Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Pardubický kraj

Burza filantropie v Pardubickém kraji vznikla v roce 2011 pilotními burzami a v následujícím roce již „naostro“ s reálnými žádostmi neziskových organizací, donátory i finančními příspěvky pro veřejně prospěšné projekty. Od té doby probíhají v Pardubickém kraji 4 okresní Burzy filantropie každý rok.

Předchozí ročníky

0

celková hodnota darů v PK

více

0

podpořených projektů v PK

více

Příklady podpořených projektů

 • Baví nás zdraví!

  Péče o duševní zdraví, z. s.

  Ústí nad Orlicí 2022

  Pomozte nám motivovat klienty s duševním onemocněním k péči o jejich fyzické zdraví. V rámci projektu Zdraví nás baví chceme klienty zapojit do fyzických aktivit v jejich přirozeném prostředí. Uvědomujeme si důležitost propojení psychického a fyzického zdraví. Naší snahou je předat klientům pomocí erudovaných odborníků důležité informace a tím je podpořit v setrvání na cestě zotavení se z duševního onemocnění i po fyzické stránce.

 • Bezpečně a bez námahy

  Farní charita Litomyšl

  Svitavy 2022

  Cílem naší pečovatelské služby je zajistit kvalitní péči našim uživatelům tak, aby mohli co nejdéle zůstat ve svém přirozeném prostředí, doma. Nejlépe do konce jejich života, a to i lidem upoutaným na lůžko, umírajícím nebo lidem s omezenou pohyblivostí. A k tomu bychom potřebovali tak obyčejnou věc, jako je zvedák. Zvedák, který našim uživatelům umožní bezpečný přesun z lůžka do křesla, do koupelny a zpět. Další věc, kterou takový zvedák umí, je ochrana zdraví našich pečovatelek.

 • Začít znovu

  Obecně prospěšná společnost Dlaň životu

  Chrudim 2022

  Projekt Začít znovu je zaměřen na zaměstnávání matek v náročné životní situaci, které aktuálně využívají služeb azylového domu pro těhotné a matky s dětmi v tísni. Jedná se převážně o samoživitelky s malými dětmi do 7 let. V rámci projektu je klientkám nabízena možnost zaměstnání formou dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti. Nabízí se jim možnost vyzkoušet a nacvičit si sladění role matky a zaměstnance a možnost přičinit se vlastní prací na zlepšení své sociální situace.

 • Lepší život pro Elišku

  CDKL5 Czech, z. s.

  Pardubice 2022

  I dítě s těžkým hendikepem, může mít veselý a šťastný život. Díky kvalitní péči a pravidelné pomoci je život Elišky Novotné plný úsměvů, přestože dostala od života velmi špatné karty. Eliška se narodila jako zdravé miminko. Ve 2 měsících se u ní objevili epileptické záchvaty. Eliška v 8 letech stále nechodí ani nemluví, může za to vzácné onemocnění CDKL5. Na tuto nemoc není žádný lék. Pomáhají pravidelné rehabilitační pobyty. Rádi bychom sehnali finančních prostředky na rehabilitace v Neurinu.

 • Další děti s handicapem chtějí lyžovat

  Středisko rané péče v Pardubicích o. p. s.

  Svitavy 2023

  Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. za 10 let, kdy realizuje pro děti s handicapem z Pardubického kraje lyžařské kurzy, přivedlo k lyžování 110 dětí s handicapem. Smyslem projektu je ukázat dalším dětem s tělesným, mentálním či kombinovaným postižením, že mohou trávit, společně s dalšími členy rodiny, aktivně volný čas v prostředí lyžařských svahů. Současně si mohou lyžařskou dovednost zdokonalit i děti, které stály na lyžích již v předchozích letech.

 • Nová žářivková tělesa a úprava interiéru přinesou radost, užitek a úsporu energie

  Centrum Jana XXIII., z. s.

  Chrudim 2023

  Přišli jste na koncert? Máte pocit, že vám hučí v hlavě? Ne, není to tak, to vnímáte rušivý hluk starých zářivek nad hlavou. I proto je rádi vyměníme za nové a navíc ušetříme i energii a také finance, které můžeme věnovat na další zajímavé aktivity pro děti v Centru volného času. A když s tím spojíme i vyřešení archivního prostoru, tak to bude teprve paráda! Plánujeme to už hoodně dlouho a teď by se nám to mohlo společně s vámi podařit. Co říkáte? Děkujeme vám.

 • Salesiánský klub mládeže, z. s. CENTRUM DON BOSCO

  Salesiánský klub mládeže, z. s. CENTRUM DON BOSCO

  Pardubice 2023

  Mladí vyrůstající v dětských domovech si z raného dětství nesou řadu traumat, která je ovlivňují. Snížené sebevědomí či nedůvěra v druhé se postupně promítá jak do vytváření dlouhodobých vztahů, tak i do praktických věcí jako je hledání a udržení zaměstnání či bydlení. V Centru Don Bosko jim už 18 let pomáháme s přechodem z ústavní péče do samostatného dospělého života. Naše stávající služby bychom rádi rozšířili o možnost zprostředkovat a uhradit jim individuální či párovou psychoterapii.

 • Srdíčko bez bariér

  Rodinné centrum Srdíčko z. s.

  Ústí nad Orlicí 2023

  Během koronavirové krize se dobrovolníci Rodinného centra pustili do pomoci osamělým seniorům. Návštěvy, nákupy, praktická pomoc v domácnosti. Od roku 2022 se naši senioři začali scházet v našem centru, aby se vzájemně podporovali, trénovali paměť, zazpívali si a zavzpomínali. Od podzimu 2022 přibyly i společné výlety. V našich prostorech z 16.století ale narážíme na problém příkrého schodiště do sálu. Proto chceme pořídit schodolez, aby se i ti nejpotřebnější mohli účastnit našich schůzek.

Hlavní partneři Burzy filantropie

více

Web burzafilantropie.cz vznikl díky unikátní spolupráci Koalice nevládek Pardubicka, z.s. (KONEP) a Pardubického kraje a za finančního příspěvku realizátorů Burzy filantropie ve Zlínském kraji (Poradenské a krizové centrum) a Královéhradeckém kraji (Krajský úřad Královéhradeckého kraje).