Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Záchranářské batohy pro humanitární jednotku „Pomoc v červeném“

3. místo ( 12 %)

Humanitární jednotky Českého červeného kříže jsou hlavním nástrojem programu pomoci a připravenosti při mimořádných událostech a krizových situacích. Pomozte nám dovybavit naši humanitární jednotku záchranářskými batohy se zdravotnickým materiálem a materiálem pro psychosociální pomoc, aby v případě nasazení při přírodních katastrofách /povodně, tornáda, rozsáhlé požáry/, haváriích a hromadných neštěstích mohla profesionálně, plnohodnotně a včas poskytnou první pomoc raněným.

Oblastní spolek Českého červeného kříže Kroměříž

Cíle projektu

Český červený kříž je humanitární společnost fungující na celém území České republiky. V roce 2000 byl legislativně ČČK zařazen do tzv. druhého sledu, kdy vznikl systému tzv. humanitárních jednotek, které jsou hlavním nástrojem v připravenosti zasáhnout při mimořádných událostech. Při tvorbě struktury humanitárních jednotek ČČK se vychází ze světových statistik, v nichž vyplývá, že při mimořádných událostech velkého rozsahu nalezneme na místě neštěstí 20%těžce zraněných- o tyto se postarají v rámci IZS v ČR profesionální složky, 40% lekce zraněných a 40% nezraněných- o tyto se starají druhosledové jednotky, v našem případě Humanitární jednotky ČČK- poskytnout jim zázemí, základní první pomoc a psychologickou pomoc. Mimořádné události, při kterých Humanitární jednotky zasahují, si vyžadují materiální vybavení a široké spektrum znalostí a dovedností. Nakoupení a vybavení záchranářských batohů bude sloužit členům humanitární jednotky při zásahu a pomoci na Kroměřížsku v případě mimořádné události. Tyto jednotky jsou tvořeny skupinou kvalifikovaných dobrovolníků různého věku, znalostí a z různých profesí a zázemí, které spojuje ochota přiložit ruku k dílu ve dne v noci.

Cílová skupina

  • Děti a mládež
  • Handicapovaní
  • Senioři
  • Maminky s dětmi
  • Kultura
  • Sport
  • Zdravotnictví
  • Jiné (uveďte níže)

Cílovou skupinou je veškeré obyvatelstvo - děti, dospělí i senioři, kteří budou potřebovat v rámci mimořádných událostí a sportovních a kulturních akcí pomoci, poskytnout první pomoc či psychosociální pomoc.

Klíčové aktivity

V první řadě nakoupíme batohy, které vybavíme zdravotnickým materiálem a materiálem pro psychosociální pomoc. Stávající i noví členové humanitární jednotky se seznámí s tímto vybavením, které bude zahrnuto do nácviku jeho použití a využití v rámci simulovaných modelových situací mimořádných událostí /hromadná neštětí či živelné katastrofy/. A následně bude vše využito jednotkou při poskytování pomoci při katastrofách a jiných mimořádných událostech v praxi jako tzv. ostatní složka IZS a při zdravotnických dozorech na kulturních, sportovních a společenských akcí.

Harmonogram

1)Pořízení vybavení: záchranářské batohy, zdravotnický materiál a materiál pro psychosociální pomoc. Realizace leden-únor 2024.
2)Nácvik a cvičení humanitární jednotky s pořízenými věcmi a materiálem. Realizace únor-duben 2024.
3) Využívání v praxi /zdravotní dozory, mimořádné události/ od května 2024.

Rozpočet

Materiální náklady:
záchranářské batohy zn. Bexamed 4ks - 14000,-
lékárnička RESCUE 8ks - 2080,-
čelovka 8ks - 3040,-
powerbanka 4ks - 2800,-
nabíjecí kabel 8ks - 3590,-
skládací nepromokavý podsedák 8ks - 1200,-
drogistické zboží /papírové kapesníčky, vlhčené ubrousky, desinfekce/ - 3290,-
zdravotnický materiál /izotermické fólie, obvazový materiál, obinadla, náplasti, ledový sprej, dezinfekční sprej Alfasilver+Hemacut spray/ - 15000,-

Požadavek od donátorů Burzy filantropie

45000,-Kč

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).