další pobočky a zvyšuje se počet našich pacientů, narůstá i potřeba těchto kyslíkových koncentrátorů. Jeden přístroj může za rok pomoci několika pacientům. Vždy záleží, jak dlouho konkrétní pacient přístroj využívá – může to být v řádu dnů, ale i týdnů. Vše je individuální a odvíjí se od zdravotního stavu konkrétního pacienta. Tyto přístroje však opravdu dokáží prodloužit a hlavně zkvalitnit život pacientů. Máme s nimi výborné zkušenosti, nejsou poruchové a svou funkci plní několik let. Těchto přístrojů není nikdy dost, často je máme v provozu u pacientů všechny najednou. Přístroje jsou plně mobilní a manipulace s nimi je tak velmi pohodlná. Prodejce garantuje záruku 36 měsíců a dodává přístroj i s příslušenstvím, jako je destilovaná voda, startovací set a dýchací maska.

Cílová skupina

  • Zdravotnictví
  • Jiné (uveďte níže)

Náš mobilní hospic se stará o pacienty každého věku, od dětí přes střední věk až po seniory. Stejně tak máme pacienty různě handicapované – ať už mentálně, či fyzicky. Postaráme se o každého, kdo naši pomoc potřebuje - nikoho neodmítáme. A každému z těchto pacientů, který bude mít dýchací potíže, velmi pomůže a uleví kyslíkový koncentrátor zakoupený z tohoto projektu.

Klíčové aktivity

Zakoupení 2 ks kyslíkových koncentrátorů značky DeVilbiss Compact 525KS od firmy Proormedent s.r.o. ihned po tom, co bude náš projekt úspěšný a získáme na něj finance.

Harmonogram

Kyslíkové přístroje zakoupíme ihned po získání daru, max. do měsíce – zpoždění by mohlo nastat pouze v případě, že by dodavatel aktuálně neměl přístroje skladem.

Rozpočet

Rozpočet na nákup 2 ks kyslíkových koncentrátorů značky DeVilbiss Compact 525KS od firmy Proormedent je 48.980 Kč (2 x 24.490 Kč).

Odkaz na webové stránky prodejce, kde je uvedena i cena přístroje a také video, jak se přístroj používá:

https://www.proormedent.cz/kyslikove-koncetratory/kyslikovy-koncentrator-devilbiss-compact-525/

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

48.980 Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).