Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Sedíme!

Projekt Sedíme! by měl mít dlouhodobé využití. Rádi bychom zajistili návštěvníkům našich akcí příjemné prostředí, kde si mohou najít své místo k sezení či odpočinku v podobě skládacích laviček, příp. stolků a vekovních sedacích vaků. Zároveň nám toto zprostředkované zázemí pomůže zajistit vlídnější prostředí při akcích. Využití bude mít trvalý charakter, a to na většině akcí.

Spolek Spirála Česká Třebová

Cíle projektu

Cílem projektu je zajištění míst k sezení či odpočinku při našich akcích konaných pro rodiny s dětmi nebo k aktivitám souvisejími s budováním inovativní třídy a jejího chodu.Věříme, že zrpostředkované lavičky/sedací vaky budou sloužit trvale a dlouhodobě a budou využívány na většině akcích.
Zároveň spatřujeme v našem projektu propojení zpříjemnění prostředí a atmosféry s praktickou stránkou.
Realizace projektu není náročná. Skladování bychom zajistili na půdě školy.
Celý projekt má dlouhodobý a trvalý charakter využití.

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Maminky s dětmi
  • Kultura
  • Jiné (uveďte níže)

Klíčové aktivity

Tento projekt je prakticky zaměřen na zprostředkování míst k sednutí či odpočinku pro návštěvníky našich kulturně-vzdělávacích akcí. Máme za sebou již několik takových akcí, které konáme zhruba jednou za čtvrtletí. Jejich přípravy jsou vždy většího rozměru a na přípravách a celkové realizaci se podílí mnoho lidí, a to nejen členů spolku, ale taky mnoho dobrovolníků z řad kamarádů a známých nebo lidí, kteří mají zájem se angažovat. Rádi dodáváme našim akcím přesah ten, že oslovujeme místní lidi nadané pro jakékoli odvětví a zveme je na naše akce, aby ukázali, co umí nebo nabídli své výrobky. Nebojíme se oslovovat ani zajímavé lidi, kteří mají co ukázat v souvislosti s tématem akce. Například na akci Umění se Spirálou máme přizvaných nejméně 10 hostů, kteří se uměním živí, aby ukázali svou práci. Také chceme dát prostor studentům střední školy z Chocně, kteří budou mít ukázku carvingu (vyřezávání ovoce a zeleniny). Závěr akce bude věnovaný domovské českotřebovské kapele, která nás poctí svým koncertem.
Každá naše ake se týká předem stanoveného tématu a na základě toho se i potom zpracovává a připravuje. Snažíme se však, aby byly naše akce jedinečné a originální. Většinou odchází nejen děti s různými zajímavými poznatky, ale nadšení bývají i rodiče a jiní dospělí. A to je naším cílem - propojení vzdělávání se zábavou a zároveň světa dětí a dospělých jako celku.

Harmonogram

Projekt byl započat již první naší akcí a hodláme pokračovat dál. Akce pro rodiny s dětmi bývají cca čtvrtletně, vždy na zvolené téma. Besedy pro veřejnost jsou na různorodá témata, od cestovatelských přednášek po témata týkající se vzdělávání.

Rozpočet

- zařízení a vybavení (sedací vaky 10 000,-Kč, zahradní sedací "pivní sety" 10 000,-Kč)

= 20 000,-Kč

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

20 000,-Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).